Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jaké muže najdeme na internetu II.

24.03.2004   Martina Bittnerová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jaké muže najdeme na internetu II.Dnešní díl je věnovám skupině mužů, které lze nazvat směle vizionáři a nabízí opět tři varianty - psycholog, jasnovidec a prorok.

(klikni) Vizionář – Psycholog


Tato varianta vizionáře je relativně neškodná, kdy sám sebe pasuje do role internetového psychologa, který se zrodil proto, aby napravoval ženy a ukazoval jim, jak by se měly chovat a co jiným (ale ve skutečnosti jemu) by mohlo na nich vadit. Tváří se, že nechce lovit, ale pokud by nějaká bloudivá duše se nechala „chytrostí“ a bystrostí psychologa unést, určitě by před skokem do společného lože neřekl ne. Psycholog je odsouzen vlastní partnerkou obvykle do submisivní role, nebo je již delší dobu opuštěn a mnohdy vůči ženám silně zahořklý. Bývá středního věku (výjimečně i mladšího) a proto si myslí, že už hodně poznal a může soudit druhé. Dokáže po deseti minutách konverzace odhalit povahu ženy, s níž se baví, aniž by jí kdy viděl a aniž by to, co říká, byla pravda. Psycholog amatér ale svému rozboru bezmezně věří. Tím sám sebe odsuzuje na dalších sto roků samoty. Ovšem odváží-li se mu dotyčná dívka, či žena odporovat, navždy se stane obětí jeho šílených zpráv, kdy jí v pravidelných intervalech chodí všemožné rozbory jejích údajných povahových vlastností. Vizionář by možná rád lovil, ale bohužel to se mu podaří jedině v případě podobně stižené dívky, či osoby, která bude pod vlivem alkoholu, drog, nebo v kómatu.


Vizionář - Jasnovidec

Jasnovidec je nejagresivnější forma vizionáře. Způsobuje to bohužel vliv jeho vlastního a skutečného života. Buď je doma pod pantoflem a k jeho nedělním zábavám nepatří závody Formule 1, ale pravidelný úklid, přičemž jeho drahá listuje módními časopisy, a nebo ho vychovali tak, že žena je něco víc než pes, ale člověk to není. Jasnovidec si prostě buď kompenzuje své komplexy z domu, nebo jen projevuje svůj přirozený šovinismus, kdy je zvyklý, že se před ním ženská část rodiny doslova třese a jen jeho názor platí za názor, to, co říkají ženské, nepřijímá. Jasnovidec má rovněž svou vizi světa, všechno má přesně uspořádané, buď ho k tomu donutila manželka, nebo k tomu donutil manželku on. Takže očekává, že vstupem jeho osoby do jakékoliv místnosti chatu, ženy padnou na své drahé pozadí a neopováží se ani špitnout. Pokud ale některá toto pravidlo poruší, jasnovidec se ihned projeví jako to hovádko boží, bude velice výbojný a rázem otráví náladu v okruhu sto kilometrů. Každá žena si musí uvědomit, že on za to nemůže a jedině se lze ubránit lhostejností. Když totiž opadne šum, jasnovidec buď odejde drhnout schody, nebo buzerovat vlastní manželku. U většiny normálních dívek totiž ani na internetu neuspěje.


Vizionář - Prorok

Prorok je tichý hybrid psychologa. Většinou se příliš neprojevuje a když z něj něco vypadne, prvně se omluví a pak se vysloví, přičemž dodá, že by to dotyčná měla brát jako varování, protože on nechce, aby se jí stalo něco zlého. Prorok budí u některých žen pocity nadšení, protože umí své demagogické úvahy hlásat naprosto nenásilnou formou a ještě to vypadá, jako by chtěl jimi spasit svět, nebo-li dotyčnou dívku. Většinou si stěžuje na svou partnerku, která ho nikdy „neposlechne“ a pak to vždycky dopadne tak, jak on tvrdil, tudíž špatně. Mezi proroky najdeme mnoho pesimistů. Uspěje u něj jen ta dívka, která ho bude utvrzovat v tom, že ona by ho pokaždé a ve všem poslechla, protože chápe, čemu on rozumí a že má hlavně pravdu. Sladší balzám jeho uším nemůže dopřát. Ženy by si ale měly včas uvědomit, že začnou-li si něco s prorokem, bude je čekat osud té partnerky, jež nakonec nic nechápe a vše dělá špatně, čímž svého milého doslova tyranizuje. Tím bude on nucen hledat si opětovně chápavější družku. Prorok se ocitá v jistém kolotoči událostí, jimž mnohdy vůbec nerozumí, zato umí předvídat jak dopadnou. Když se rozhodne komentovat něčí povahu, vyzdvihuje stránky jako citlivost, romantičnost atd., vyjmenuje celou škálu úžasných vlastností, které ovšem dorazí něčím naprosto negativním jako: „Ty jsi strašně laskavá, dobrotivá, hodná, inteligentní, ale úplně neschopná a nemožná“. V případě, že se žena proti tomu ohradí, prorok zaleze zpět do své ulity a vzmůže se na prohlášení: „Promiň, ale musel jsem tě varovat“.

