Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 41 týden

11.10.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 41 týdenKdo z diváků má rád krev - myslím tím kečupovou filmovou - ten si tento týden přijde na své -v akčních filmech, kriminálce a dokonce i v animovaném filkmu pro děti. S krvákem přichází dokonce i Asociace českých filmových klubů - byť prý velmi kvalitním. Ještě že tu máme Falcon, který tentokrát dává prostor těm, co raději něhu a romantiku...

CHERRYBOMB - akční trhiller původem z Velké Británie pojednává o třech teenagerech (Luke, Malachy a Michelle), kteří se pouští do divokého víkendu plného alkoholu, drog, vykrádání obchodů a kradení aut. Ale to, co začne jen jako hra, se pro ně smrtelně změní ve chvíli kdy zjistí, že už nemohou vyskočit z divokého kolotoče událostí, které dali do pohybu... Skutečně zářný příklad pro mladé lidi o jejich problémech, který poskytuje nová společnost Go Crazy. Ale jak napsal jeden z anonymních pisatelů na csfd.cz: Zase jedna "sondička" ze současné "zlaté" mládeže. Vzkaz rodičům = mlátit, mlátit a víc mlátit! Tady psycholog už nepomůže! V rubrice režie jsou tato jména: Lisa Barros D’Sa, Glenn Leyburn
******************************************
LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH (The Owls Of Ga’Hoole)
Americký animovaný film v režii Zacka Snydera uvádí do kin společnost Warner Bros. Podle distributora je hlavní postavou mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům... A brzy dostane příležitost si ostruhy hrdiny vysloužit a uniknout ze spárů Čistých...
Film pro děti? Přečtěte si recenzi Dariny Křivánkové v Reflexu: ...soví holocaust: zlé sovy unášejí soví mláďata, některá jsou odsouzena k otrocké práci, jiná jsou shledána rasově perspektivní a jsou zařazena mezi jakési „hitlerjugend“..., brutální podobenství, ...krvavý spor dvou sovích bratrů - jako by Kain a Abel... a pak se rozhodněte, zda na tento film - v rámci přípravy na život, který je čeká - pustíte své děti


***********************************************************************
SCOTT PILGRIM PROTI ZBYTKU SVĚTA (Scott Pilgrim vs. the World)
Někdy láska doopravdy bolí, říká distributor tohoto snímku Bontonfilm. A jedním dechem mluví o roztomile potrhlé romantické komedii říznuté akcí s hrdinou, který "trpí pro lásku". Jak ušlechtilé!? - Scottu Pilgrimovi (Michael Cera) je dvaadvacet, žije na úkor svého homosexuálního spolubydlícího (Kieran Culkin), hraje v garážové kapele Sex Bob – omb a stylem pásové výroby balí jednu holku za druhou.Teď ale nastal čas, aby i on poznal, jak láska bolí. Jmenuje se Ramona (Mary Elizabeth Winstead), má nejmodřejší vlasy na světě a Scott se do ní na první pohled, nenapravitelně a bezhlavě zamiloval. Jak romantické, řeknete si. Ale čtěte dál: Ramona s sebou vleče děsivé prokletí. Každý, kdo s ní chce chodit, musí nejdřív porazit sedm jejích bývalých partnerů. Bohužel nikoliv ve slovním fotbale, ale v boji na život a na smrt. Jiný by couvl, ale Scott je skutečně zamilovaný až po uši, a tak ho v příštích pár dnech čekají bizarní a potenciálně smrtonosná setkání mimo jiné se skateboardovou legendou, rockovou hvězdou inklinující k veganství, dvěma identickými dýdžeji, jejichž muzika může zabít, nebo s věčně naštvanou lesbou. Ano, s těmi všemi Ramona v minulosti chodila a právě oni chtějí zařídit, aby Scottova pohádka neměla šťastný konec. Vydržíte-li do konce, možná se ho dočkáte. Nebo ne?
**********************************************************************
REJKJAVÍK (Reykjavik Whale Watching Massacre)
Z Islandu pochází tento horor, který tam v roce 2009 natočil Július Kemp a který do kin přichází od Pegasfilmu. Skupina deseti turistů se vydává z přístavu Rejkjavíku na výpravu za pozorováním velryb. Umírá kapitán lodi a záchranu z nepohyblivé lodi poskytuje velrybář, majitel zchátralé bárky. Když se turisté ocitnou na její palubě, téměř okamžitě jim dojde, že nebyli zachráněni, ale uneseni. Tříčlenná rodina šílených velrybářů v čele z bláznivou matkou na nic nečeká a ihned zahájí vražedný a krvavý hon na všechny živé na palubě. Začíná boj o život v uzavřeném prostoru lodi s krvežíznivými psychopaty. Kdo z celé skupiny turistů přežije? - Další skvělý návod pro mladé lidi jak vraždit na všechny způsoby ("Nebohé oběti umírají groteskně okázalými a výstředními způsoby," píše se v katalogu 36. letní filmové školy). Jak říká zástupce distributora Jan Liška: "Je to film hlavně pro mladé...Netvrdíme, že horor o vraždění mladých lidí šílenými velrybáři je intelektuální záležitostí, to jistě ne, ale co do kvality komplexního zpracování je naprosto srovnatelný s americkou konkurencí." Howg.


