Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 39. týden

27.09.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 39. týdenNávštěvník filmových premiér tohoto týdne může podstoupit několik cest (pochopitelně jen v přítmí kina): podívat se do prostředí, kde "peníze dělají peníze" (a také z miliardářů chuďase - málokdy obráceně) na Wall Street, cestovat s vlky z jednoho přírodního parku do druhého, s mladou Rumunkou se podívat do liverpoolského nevěstince případně zhlédnout "duchy" v thajské džungli.


WALL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ (Wall Street: Money Never Sleeps)
Do světa finančníků na Wall Street zavedl režisér Oliver Stone diváky již jednou - v roce 1987. Tehdy si v jeho filmu WALL STREET zahrál Charlie Sheen mladého, ambiciózního makléře, který načas podlehne svodům nelegálních zisků a vedle něho se zaskvěl Michael Douglas v roli bezohledného spekulanta.

Nyní přichází stejný režisér s "dvojkou", kde k názvu WALL STREET přidává PENÍZE NIKDY NESPÍ. V ní se na scénu vrací Michael Douglas jako Gordon Gekko, bývalý finanční žralok, kterého pojistné podvody a praní špinavých peněz dostaly před 23 lety za mříže. Nyní opouští brány věznice bez nějakých růžových vyhlídek. Nehlásí se k němu bývalí kolegové, s dcerou (Carey Mulliganová) dávno zpřetrhal vazby. Je tu však její snoubenec Jacob (Shia LaBeouf), který nápadně připomíná postavu Charlieho Sheena z prvního dílu. Také je to mladý finanční dravec připravený chytit šanci za pačesy a už ji nepustit. Vydělává pohádkové peníze ve společnosti svého mentora Louise Zabela (Frank Langella), jenže série falešných obvinění firmy z obrovských dluhů vedou k hlubokému propadu jejích akcií. Na dno tak padne i Jacob, který se vypraví na přednášku svého potenciálního tchána, v níž napravený hříšník předjímá příchod světové finanční krize. Po přednášce Jacob Gekka vyhledá a uzavře s ním zvláštní dohodu. Gekko využije svých dávných kontaktů a pomůže mu zjistit, kdo a proč zničil firmu jeho chlebodárce. A Jake mu na oplátku proklestí cestu k jeho dceři. Klíčová otázka ovšem zní: Dá se Gordonu Gekkovi skutečně věřit?

„Myslím, že tenhle film je zatraceně zábavný. Za 22 let se změnilo opravdu hodně a jen těžko bych si práci na filmu tak užil, kdyby nešlo o skutečně originální příběh." říká o filmu trojnásobný držitel Oscara a jeden z nejúspěšnějších režisérů současnosti Oliver Stone.
Michael Douglas a Shia LaBeouf ve filmu WAL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ
**********************************************************************

ALFA A OMEGA 3D
Animovaný film v 3D verzi je příběhem dvou vlků z jedné smečky. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný - tráví celé dny s kamarády, baví se a paří. Do vlčího života však zasáhnou lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Správné dobrodružství na cestě nesmí postrádat stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Vlčí dvojka musí překonat i "společenské" rozdíly mezi sebou - sladit Humphreyho heslo „Ať se všichni baví!“ s tím, co prosazuje Kate „Já jsem vůdkyně“? Přes své rozdíly se naučí spolupracovat, a - jak jistě tušíte - se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod? Režie: Anthony Bell, Ben Gluck. Do kin film uvádí Palace Pictures.
**********************************************************************
STRÝČEK BÚNMÍ
(Loong Boonmee raleuk chat - Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives)
patří k "malým velkým" filmům, které dovedou okouzlit a očarovat diváka, který ještě nezapomněl, že kino je podívaná a zážitek. Tento fantaskní snímek natočený ve složité koprodukci Thajska, Velké Británie, Nizozemí, Německa, Spanělska a Francie uvádí do kin společnost Artcam s podtitulem "Ten, který umí vyvolávat minulé životy."

V první řadě je nutno zdůraznit, že tento film (Režie: Apichatpong Weerasethakul) byl natočen na motivy skutečného příběhu buddhistického mnicha a se stal senzací letošního festivalu v Cannes. Zde okouzlil porotu v čele s Timem Burtonem a získal hlavní cenu – Zlatou palmu. S tímto doporučením už snadněji přečtete synopsi distributora: "Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů."

*********************************************************************
BIBLIOTHEQUE PASCAL (Bibliothéque Pascal)
Členům a návštěvníkům filmových klubů je určen film Bibliotheque Pascal zakoupený Asociací českých filmových klubů. Jedno z kin láká do kina sloganem: "Chcete shlédnout "fyzickou i duševní road movie" o cestě z východního bloku do britského nevěstince?"

Bibliotheque Pascal, film osmatřicetiletého Szabolcse Hajdu je anti-útěkářský snímek natočený v maďarsko-německo-britské koprodukci. Stal se nejlepším maďarským snímkem loňského roku a patří k nejzajímavějším evropským filmům poslední doby, o čemž svědčí i jeho nominace na prestižní cenu Evropského parlamentu LUX.

Dvě dekády od pádu železné opony stále nesmazaly rozdíly mezi zeměmi bývalých bloků. Koprodukční drama s prvky magie, tragikomedie i thrilleru vypráví o tom, že pokud život nestojí za nic, geografickým přesunem se zničehonic nezlepší. Hlavní hrdinka Mona s maďarsko-rumunskou krví vypráví nebývale příjemnému úředníkovi na sociálce svůj příběh. Chce totiž získat zpět do péče svou malou dcerku, kterou nechala u tety, když se vydala na Západ hledat „štěstí“. Zkušenosti, které Mona získává během své nedobrovolné prostituce v liverpoolském bordelu pojmenovaném Pascalova knihovna, zrovna příjemné nejsou. Mizanscéna dýchá zvláště nechutnou atmosférou, která jako kdyby vznikla spojením mléčného baru z Mechanického pomeranče a většiny videoklipů Lady Gaga. Fantaskní sekvence režisér obhajuje zvykem z dětství, kdy si v šedi sídliště představoval „barevnější" realitu. Tolik oficiální text distributora.

Fota v článku: bontonfilm.cz, palacepictures.net, artcam.cz, acfk.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.023 s