Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 29. týden

19.07.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 29. týdenTajemný svět lidské mysli. Co se skrývá v našem podvědomí, jak do něj proniknout a jak toho využít? To je téma, jímž se zabývá dlouho očekávaný film POČÁTEK, jehož dalším lákadlem je oblíbený Leonardo DiCaprio.


Od doby, kdy nám Freud odhalil, že kdesi v naší mysli, kam běžně nemáme přístup, jsou ukryty nejtajnější myšlenky a touhy, udělali psychologové velký pokrok v tom, jak se k těmto intimitám lidské mysli dostat. "Putování" v podvědomí člověka využívá také často film - namátkou připomenu třeba snímek CELA (režie Tarsem Singh), v němž Jennifer Lopezová pronikne do mysli zločince s úkolem najít místo, kam ukryl svoji oběť.

Nyní přichází do kin nejnověší snímek režiséra Christophera Nolana s názvem POČÁTEK (Inception). Čtyřicetiletý režisér si s diváky dokonale pohrál již v mimořádně úspěšných snímcích BATMAN ZAČÍNÁ, POSLEDNÍ RYTÍŘ či DOKONALÝ TRIK. Nyní se pokouší na základě vlastního scénáře poodhalit tajemný svět lidské mysli, kde jediná myšlenka může stvořit nový svět nebo způsobit nečekané změny v celé situaci. Sám o filmu prohlásil, že je to „příběh ze současnosti odehrávající se v architektuře lidské mysli.“

Cesta k nejtajnějším myšlenkám a touhám vede přes sny člověka, které jsou jakousi branou k podvědomí. V lidské mysli se skrývají tajemství nepoznaného, věcí, které ještě nevznikly, věcí, které ještě nikdo nevymyslel. A není divu, že v dnešním světě řadu těch, kteří baží po moci a penězích, napadla možnost se těchto tajemství zmocnit, ukrást je. Touto činností se ve filmu POČÁTEK zabývá specialista - jistý Dom Cobb (Leonardo DiCaprio). Ve svém oboru, který by se dal nazvat "loupeží myšlenek" je absolutní špičkou. Dokáže zcizit jakékoliv tajemství, jakoukoliv informaci z podvědomí během spánku dané osoby, kdy je mysl nejvíce oslabena. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě špionáže. Ale také se dostal do křížku se zákonem, čímž byl zasažen jeho soukromý život. Stal se z něho uprchlík, štvanec ve světě, kde se za tyto zločiny platí hlavou a kde firemní špionáž nabrala nové nevídané rozměry. Vše, co kdy miloval musel obětovat. Rád by se vrátil k normálnímu životu. Nyní se mu naskytne příležitost. Musí však splnit ještě jeden úkol - místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Do hry však vstupuje nebezpečný nepřítel, který předvídá každý Cobbův krok a může nepříjemně měnit pravidla hry...

Velkým lákadlem filmu je určitě DiCapriovo jméno. Ale ani ostatní herci se na plátně rozhodně neztratí. Marion Cottilard, Ellen Page nebo Michael Caine rozhodně patří k tomu zajímavějšímu, co nám současný Hollywood může nabídnout. Někdo napsal, že pod režisérským vedením Christophera Nolana je zaděláno na sci-fi roku. Názor si můžeme udělat již 22. 7. v premiérových kinech, kam film uvádí společnost WarnerBros.


*******************
Druhá premiéra - historický film AGORA - přichází do kin s mírným zpožděním proti předpokladu. Rozhledna Webmagazínu již o něm psala v článku Na co do kina - 23. týden. Takže nyní film připomeneme jen výstižnou fotografií.
Foto: warnerbros.cz, stopklatka.pl


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0211 s