Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 28. týden

12.07.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 28. týdenVlna veder láká lidi spíše na koupaliště nežli do kina. Přesto s železnou pravidelností přicházejí novinky do premiérových kin. Tento týden to bude ve čtvrtek 15. 7. hned pět nových titulů, z nichž nejméně tři by svědčily letním kinům. Ta však na premiéry nemají nárok...

Zazvonil zvonec a Shrekům je konec. Alespoň to tvrdí titul čtvrtého dílu série s názvem SHREK: ZVONEC A KONEC (Shrek Forever After) a potvrzuje režisér Mike Mitchell. Kdo si oblíbil tuto neformemnou animovanou postavu si film v kinech jistě najde. A co ho čeká? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero horami vzhůru nohama. Zlobr Shrek totiž obrací naruby závěrečnou klauzuli pohádek - A žili šťastně až do smrti. Uvědomí si, že je to strašná nuda a začne toužit po životě v bažině, kdy se ho lidé báli a kdy Fiona hnila ve věži pod dračím dohledem. Vyslyší ho nesympatický skřet jménem Rampelník a už to frčí, už to jede... jak konec konců i zvonců uvidíte v kině. Na česká plátna uvádí posledního Shreka Bontonfilm.

Jaký by to byl týden, kdyby si na své nepřišli ti, co oblibují thrillery a napínavé příběhy. Za chroustání popcornu a popíjení koly mohou ukojit své vášně na filmu CENTURION. Režisér Neil Marshall a distribuční společnost Palace Pictures je zavede do roku 117 našeho letopočtu, do doby, kdy se Římské impérium rozprostírá od Egypta k &Spanělsku a na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona.
Hrrrr na ně... V některých filmech je skoro jedno kdo s kým a proti komu bojuje,
jen když se to řeže a mlátí. Záběr z filmu CENTURION

Máte-li dost vraždění a zabíjení, byť v historickém rouše a proti "nenáviděným" Piktům, můžete ukojit svou touhu po ideální lásce v romantické komedii SEXY 40. Podle sloganu "láska kvete v každém věku" si i svobodná matka v nejlepších letech Sandy (sexy Catherine Zeta-Jones) najde mladšího milence. Dosud žila jen pro svoji rodinu, ale po zjištění, že jí její manžel zahýbá, se rozhodne postavit na vlastní nohy a začít nový život. Začne si užívat života plnými doušky a tak není divu, že jí osud přihraje do cesty mladíčka Arama (Justin Bartha) a hormony začnou pracovat naplno...V kinech uvidíte péčí společnosti Bioscop.
Justin Bartha a Catherine Zeta-Jones ve filmu SEXY 40

Pro vážněji založené diváky
přicházejí do kin dvě novinky. První uvádí Aerofilms pod originálním názvem SINGLE MAN. Film je hereckým koncert Colina Firtha (cene za nejlepší mužský herecký výkon na MFF v Benátkách). Hraje zde profesora George Falconbera, kterého po smrti svého nejlepšího přítele omrzel život. Potácí se životem, den je mu dlouhý a toužebně očekává, až skončí. Sice ho utěšuje jeho dlouholetá přítelkyně Charlie (Julianne Moore), ale ta má sama pochybnosti o své budoucnosti. Ucítí sympatický profesor znovu chuť do života? Zuzana Pudilová z distribuční společnosti Aerofilms říká: "SINGLE MAN je krásný melancholický film... neútočí na city lacinou vyumělkovaností. Příběh lidské samoty uprostřed barevné a bezstarostné Ameriky začátku 60. let je zde líčen s obrazovou spiritualitou, která bere dech." SINGLE MAN je prvním filmem Toma Forda, zámého módního návrháře.
Colin Firth a Julianne Moore ve filmu SINGLE MAN


Druhou novinku uvádí Asociace českých filmových klubů. Pod názvem PAN NIKDO (Mr. Nobody) se skrývý koprodukční (Kanada, Belgie, Francie, Německo) film žánru sci-fi. Titulní Nemo Nobody (Jared Leto) vede normální život po boku své ženy Elise (Sarah Polley) a třech dětí, dokud nenastane zvrat a Nemo se probudí jako stařec v roce 2092 na Marsu, který se stal oblíbeným rekreačním letoviskem. Ve věku 117 let je Mr. Nobody jak nejstarší člověk na světě tak i poslední žijící smrtelník, protože díky nejnovějším vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli si zpětně přehrává svůj život, či spíše tři alternativní životy, které prožil (mohl prožít?) se třemi jeho životními láskami. Belgický režisér Jaco Van Dormael ve svém prvním anglicky mluveném filmu zachycuje na filmové plátno fascinující pouť Nemovými myšlenkami, pamětí, fantazií a vypráví příběh člověka, který nebyl Nikým, ale vším. Sám o filmu říká: „Každá postava se objeví ve snu někoho jiného. A na oplátku sní o jiném životě.“ PAN NIKDO je ověnčen řadou cen z MFF (Silges, Stockholm, Benátky). Proč však přichází tento zajímavý a podnětný film v letní době, kdy kluby mají prázdniny, je záhadou.

Jared Leto ve filmu PAN NIKDO
Fota v článku: shrek4.blog.cz, palacepictures.cz, ofilmu.com, opium.org.pl a csfk.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0291 s