Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nevíte o víkendu co? Letní Letná to přece jistí

20.08.2010   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nevíte o víkendu co? Letní Letná to přece jistíZůstáváte přes víkend doma? V Praze? Téměř pohádkové království se rozprostře o víkendu 21. a 22. srpna v Letenských sadech mezi Hanavským pavilónem a Kramářovou vilou. Festival Letní Letná zde nabídne po oba dny vždy v 11, 14, 15.30 a 17 hodin celkem osm dětských představení.

Nejmenší diváci (i jejich rodiče) uvidí například Divadélko U Panáků s Masovým Kašpárkem, Duhové bubliny Václava Strassera, Divadlo ANPU s Čertovým švagrem, Vlastimila Viktoru a jeho Pinocchiova dobrodružství, Divadlo Tramtárie s pohádkou O pračlovíčkovi. Oba večery uzavře vždy v 21 hodin hlavní hvězda festivalu – francouzský soubor s představením Bricolage Erotique, ve kterém Atelier Lefeuvre & André  představí dva bývalé členyy proslulých Cirque O a Que-Cir-Que. Vydávají se s humorem sobě vlastním na cestu objevování erotiky a svého těla.

Sobota v 19 hodin bude na festivalu patřit tzv. open stage přístupné zdarma, kde se představí mladí umělci spjatí s novým cirkusem - klaunérií, akrobacií, žonglováním a podobně. O den později, v neděli, ve stejný čas proběhne navíc na Letní Letné představení ve stylu nového cirkusu Postav na čaj! českého souboru Cirkus Mlejn, které „zavede beze slov diváky na sever, který je ještě chladnější a nehostinnější, než středoevropská zima roku 2010.“ Kromě tohoto programu se všichni příchozí – jak děti či dospělí – mohou zapojit do výtvarných workshopů zdrama, popřípadě jen tak posedět ve festivalové kavárně. Vstupenky jsou k dostání na všechna představení v pokladně na místě. Otevřen od 10 do 22 hodin. Metro Hradčanská, tramvaj &Spejchar. Více info na www.letniletna.cz.

Francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André se vrací na festival Letní Letná s celovečerním představením Bricolage Erotique. „Před rokem se oba vtělili do rolí bláznivých zahradníků ve zvláštním stanu - skleníku a rozesmáli stovky návštěvníků. Nyní se vydávají s nevinností sobě vlastní na cestu poznání erotiky, svých těl, života a smyslnosti. A ničeho se přitom nebojí,“ láká Jiří Turek, ředitel a dramaturg Letní Letné. Didier André a Jean-Paul Lefeuvre, svérázní herci a klauni, svedou diváky svými nejsilnějšími zbraněmi: humorem, nezaměnitelnou poetikou, absurditou i cirkusovým mistrovstvím. „Nečekejte nic vulgárního či zvráceného. V našich rukou struny, závěsy, židle, prkna i balóny evokují sny o ladných křivkách, liniích a dalších tělesných rysech. A nemyslete si nic špatného o tom, co se domníváte, že vidíte. Můžete se totiž mýlit,“ uvádí tvůrci. Soubor uvede představení celkem devětkrát. Bricolage Erotique trvá 75 minut bez přestávky, je beze slov a vhodné od 7 let věku (A pak, že nebude program, táto. Tak mámo, nech vaření, sbal malé a jdem.)

Text Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ
foto www.letniletna.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.034 s