Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Já, padouch

21.10.2010   Kateřina Sovová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Já, padouchNečekaně povedená komedie pro děti i dospělé na podzimní večer.

Přestože mezi počítačovými podívanými najdeme mnoho kvalitních snímků – za všechny jmenujme Toy Story či Shreka – každý nový titul ve mně vzbuzuje obavy. Nová komedie Já, padouch, ovšem podobné předsudky do budoucna minimálně redukuje. Je totiž nejenom skutečně vtipná, ale svým zpracováním navíc ujišťuje, že animované filmy mají stále co nabídnout, a to zdaleka nejenom dětem.

Úvodní minuty filmu, jehož hlavní hrdina Gru potřebuje ukrást Měsíc, aby trumfnul mladšího kreativnějšího padoucha, jemuž se nedávno podařilo odcizit Cheopsovu pyramidu, patří mezi nejpovedenější filmové „začátky“ posledních let. Jinými slovy, z kinosálu po úvodních titulkách určitě neodejdete. Navzdory jednoduché synopsi, nečekaně inteligentní zápletku podtrhává množství opravdu zdařilých gagů, scének a hlášek („Udělali jste si u mě oko, ale přidáno rozhodně nedostanete“). Humorem Já, padouch připomíná slavné Simpsonovi, na rozdíl od nich je však méně „akční“. Stejně jako oni ovšem často staví na detailech, je proto vhodné věnovat pozornost také prostředí, v němž se vizuálně zdařené postavičky nacházejí. Hovoříme-li o postavách, jedním z nejpříjemnějších překvapení filmu jsou „mimoňové“ – malí pomocníci Grua, vzhledu žlutých kapsliček v modrých lacláčích, neboť právě tito patří mezi nejvtipnější stvoření filmu a je nabíledni, že s jejich nálepkami, plyšáky a dalšími suvenýry se jistě brzy shledáme v příslušných obchodech.

Idylu skvělé podívané bohužel kazí vedlejší dějová linie, v níž divák musí přetrpět Gruovo sbližování se se třemi osiřelými dívenkami, společně s množstvím situací, přinášejících kýžené morální ponaučení. Přestože děvčata prostupují celým filmem, divákův požitek kupodivu neničí, a tak, pakliže místy zavřeme oči anebo přeslechneme některé nechutně otřepané fráze, odcházíme z kina veskrze nadšeni. Na tomto výsledku má nakonec dozajista podíl také brilantní dabing v čele s Jiřím Lábusem (Gru) a Janem Přeučilem. Zejména prvně jmenovaný je pro roli Grua jako stvořený a svým hereckým uměním dolaďuje padouchovu podlost často až k naprosté genialitě.

Já, padouch určitě nepatří mezi naprostou špičku, nicméně, na rozdíl od svých kolegů nabízí skutečně originální vtipy, na rozdíl od Shreka opomíjí nechutnosti či skryté sexuální narážky. Jednoduše, sem podobné vtípky nepatří a Já, padouch je nakonec ani nepotřebuje. Vystačí si totiž docela dobře s tím co má. Alespoň pro diváka toho rozhodně není málo. Provedení v 3D navíc tentokrát také nevyznívá na prázdno, zejména pak v povedených závěrečných titulkách.

Osobní hodnocení: 80%

Já, padouch (Despicable Me)
USA, animovaný, 95 min, české znění, přístupný
Režie: Pierre Coffin a Chris Reanud
Premiéra ČR: 21.10.2010
Distribuce ČR: Bontonfilm

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0335 s