Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Arnold a Sly opět spolu!

19.08.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Arnold a Sly opět spolu!Anebo proti sobě. Záleží na vás, jak se na humornou scénku z Postradatelných, nejnovějšího Stalloneho filmu, díváte.

Jsou filmy, které nestárnou. Herecké hvězdy se však bohužel zubu času neubrání. Stejně jako žánry, v nichž zářily, upadá neúprosně, navzdory veškerému snažení, pěstěný vzhled i těžko dobytá fyzická kondice. Jsou různé způsoby jak na podobnou šlamastiku zareagovat. V případě Sylvestra Stallona je to potom příjemně nostalgická podívaná Postradatelní, kterou nám sympatický „Sly“ vzkazuje, že „na poslední večírek není nikdy pozdě“, a to ani tehdy, když bývalým akčním hrdinům táhne na sedmdesátku (ano, čtete dobře) a po ránu se přestává chtít vstát z postele, natož odejít do posilovny.

Postradatelní kombinují to nejlepší a ty nejlepší z poctivých akčních filmů osmdesátých a devadesátých let. Přestože Stallone skutečně dokázal do snímku obsadit většinu nejslavnějších jmen tohoto žánru, diváka přece jenom zamrzí pouze okrajové role Arnolda Schwarzeneggera a Bruce Willise. Společná scéna bývalých spoluvlastníků zkrachovalé Planet Hollywood ovšem stojí za to a bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí.

Přestože Stallone prý rád riskuje, Postradatelní působí dojmem přímého tahu na branku. Je tady osvědčená džungle, diktátorem sužovaný ostrov, zdeptané obyvatelstvo a ve finále také žena, kterou je potřeba zachránit. Tedy všechno to, co režisér dobře zná a hlavně ví, že to setsakra dobře u diváků funguje. Bohužel, právě podobnost s předcházejícím Rambem Postradatelné trošku shazuje, a to i navzdory skutečnosti, že zde máme co dělat s komedií. Jednoduše - masakr, který Stallone coby John Rambo předvedl ve čtvrtém pokračování jen máloco překoná, a tak veškeré, v podstatě stejně provedené scény v Postradatelných, znalého diváka tak trochu nudí. Míst, kde se přestáváme soustředit je bohužel také vícero a nutno podotknout, že v případě „stříleček“ by často méně bylo více. Jakožto vynikající ovšem jistě publikum ocení údernou scénu s letadlem nebo úvodní „entreé“ žodlácké partičky rozhodně stojí za víc než pouhé jedno shlédnutí.

Nedokonalosti scénáře, který ovšem, ve jménu tradice, opět přináší příběh s patřičně dojemnými místy, smazávají herecké výkony, v nichž prakticky nenajdeme hluché místo (nepočítám-li „Arnieho“, působícího dojmem zadržovaného smíchu). Především pak k Giselle Itie v roli rebelky Sandry, Ericu Robertsovi coby zlému mafiánovi či Jasonu Stathamovi v pozici Stalloneho pobočníka není co dodat.

Postradatelní jistě neaspirují na Oskara. Svůj cíl-totiž nechat ještě jednou pořádně zazářit pohasínající hvězdy, jež nám osvětlovaly večery let již dávno minulých - ovšem plní se ctí, dobrým humorem a skutečnou akcí, postavenou postaru především na práci kaskadérů. Co dodat? Poctivá letní oddechová šedesátka. A rodiče vezměte s sebou!

osobní hodnocení: 60%

Postradatelní (The Expendables)
USA / 99 min. 
Premiéra ČR 19.8.2010
Scénář : Dave Callaham, Sylvester Stallone
Režie: Sylvester Stallone
Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lungren, Mickey Rourke
http://expendablesthemovie.com /


Stihne to?!


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0721 s