Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 36. týden

06.09.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 36. týdenJako se liší nebe a peklo nebo láska a nenávist tak se liší dvě filmové novinky tohoto týdne. Dobrou pohodu a smích vyvolá příběh malých želviček SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 3D. Opačný pól - krutý a nelítostný svět mafie představí film s příznačným názvem 22 VÝSTŘELŮ.

22 VÝSTŘELŮ (L'immortel/22 Bullets)

Těch titulních 22 výstřelů chytne hned v úvodu francouzského filmu bývalý mafián Charly Mattei, kterého představuje charismatický Jean Reno (proslavený rolemi zabijáka ve filmech LEON či BRUTÁLNÍ NIKITA). Charly žije již přes dvacet let v poklidu mafiánského "důchodu" a věnuje se jen a jen své rodině. Ale minulost se podobným tvrďasům často vrací - jednoho dne ho na parkovišti přepadnou maskovaní muži a zasáhnou 22 kulkami. On však kupodivu střelbu přežije, vyslouží si přezdívku "Nesmrtelný" a co může následovat jiného nežli krutá pomsta tomu, kdo jako jediný si mohl dovolit ho nechat rozstřílet na kousky - bývalému kamarádovi z dětství Tonymu Zacchiovi (Kad Merat) s nímž si kdysi přísahali věrnost na život a na smrt. Jenže věci se mají po letech jinak a Zacchia má teorii: "Když má člověk na rukou krev, ta se nikdy nesmyje. Zlo je zlo. Uvnitř v nás. To musí člověk akceptovat."

Film podle románu L’IMMORTEL Franze-Oliviera GIESBERTA a v režii Richarda Berryho vypráví o podsvětí francouzské mafie v Marseille. Film je fikcí - přesto román i film jsou inspirovány skutečnými příběhy ze světa mafie v Marseille. Film uvádí do kin Bioscop.

foto bioscop.cz

******************************************

Hrdinou belgického filmu SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ 3D (Sammy´s Adventures: The Secret Passage) je rozkošná malá mořská želva (nebo chcete-li želvičák či jaké slovo má čeština pro želvu mužského pohlaví). Když se krátce po svém narození na kalifornské pláži drápe Sammy  do moře, najde a vzápětí ztrácí lásku svého života, hezkou želvičku Shelly.

 Na epické cestě přes oceány, na kterou se vydávají všechny želvy, aby se poté vrátily na pláž, kde se narodily, Sammy podstupuje různá mimořádná dobrodružství a dostává se do mnoha nebezpečí. Stále žije v naději, že se znovu setká se Shelly. S nejlepším kámošem Rayem, vidí zblízka na své cestě, jak lidé škodí planetě. Ale pak tu jsou jiní lidé, kteří mu zachrání život. Sammy bojuje s piraňami, uniká dravým rybám a hledá tajemný průplav, stane se maskotem hippie komunity, ocitne se tváří v tvář ropné skvrně a bude také svědkem přistání Apolla 11 v Tichém oceánu. A pak jednoho dne, po tolika dobrodružstvích, nebezpečích a po tolika letech konečně najde svoji Shelly. Ani ona na něj nikdy nezapomněla… Režisér Ben Stassen říká: "Doufám, že diváci budou mít úsměv na tváři po celou dobu filmu a čas od času se srdečně zasmějí."


foto spi-film.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0886 s