Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Festival BLUES V LESE se vrací

28.08.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Festival BLUES V LESE se vracíNa konci léta, 4. 9., se po pětileté pauze přihlásí o slovo kultovní letní festival v Řevnicích u Prahy. Původní pořadatelská agentura Joe´s Garage za podpory příznivců této ojedinělé akce si společně zavzpomínají na nejlepší léta festivalu a připomenou si spolu s hudebníky jak neopakovatelnou atmosféru dokáže vytvořit kombinace blues, lesního divadla v Řevnicích a nikam nespěchajících obdivovatelů kytarových rifů.

Festival Blues v lese hostil během své existence mnoho exkluzivních tuzemských i zahraničních interpretů. Jako jednomu z mála festivalů se mu podařilo přivézt do Čech špičky svého žánru. Mezi mnohými připomeňme tyto: Edgar Winter, John Hammond, Stan Webb´s Chicken Shack, Popa Chubby, Chris Duarte, Aynsley Lister, Anna Popovic, Canned Heat, Smokin´ Joe Kubek, Chuck Prophet. Z česko-slovenských hudebníků prošli festivalem Blues v lese asi všichni co měli po ta léta co společného s blues. Vedle nich na festivalu vystupovalo mnoho hudebníků do žánru pouze přesahujících – Jiří Schmitzer, Bratři Ebenové, Zuzana Navarová a Koa, Álom, Jura Pavlica s Hradišťanem, Jablkoň.

Blues v lese bylo pro mnohé velmi speciální událostí, místem každoročního osobního setkávání. Spoluzakladatel akce David Gaydečka se nechal v tomto duchu slyšet: „Blues v lese bylo ojedinělé svou dramaturgií, svou atmosférou. Festival se během svého trvání stal takovou rodinnou akcí. Publikum nám sice o pět let zestárlo, ale vyrůstá už nové. Doufáme, že tatínci, maminky, nebo dědečkové a babičky vezmou své děti, vnoučata, a dorazí na náš rodinný festival. Těmi roky, kdy se festival nekonal, se ukázalo, že u nás akce podobného charakteru chybí a navíc je o ni zájem.“ V rámci akce oslaví 10. narozeniny i pořadatelská agentura Joe´s Garage. V areálu lesního divadla budou vystaveny fotografie z předešlých ročníků. K prohlédnutí či zakoupení budou plakáty, trička a různé memorábilie z Blues v lese a dalších akcí Joe´s Garage.

Jubilejní desátý ročník festivalu se zaměří na to nejlepší z česko-slovenské bluesové scény. Hudebníci, kteří se letos představí, jsou pevně spjati s minulými ročníky Blues v lese. Festival rozsvítí svou energií skupina Žáha, která speciálně pro festival obnoví svou činnost. Slovenské blues přivezou originální ZVA 12-28 BAND ze Zvolena s novým albem Z ruky zobať a Dura & Blues Club pod vedením Juraje Turťeva a to včetně Ericha „Boboše“ Procházky na foukací harmoniku. Česko bude reprezentovat znovuobnovené trio Tucet (Jurkovič, Hlavica, Hudec), Hana Dundrová & The Kids ad. Speciální bude též vystoupení skupiny OOZ, kteří zahrají spolu s Davidem Murphym v podobném duchu, jak to uměl vždy rozbalit David Murphy Band.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketstream za cenu 270 Kč + distribuční poplatky. Na místě pak budou také k dostání a to za 340 Kč. Více na www.joesgarage.cz

text joe garage s.r.o.
titulka
www.muzikus.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0287 s