Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zažijte netradiční svatbu

20.07.2010   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zažijte netradiční svatbuVedro nevedro, svatební zvony se spíše častěji rozeznívají v létě. I když někteří věnují přípravám celé měsíce, možná oceníte tipy a inovace, které přináší letošní svatební sezóna. A pokud vám to bude pořád málo, tak se můžete inspirovat, jak tento významný den prožije tanečník Yemi A.D. se svým přítelem Jaromírem, kteří do toho také brzy „praští“.

&Saty
Říká se, že každá (i když každá žena to určitě není) dívka touží po pohádkové svatbě v princeznovských šatech. Když pak přijde ten okamžik, budoucí nevěsty většinou zjišťují, že vybrat ty správné bílé šaty není vždy jednoduché. Střih korespondující s dispozicemi nevěsty, něco jiného než má většina budoucích manželek anebo slečně bílá barva prostě nesluší, i kdyby šaty byly šity na míru. Možná ale stačí jen o kousek ustoupit a zkusit krémový odstín

           
             Zdroj: www.1-svatebni-saty.cz                   &Saty pro těhotné (Zdroj: www.svatebni-saty-adina.cz)

Naštěstí dnes nemusíte oblékat už jen panensky bílou (ona ta barva už také v dnešní době ztratila na významu). Svatba je především vaše událost a pokud jste nekonvenční, tak si můžete na sebe samozřejmě vzít cokoli. Pokud se ale přeci jenom chcete držet trendů, tak místo bíle zkuste obléknout lila, světle modrou, lososovou nebo se v Čechách hodně rozšířila varianta v červené barvě. A klasika černá také není úplně od věci. Pokud se budete například vdávat za Korejce, tak tam je celkem pochopitelné, že si vezmete černou, protože v určité asijské oblasti to platí naopak – černá se nosí na svatbu a bílá symbolizuje smutek. U nás v Čechách si nevěsty černou barvu přece jen oživí nějakým bílým akcentem. Stejně tak můžete kombinovat i jiné barvy právě s onou bílou. Na svatebních šatech, aby vypadaly jako sváteční a svatební, spíše k jejich charakteru dopomáhá dlouhá sukně (bereme v potaz mladší věk), nebo jednoduchost, či jemnější zdobnost a nápadité řešení. To odlišuje od klasiky (např. korzety) a hojně využívanou inspirací je tzv. antický střih. A pokud netoužíte po délce až na zem, tak můžete zvolit délku pod kolena nebo lehce nad ně, ale vzadu je mějte o něco delší.

  
Zdroj: www.1-svatebni-saty.cz      

Prstýnky
Pokud patříte mezi ty, kteří příliš neholdují šperkům nebo zapomínáte nosit tento doplněk, tak můžete s partnerem dohodnout, že si okolo prsteníčku necháte vzájemně vytetovat svá jména nebo si necháte tuto památku na svatební den umístit i na jinou část těla. Někteří také volí cestu vzájemné výměny prstýnků ve svatební den a poté si kov necháte v klenotnictví upravit nebo přetavit v praktičtější komplement (např. přívěsek nebo manžetové knoflíky).


Beyoncé a Jay - Z mají svá jména vryta pod kůži (Zdroj: www.sotattooed.com)
Kde
Klasické kostely (jakékoli církve) stále patří mezi vyhledávané lokace. Pokud ale svatebčané chtějí zažít něco jiného, tak se velmi často uchylují k obřadům na zámcích nebo hradech. A chcete – li skloubit církevní a světské, tak zkuste odsvěcený kostel.
To ovšem zůstáváme na zemi. Asi jste zaregistrovali, že někteří si říkají svá ano při seskoku padákem, v balónu nebo několik metrů pod vodou. Chcete – li mít osobitou svatbu, tak ji zkuste přizpůsobit prostředí, které vás dva spojuje (např. meteorologové mohou na své mateřské stanici místo holubice vypustit sondu).

  
Zleva: Zde můžete prožít i svatební noc - interiér Chateau Mcely (Zdroj: 2media.cz). Uprostřed pak vidíte interiér odsvěceného kostela Sacre Coeur v Praze 5 (Zdroj: www.chateau-catering.cz). Vpravo pak vidíte veselku na hradě Pecka ve východních Čechách (Zdroj: www.vychodni-cechy.info).

Ženich a ženich, nevěsta a nevěsta

Protože v Čechách už je povolené registrované partnerství, tak většina homosexuálně orientovaných párů pojímá událost jako klasický obřad. A protože muži - gayové mají přece jenom většinou tendence v módě více experimentovat, tak zde spatříme i zajímavější varianty pánských obleků. Někteří se rozhodnou pro klasickou barevnost – černá a bíláa mezi sebou si rozhodnou, kdo ponese jakou barvu nebo volí většinou odstíny spíše světlejší. Také můžeme ale vídat klasickou tmavou obměnu s výrazně barevným prvkem jako je např. vázanka nebo košile. Lesby pak spíše tíhnou ke kostýmkům nebo rovněž oblekům, honosné šaty na obou budoucích partnerkách se tak často nevidí. Svatební artikly pak také nesou spíše světlejší barvy a decentní zdobení.