********************************************************************
Ale ne, nedomluvili jsme. Je tu ještě americký film MACHETE (Machete) a hrdina, kterého podle tetování a ostře řezaných rysů si nemůžete zmýlit. Ano - Danny Trejo, který už definitivně opustil vězeňské cely a trvale se usídlil v Hollywoodu, kde dostává jednu nabídku za druhou. Tentokrát jako Machete dostal nabídku, která se neodmítá...

Jak říká materiál distribuční společnosti Palace Pictures: Vypadal jako docela obyčejný dělník z ulice a byl ideálním kandidátem k tomu, aby na něj hodili vraždu. Ale ukázalo se, že je to Machete (Danny Trejo), legendární bývalý elitní agent, kterého se nevyplatí naštvat. Poté, co ho vyhlášený mexický drogový magnát Torrez (Steven Seagal) nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde touží zmizet a uniknout své minulosti. Narazí tu ale na hustou síť korupce a podvodů, na jejímž konci se nachází zastřelený senátor (Robert de Niro) a Machete coby člověk, obviněný z jeho vraždy. Machete se vydává očistit své jméno a odhalit zákeřné a rozsáhlé spiknutí. V cestě mu ale stojí Booth (Jeff Fahey) – nemilosrdný podnikatel, který má na své výplatní listině slušnou zásobu zabijáků, Von (Don Johnson) – šílený strážce hranice, který velí menší armádě, a Santana Rivera (Jessica Alba) – překrásná imigrační úřednice, která neví, zda se má řídit zákonem či srdcem.

Tohle se dá vychutnat, zvláště když zde hraje Robert de Niro či legendární bluesman a držitel černého pásku sedmého stupně v aikido Steven Seagal (Přepadení v Pacifiku, Aljaška v plamenech), něžné pohlaví zastupují Michelle Rodriguezová (Rrychlí a zběsilí, Avatar) a Jessica Alba (Sin City, Na sv. Valentýna, Vrah ve mně) a režii měl Robert Rodriguez (spolu s Ethanem Maniquisem) - tvůrce filmůl El Mariachi, Desperado, Tenkrát v Mexiku či Cin City-město hříchu.
Jednou větou: S TÍMHLE MEXIČANEM SI ZAHRÁVAT NEMĚLI!

**********************************************************************
Ještě není krve dost? Už název nového příspěvku do repertoáru českých filmových klubů napovídá:
KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV (Animal Kingdom). Vítejte ve městě, kde vládne zákon džungle!

V podsvětí Melbourne zuří tvrdý boj s nevypočitatelnou policií. Lupič a výtržník Pope Cody je v hledáčku mužů zákona, kteří by jej nejraději viděli mrtvého. Stojí za ním však jeho rodinný klan. Svou roli zde má pomsta za smrt matky a především závislost synovce šbquo;J‘, který se vrací domů a propadá osudové hře zločinu a drog. Sugestivní psychologický thriller debutujícího Australana Davida Michôda je fascinující studií rozkladu kriminálnické rodiny, strhávající s sebou do propasti celé své okolí. Snímek získal Velkou cenu poroty na jednom z nejprestižnějších světových filmových festivalů v Sundance.

„Úvodní scéna představuje za zvuků štěkotu toulavých psů a pochmurné hudby hlavního hrdinu šbquo;J‘ jako outsidera, který se neodvratně zaplétá do špinavých rodinných záležitostí. Podobně jako Michael v Kmotrovi nebo mladý vězeň učící se pravidlům přežití v nedávném Prorokovi. Překvapivě vyzrálý debut... ambiciózní a silný.“ (Todd McCarthy, Variety)

„Slibný režisérský debut... napínavý, intimní, přesto velmi otevřený a cynický. Napětí vyplňuje každou scénu.“ (Kirk Honeycutt, Hollywood Reporter).

**********************************************************************
No a je tu slíbená třešnička na dortu - romantika. Ve filmu JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (Eat Peay Love) vytváří Julie Robertsová moderní ženu Liz Gilbertovou, která se vydává poznávat a obdivovat krásy světa a současně se pokouší znovu najít a probudit své pravé já. Poté, co jí životní jistoty a priority zcela rozvrátí rozvod, si Gilbert vezme v zaměstnání roční dovolenou a naprosto v rozporu se svými zásadami se rozhodne riskovat vše pro to, aby změnila svůj život. Během svých exotických a pozoruhodných cest poznává v Itálii prosté potěšení z dobrého jídla, v Indii sílu modliteb a meditací a konečně na Bali najde zcela nečekaným způsobem pokoj v duši a rovnováhu lásky. Snímek JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT je natočen na motivy skutečného a pozoruhodného příběhu (paměti Elizaberth Gilbert) a dokazuje, že existuje více způsobů, jak si užívat a poznat svět. Film natočil Ryan Murphy a uvádí jej do kin Falcon.

Foto v článku: filmweb.pl, warnerbros.cz, bontonfilm.cz, pegasfilm.com, palacepictures.net, acfk.cz, falcon.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2866 s