Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 32. týden

09.08.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 32. týdenTři premiéry přicházejí do kin 12. srpna: Jeden film pro celou rodinu (i když spíš pro děti), druhý je špionážním thrillerem s ženskou hrdinkou a ten třetí? - To už posuďte sami z níže uvedeného popisku a obrázků.


JAKO KOČKY A PSI: POMSTA PROHNANÉ KITTY

(Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore) - (režie Brad Peyton, plakát v perexu)
Distributor Warner Bros. film představuje takto: "V pradávné bitvě mezi kočkami a psy zašla jedna kočička až příliš daleko. Kitty Galore, bývalá agentka kočičí špiónské organizace, se dala na špatnou cestu a vymyslela ďábelský plán, kterým si podmaní nejen psí nepřátele, ale pokoří i své bývalé kočičí kamarády. Tváří v tvář takové bezprecedentní hrozbě musí kočky a psi poprvé v historii spojit své síly do neobvyklé aliance, aby zachránili sebe i lidstvo." Komedie spojuje loutkařské umění a počítačovou animaci. A diváci pozor! Připravte se na akční komedii, ve které budou chlupy lítat!, slibují tvůrci i distributor... Plakát (warnerbros.cz) - viz perex


SALT - režie: Phillip Noyce
Angelina Jolie se jednou nechala slyšet, že by si ráda zahrála Jamese Bonda. Nyní se jí podobné příležitosti dostalo. Vytváří agentku CIA Evelynu Saltovou, která přísahala přísahu povinnosti, cti a lásky k vlasti. Když je ale ruským přeběhlíkem obviněna, že je ruskou prozatímní nečinnou špiónkou, Salt uteče, aby očistila své jméno a jednou provždy dokázala, že je vlastenka. Za použití všech svých schopností a roků zkušeností jako tajná agentka se musí vyhnout zajetí a ochránit svého manžela. Její snahy prokázat svou nevinu ale jen podněcují dohady o jejích skutečných motivech. Závod s časem o odhalení pravdy o její identitě pokračuje a ve vzduchu stále visí hlavní otázka: co je Salt vlastně zač?

Salt má v sobě celou řadu prvků,“ vysvětluje producent Lorenzo di Bonaventura. „Je to thriller, je to akční film, je to špionážní film, je to dramatický milostný příběh a jsou v něm také úžasné akční scény.“

Existují například domněnky o tom, že Sovětský svaz a poté Rusko v osmdesátých a devadesátých letech vyslali do západních zemí tajné agenty, kteří se vydávali za obyčejné občany, aby tak vybudovali špionážní síť agentů, kteří pod svými přidělenými aliasy budou žít patnáct až dvacet let. Jakmile dojde k jejich aktivaci, zosnují tito tajní agenti Den X, řetěz sabotáží a teroristických útoků na Spojené státy, kterými zahájí rozsáhlý válečný konflikt s Ruskem. V nedávných letech došlo k objevení podobných tajných agentů na území Estonska a Kanady a záhadná smrt bývalého příslušníka FSB Alexandra Litviněnka v Londýně zůstává stále nevysvětlená. Před nedávnem došlo na území USA k zatčení skupiny lidí - kteří byli svými přáteli a sousedy považováni za naprosto řadové občany – a jejich obvinění z členství ve špionážních kruzích, života pod falešnými identitami v utajení za účelem sloužit ruským zájmům.

„Nepochybuji o tom, že dlouhodobě utajení ruští špioni existují,“ soudí Phillip Noyce, režisér snímku. „Takoví špioni jsou součástí taktik od samých počátků. Už před tím, než jsem si přečetl scénář Kurta Wimmera, mě fascinovalo přemýšlení o tom, co by se stalo, kdyby někdo najednou aktivoval všechny špiony.“ Film uvádí společnost FALCON.


Fotografie z filmu SALT mluví dostatečně výmluvně... (stopklatka.pl)

NEBE, PEKLO - režie David Čálek
Film o rozkoši mezi Nebem a Peklem
Dokument Davida Čálka zachycuje čtveřici lidí rozdílného věku, zaměření i povolání, kteří objevili rozkoš v bolesti a svou neobvyklou vášeň nepotlačují ani neskrývají. Tvoří uzavřené společenství, které samo sebe označuje zkratkou BDSM (bondage, discipline, sadism, masochism), a jehož členové se zabývají nejrůznějšími způsoby bolesti od tetování a piercingu, přes branding, bondage, sado maso a elektrostimulaci, až po další formy „osvobozeného pohledu na rozkoš a její možnosti“.

Jednou z nich je dívka zvaná Fronéma, jež se během křtu nového CD nechá téměř rituálně zavěsit na háky za kůži na zádech. Dalším protagonistou je softwarový architekt, který si říká Altair. Altair se rád obléká do koňských masek a postrojů. V
klíčové epizodě absolvuje kuriózní dostihy na soukromém pozemku. Třetí sledovanou
osobou je Terezie, jež pracuje ve štábu Strany zelených a libuje si v kuriózních erotických praktikách. Film si všímá její proměny v souvislosti s těhotenstvím a narozením dítěte. Důležitou vedlejší postavou je domina Aradia, která kdysi odhalila svou identitu v pořadu Tabu a byla za to vyhozena z práce…

Bolesti se oddávají dobrovolně, často za ni platí, posouvá jejich vnímání za hranice běžného života. Komunita BDSM, kam naši hrdinové patří, funguje v Čechách již řadu let a její kořeny můžeme hledat v dobách temného komunismu. Dodnes však zůstává utajeným společenstvím spiklenců slasti, kteří se na veřejnosti poznají podle znamení, která znají jen oni. „Ve filmu jsem se pokusil přistoupit k těmto lidem nebulvárním způsobem, i když, jak napovídá název cyklu „Bez cenzury“, způsobem otevřeným tak, jak byli protagonisté otevření ke mně. Ze začátku mi běhal mráz po zádech, ale postupně jsem i pro jejich fascinaci našel pochopení,“ podotýká režisér David Čálek.

Režisér David Čálek ukazuje hrdiny své mozaiky bez skandálního přídechu i falešného moralizování. Všichni aktéři se představují i v civilních podobách a o svých zálibách podrobně hovoří. Vysvětlují jejich zrod, vývoj i vliv na soužití s bližními. Dokument upozorňuje také na historické kontexty sledovaných jevů. Zkoumá posttotalitní společnost, jejímž průvodním znakem by měla být tolerance vůči různorodým minoritám. Vypráví o exotech, kteří působí navenek abnormálně, nikomu však neubližují a jsou zajímaví svou jinakostí. Dokument Nebe Peklo je vůči lidem, kteří v něm vystupují, všímavý a empatický. Jeho podtext tvoří úvaha o hraničních formách svobody.
Film vznikl za podpory Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Fotografie z filmu NEBE PEKLO (bontonfilm.cz)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.106 s