Yemiho a Jaromírův Den
V nejbližších dnech chystá sváteční obřad tanečník, choreograf a producent Yemi A.D. se svým přítelem Jaromírem. Snoubenci uzavřou registrované partnerství v podolské restauraci Soho v Praze. Jak bude vypadat jejich velký den?

Svatebčané přijedou na místo konání svatební tramvají, Yemi a Jaromír připlují po Vltavě na lodi. Slavnostní tabule nabídne speciality africké a maďarské kuchyně, které odkazují na původ snoubenců – Yemiho tatínek pochází z Nigerie a Jaromírova maminka se narodila v Maďarsku.

Datum obřadu připadá na 24.7., což mají partneři také symbolicky propojené. V
hovorové angličtině totiž kombinace číslic twenty four seven znamená „Napořád“. Datum si pár nechal vyrýt i na vnitřní stranu snubních prstýnků z bílého zlata osázených brilianty z brněnského klenotnictví Bisak, které vlastní jejich kamarád a zhotovil jim je na zakázku. Zatímco Yemiho „kroužek“ zdobí jeden kámen, na Jaromírově se jich blyští pět. „Jaro si zaslouží to nejlepší, za to, co se mnou vytrpí,“ vtipkuje Yemi a k přípravám svatby dodává: „Momentálně nevíme, kde nám hlava stojí. Před svatbou produkujeme ještě několik eventů, a tanečních představení, takže nám na přípravy nezbývá tolik času, který bychom potřebovali,“ postěžoval si tanečník, který se i přes časové vytížení ukázal jako zdatný svatební koordinátor, který vše naplánoval do posledního detailu. Oblečení budou mít partneři až z New Yorku. Postará se o něj Ty Hunter, stylista americké zpěvačky Beyoncé.

(Foto: Yulya Bazzy /Zdroj: Blue Gekko/) 

Yemi mu prozradil pouze své a Jaromírovy míry a velikost bot, zbytek nechal na něm. Co si v „den D“ oblékne, se tak dozví pouhé dva dny před obřadem. „Nebojím se. Líbí se mi, jak Ty pracuje, je to profesionál,“ má ve svého kamaráda, se kterým se seznámil před lety v New Yorku, kam pravidelně létá za prací a sebevzděláním v předních tanečních školách, plnou důvěru. Naše svatba není vůbec tradiční, a proto jsme se na ni nechtěli ani klasicky, konzervativně obléknout. Nejraději nakupujeme v New Yorku, mají tam obrovský výběr. U nás se toho pro muže moc sehnat nedá. Proto jsme poprosili Tye, zda by nám v New Yorku svatební outfit nevybral a on souhlasil,“ vypráví Yemi. Popová diva Beyoncé ale není jediná, kdo bude muset kvůli Yemiho a Jaromírově veselce propustit na pár dní svého osobního strážce šatníku. O poznání hůř je na tom Kylie Minogue, které hrozí, že zůstane bez vizážistky. Oscarová make-up artistka Katherine Brown totiž slíbila, že pokud jí v tom nezabrání pracovní povinnosti, sobotnímu obřadu bude také přihlížet. „Katherinina účast by mi udělala velkou radost, ale ještě větší našim maminkám. Slíbila je totiž nalíčit,“ směje se Yemi, jenž poznal renomovanou vizážistku při natáčení hollywoodského velkofilmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian a od té doby jsou v kontaktu.

Na velkolepou událost by mělo přijít přes tři sta svatebčanů. „Pro nás s Jaromírem není důležitý počet hostů, ale kdo ti hosté jsou. Když jsem v 17ti letech přijel z Liberce do Prahy, nikoho jsem tu neznal. Za své úspěchy vděčím spoustě lidí, kteří mi v průběhu mého života pomohli. Naši přátelé a kamarádi nás vždycky podporovali a my je v tento velký den chceme mít nablízku,“ vysvětluje Yemi a jedním dechem dodává: "Hlavním důvodem otevřené komunikace s médii na téma naší svatby je osvěta. Mimo hlavní město se často setkáváme s projevy homofobie a negativními názory lidí, kteří nemají relevantní informace. Vím, že to současní homosexuálně orientovaní mladí lidé nemají vůbec jednoduché. Snažíme se posunout české vnímání lidí o krok blíž vzájemné toleranci k menšinám."

(Zdroj: Blue Gekko)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: ladak - 23.7.2010 - 10:49

manžetové knoflíčky
manžetové knoflíčky jsou nej


Od: novotny - 23.7.2010 - 10:51

košile na míru
mrkněte na košilenamiru.cz


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0741 s