Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Plzeň bude zase československá

15.10.2010   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Plzeň bude zase československáHudbě, filmům, divadlu, řemeslům, ale také jídlu bude patřit VII. ročník tradičního kulturního festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni od 21. do 28. října 2010. Slovensko-český klub Plzeň ve spolupráci se Slovenskou agenturou pro cestovní ruch a Slovenským institutem v Praze na letošní ročník připravili bohatý program plný zábavy, kultury a tradičního umění.

Od 21. do 23. října bude možné v Plzni navštívit stánek Slovensko „Malá Veľká Krajina“ na Mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2010, který bude informovat o turistických destinacích celého Slovenska. V hlavním sále Domu kultury INWEST je připraven bohatý program, kde vystoupí slovenští umělci, mistryně Slovenska v moderní gymnastice předvedou akrobatické prvky, tradičně v programu zazní fujara, předvede se sokolnická skupina a také bude možné soutěžit o víkendové pobyty na Slovensku. Plzeňské divadlo Alfa bude hostit Městké divadlo Žilina s inscenací Žena z Minulosti, která získala několik cen. Příznivci sportu se sejdou na bowlingovém utkání „Češi versus Slováci“. Neděle 24. října se již tradičně ponese v duchu Ekumenických bohoslužeb ve staroslověnštině a slovenštině a také v duchu poutě Slováků do Plzně s doprovodným kulturním programem.

Začátek dalšího týdne od 25. října bude patřit uznávanému slovenskému festivalu EKOTOPFILM s ústřední myšlenkou trvale udržitelného rozvoje, který se uskuteční v přednáškovém sále Západočeského muzea.

Vrcholem letošního ročníku Česko-Slovenských dní budou oslavy 28. října, pořádané společně s magistrátem města Plzeň přímo v centru města. Prostor U Branky ve Smetanových sadech se promění v jedno velké „Česko-Slovenské tržiště“, kde budeme mít jedinečnou možnost ochutnat například „husacie lokše, halušky, pagáče, korbáče, borovičku, slivovicu i kvalitní slovenská vína“ a další tradiční gastronomické lahůdky ze Slovenska i Čech. Znamenitou atmosféru jistě vytvoří i několik slovenských a českých současných kapel, které se v krajské metropoli představí v průběhu oslav a festivalových dní. Programový závěr svěřili organizátoři Orchestru lidových nástrojů Bratislavského rozhlasu, který vystoupí 28. října v Měšťanské besedě.

Po celý festival budou vybrané Plzeňské restaurace pořádat Dny slovenské kuchyně a podávat tradiční Slovenské speciality. Již 8. října byla otevřena v Národopisném muzeu v Plzni výstava Slovenské dědictví UNESCO.

Bližší informace získají zájemci na www.children-fund.cz, nebo na tel. 371 427 585
Zdroj: MgA Iveta SochorováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s