Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 40. týden

04.10.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 40. týdenOpět porce krvavých hororů do premiérových kin. K tomu téměř horové vyrovnání s Němci na konci války a řešení vztahu mezi milenci - to jsou filmy, které najdete v kinech od 7. října.


PIRAŇA 3D
Po nenadálém zemětřesení se z vody ospalého jezera Victoria začnou vynořovat prehistorické lidožroutské ryby a ohrožovat místní obyvatele. Že teče a stříká přitom krev je nabíledni. Potřebujete více? Pak se podívejte na obrázek (a ten jsme vybrali z těch nejkrotších). Další (už nadbytečný) horor - prý tentokrát i s trochou humoru - uvádí Bontonfilm.
*****************************************
SCAR 3D
Malé americké městečko. &Sestnáct let po tom, kdy mladá dívka zabila zaměstnance místní márnice, podezřelého ze sériových vražd na -náctiletých, opět dochází k tajemným vraždám...Více vám internetové stránky společnosti Go Crazy, která film do kin uvede, neprozradí. Takže více až v kině, pokud budetete mít zájem.

***********************************************
HABERMANNŮV MLÝN (Habermann’s Mill)
Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu. Jednou z obětí dějin psaných vítězi měl být i německý průmyslník Habermann, který žil s rodinou na severní Moravě. Okolnosti jeho konce zůstávají dodnes nejasné. Filmový příběh se jeho životním osudem pouze volně inspiroval, ale paradoxy nejšílenějších let dvacátého století prezentuje hrůzně dokonale. V česko-německo-rakouské koprodukci uvidíte, že samozvaným soudcům a katům jde spíš o německý majetek nežli o spravedlnost. Předlohou filmu byl román Josefa Urbana, hlavní postavu sympatického mlynáře Habermanna vytvořil Mark Waschke, jeho nejbližšího přítele Březinu si zahrál Karel Roden. Uvádí Bontonfilm.
****************************************
NA.CESTĚ (Na putu)
Na "putu“ v bosenštině znamená být na cestě někam. Má to však i duchovní význam, který odkazuje k hledání vnitřního já nebo k osobě, jež se rozhoduje o něčem velmi důležitém, o zásadním životním kroku. Před podobným zásadním rozhodnutím stojí zamilovaný pár Amar a Luna, kteří jsou na stejné cestě, na jedné „vlně“. Milují se a touží po dítěti. Jejich cesty se však začnou radikálně rozcházet poté, co Amara změní fundamentalistická komunita, do níž ho zavlekl Bahrija, starý parťák z vojny. Protože Amar právě ztratil zaměstnání, tak mu tento ortodoxní muslim nabídne dobře placenou práci počítačového lektora v letním táboře, z něhož se vyklube od světa odříznutá wahhábovská komunita. Luně se nezdá ani Bahrija, ani jeho žena, celá zahalená v černé burce. Právě ta se nakonec stává Luninou průvodkyní po podivném táboře v idylické krajině na břehu jezera, kde se všichni oslovují bratře a sestro, kde neexistují cigarety, alkohol ani mobilní telefony.

Film natočila v koprodukci Bosna a Hercegovina, Rakousko, Chorvatsko režisérka Jasmila Žbaničová, jejíž první film GRBAVICA získal nejen Zlatého medvěda v Berlíně a Velkou cenu poroty AFI ale také srdce diváků doma i u nás. Jak říká Ivo Andrle ze společnosti Aerofilms, která film do kin uvádí: "Jasmila...dokázala v čem je její síla - pozoruje život v Sarajevu a dokáže v každodenních situacích nalézt aktuální univerzální témata, která pak ve filmu odvypráví velice civilním a jednoduchým způsobem. Proto věříme, že s filmem NA CESTĚ máme opět šanci potěšit slušnou řádku českých filmových diváků."
Foto: bontonfilm.cz, fdb.cz, film.onet.plKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0264 s