Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na prknech Broadwaye? Jedině s Helenou Vondráčkovou!

24.09.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na prknech Broadwaye? Jedině s Helenou Vondráčkovou!Ve Státní opeře v Praze se uskutečnily dva koncerty Heleny Vondráčkové, které se nesly v duchu filmových a muzikálových melodií. On Broadway shlédli i čtenáři Rozhledny, kteří vyhráli lístky na první z koncertů, tak se podíváme, co na ně čekalo.

Ti, kteří doběhli před Státní operu na poslední chvíli, s úsměvem pozdravil už jen Martin Michal, manžel a manažer Heleny Vondráčkové, který přišel svou ženu nejenom pracovně podpořit. Ostatní diváci už netrpělivě seděli v hledišti a vyhlíželi hvězdu večera. Ta se objevila za prvních tónů Bon Art Pops Orchestra v čele s Františkem Drsem a diváky uchvátila nejenom parádní figurou (fyzický vzhled), ale i parádními figurami (taneční kreace). V těch jí zdatně sekundovali tanečníci a tanečnice, ale pokud zde měl vystoupit Jiří Korn, nešlo jinak, než že s Vondráčkovou předvedli také pár excelentních kroků za doprovodu písně z Hříšného tance. A které filmy a muzikály poskytly hudební náplň večera?
 

Výše zmíněný Hříšný tanec, Flashdance, Hello, Dolly, West Side Story nebo české snímky &Síleně smutná princezna a Noc na Karlštejně, které Vondráčková vždy uvedla, stejně jako své hosty. Jiří Korn zde vystoupil i sólově se 4TETem, objevil se tu i Petr Kolář, Marián Vojtko, Miro Dvorský, německý baritonista Vladimir Boldt a dámskou esenci doplnila Bára Basiková, která zazpívala part Máří Magdaleny z muzikálu Jesus Christ Superstar, za což si získala velké ovace, které ji vrátily na pódium.


To se ale podařilo i hlavní hvězdě večera. Divákům, kteří ve stoje tleskali a zvolávali „Dlouhá noc“, se sice nepodařilo zpěvačku přimět, aby zařadila tento song, ale přivolali ji zpět na pódium a dostalo se jim odměny v podobě muzikálu Evita.Scéna plná lesku, pestrý výběr songů a hostů, skvělá atmosféra, kterou vykouzlila nejen produkce, ale i diváci, kteří zpěvačku podpořili, vytvořili z jednoho večera nevšední zážitek. &Skoda, že takových koncertů není naplánováno více. Ti z vás, kteří litujete, že jste nedorazili na koncert, nezoufejte. Jeho záznam se už nyní zpracovává a upravuje ve střižně, aby se mohl použít na DVD, které zachytí atmosféru koncertu.


Foto: Aneta &Simonková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0491 s