Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 30. týden

26.07.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina  - 30. týdenSlunce pálí, je doba dovolených a prázdnin. Rekreaci a oddech si můžete užít i v kině. Do premiérových kin přicházejí tři novinky - tři komedie, i když každá úplně jiná.

Ta první nese název ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI (Knight & Day) a lze ji charakterizovat jako akční romantickou komedii. Jednoznačně má největší šanci zabrat na diváky - už jmény hlavních představitelů. Tom Cruise a Cameron Diaz se podle distributora Bontonfilm představí v nejakčnější jízdě tohoto léta.

Hvězda první velikosti Tom Cruise dokázal už zahrát mnohé akční hrdiny (od POSLEDNÍHO SAMURAJE přes TOP GUNE až po třeba 4 díly MISSION:IMPOSIBLE). Ve VALKÝŘE nedávno dokázal, že dovede zahrát i vážnou roli. Ve filmu ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI mu režisér James Mangold dává šanci využít celý arzenál svého herectví. Poznáte ho jako mírně tajemného cestujícího Roye v letadle, kde se dá do řeči s okouzlující krasavicí June (Cameron Diaz). To je jediný klidný moment filmu. O chvilku později letadlo spadne do kukuřičného pole a jediní kdo pád přežijí jsou oni dva. Ale není důvod k radovánkám, ani čas na sbližování.

Na Roye, agenta a přeborníka v zabíjení na jakýkoliv způsob, už čekají jeho kolegové, kterým se znelíbil a kteří mají za úkol ho promtně odstranit. June se veze s sebou a tak nestačí ani popadnout dech a už už se vyhýbá střelám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce utíká před býky v Seville.

Dva rozdílní lidé z naprosto odlišných světů jsou uprostřed životu nebezpečného dobrodružství nuceni začít dělat to, čeho se chtěli za každou cenu vyvarovat - důvěřovat si. Od teď už nikdy nebude nic jako dřív – jedinečný, super tajný agent zjistí, že je oslabený obyčejnou láskou a normální žena si s překvapením uvědomí, že je schopná naprosto mimořádných věcí…

“ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI má všechno, co se mi ve filmech líbí,” říká Tom Cruise. “Je to skvělý mix akce, komedie a love story se svěžími, snadno identifikovatelnými postavami. Nejvíc se mi líbilo, jak se Royovi a June všechno, včetně romantických okamžiků, děje během akce, nemohl jsem se dočkat, až začneme natáčet!”. A mnoho diváků už se nemůže dočkat, až si budou moci koupit lístek a podívat se na neohroženého Cruiseho a dynamickou Diazovou. A protože v popisku k filmu je zmíněna i romantika, tak snad mezi střílečkami a útěky zbude trochu času i na ni...
***************************************************

Film MALÝ VELKÝ BOJOVNÍK (Da bing xiao jiang) je charakterizován jako dobrodružná akční komedie. V čínsko-hongkongské produkci a v režii Sheng Dinga nabízí společnost Palace Pictures další z filmů slavného hrdiny Jackieho Chana, mimochodem už 99. v pořadí. Divák bude vtažen do nejtemnějšího období čínské historie, do doby, kdy krvežízniví vládci bojovali mezi sebou navzájem, aby ukojili své nezměrné touhy po agresi. Padly miliony lidí a ti, kteří přežili, měli jen dvě volby – zabíjet nebo být zabiti.

Po celodenní bitvě armád států Liang a Wei zůstali naživu jen dva muži – starý Bojovník z Liang (Jackie Chan), který hrál mrtvého a jediné, po čem toužil, bylo uprchnout z války domů, a mladý Generál armády Wei (Leehom Wang). Bojovník zraněného Generála zajme a doufá, že když ho vydá svým nadřízeným, splní se mu touha po návratu domů. Cesta zpět je však pro oba muže komplikovanější, než si mysleli, a i přes počáteční nenávist k sobě v průběhu strastí nacházejí cestu. Nástrahy číhají na každém kroku - uspí a okrade je zrádná Pěvkyně, o jídlo a pití je připraví banda uprchlíků a honí je i nebezpečný medvěd. To ještě netuší, že je jim na stopě nepřítel největší - generálův bratr, princ Wen (Steve Woo), který touží po tom, aby si pojistil cestu k trůnu. Oba muži byli navzdory svým rozporům nuceni spolupracovat, aby nástrahy, které je potkávaly, dokázali přežít. Na konci jejich pozoruhodné společné cesty se nenávist mezi Bojovníkem a Generálem zvolna proměnila v přátelství
*********************************************************************

BUNNY A BÝK (Bunny and the Bull) je černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh v režii Paula Kinga. Stephen (Edward Hogg) ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym (Simon Farnaby). Během vzpomínání se jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. Kombinace vizuálních nápadů inspirovaných Michelem Gondrym a hořkosladkého komediálního příběhu jako v BOKOVCE dělá z filmu BUNNY A BÝK vtipnou, dojemnou a naprosto jedinečnou cestu z jednoho konce pokoje na druhý. Film je určen především pro členy Asociace českých filmových klubů.

Fota v článku: kviff.com, acfk.cz, palacepictures.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0264 s