(pokračování příště)Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Matt69 - 24.3.2004 - 0:27

No nevím, někdy mám pocit, že nám fakt akutně hrozí matriarchát, pokud již v něm reálně nežijeme. Existuje vůbec nějaká pozivitivní kategorie muže na chatu?

Hmmm-- základní problém bude asi v tom, že muži jsou příliš líní (popř. bůhvíco..) na to, aby sepisovali podobné psychologické typologie žen na chatu. A pak se ještě divíme, že furt taháme v podobných diskusích za ten slabší konec... :-))


Od: anonym - 24.3.2004 - 11:47

Vyznělo to opět, že všichni muži jsou hńupi.A co klady????Všechno vidíš černě.


Od: Martina - 24.3.2004 - 11:55

Nevím, ale kdyby sis anonyme přečetl pořádně úvod, tak bys to bral jako legraci, nekritizuji tu muže, ale umělé netové identity...


Od: Desodores - 24.3.2004 - 19:11

Jsem ta umělá netová identita ....podle článku viz
Děkuji za zhodnocení ...vstupuji do sebe ...a již nikdy si se ženama nebudu povídat o životě , lásce , o manželství. Ani o jejich článcích na internetu ...Ne opravdu nebudu Martino díky jen kvůli tvému článku jsem nový člověk !


Od: Desodores - 24.3.2004 - 19:21

Webmasterům !
Ano články Martiny Bittnerové jsou mnohdy zajímavé , ale psychologické rozbory ať nechá pro psychology , protože tohle je neodborné , silně feminní (podle ní na chatu jen umělé identity) a zmatkovité. Jsem muž takový článek mne uráž , promiňte , ale copak jde v nějakém takhle kratičkém článku něco takhle shrnout ? Ať paní Martina radši píše fejetony např. o tom co se dá zažít v něděli odpoledne s pejskem. Bude asi trefnější.


A pokud tenhle článek budou číst ženy , nechť se vyjádří ....děkuji


Od: Martina - 24.3.2004 - 19:52

Čauko Desodoresi:-))), je škoda, že ses při příležitosti svého záznamu nepochlubil, do jakých cimer chodíš zrovna ty- Dnes bez kalhotek, Chodíš ráda před bratrem:-)))) A tak nic proti, proti gustu žádný dišputát. Je taky škoda, že sis nepřečetl úvodník a nebral to s humorem, todle není žádná psychologická sonda, ale jen cynický obrázek toho, jací muži se na chatech vyskytují. A pejska nemám, bohužel mi ho budeš muset pújčit:-)))))))))


Od: desodores - 24.3.2004 - 19:58

Ještě něco ...
Zapoměl jsem dodat že jsem s Martinou mluvil , načež mne vyškrtla z chatových přátel ...Jsem zvrhlý psycholog a pro pobavení můžu poskytnout kopie našeho rozhovoru je to velmi zábavné... (a psychologicky k tomuto článku poučné ) ... pokud vás to bude zajímat tak na adrese : Desodores@seznam.cz


Od: Desodores - 24.3.2004 - 20:00

re
Ano jsem veselá povaha velmi jsem se zasmál :-)))


Od: Desodores - 24.3.2004 - 20:27

na pokračování ..............
Pro pobavení publika dodávám že umělá identita Martina.bittnerova si mne přidala do seznamu přátel. Mé srdce internetového úchyla zaplesala ... Bohužel po přečtení mé reakce(uveřejnění rozhvorů) mne smazala (nebo žeby překlik myší ?) .Nu což budu muset hledat nové ovečky a věčně bloudit po místnostech "Mé zvhlé choutky , Kde mám ty kalhotky dnes ?" atd atd.......:-)))


Od: Igor Indruch - 26.3.2004 - 22:15

To víte...
Ti PRAVÍ muži nemají na nějaké chatování čas ani náladu :o))) možná tak chataření... ne to už je dnes také přežitek. Dnes takový muž brázdí světové oceány na své soukromé jachtě a potápí se k vrakům potopených lodí...
PS: O jednom takovám bych věděl :o))
PS2: Já to nejsem :o)))
PS3: V případě zájmu si mohu zahrát na Kecala :o)))
PS4: Ale každou si nejdřív důkladně proklepnu - kamarád už se několikrát spálil... :o)))
PS5: Doufám, že mám pravdu a nechodí na Neraweb - to by mě snad zabil :o)))


Od: Standa - 26.3.2004 - 23:46

Pravda
Muži vždycky dobývali srdce žen , ale bohužel někdy při tom vypadají trapně , to je hold náš úděl. Ale ženská , když to opravdu chce , tak v tom nevidí trapárnu (harašení) , ale třeba originalitu nebo kouzlo osobnosti .


Od: péťa - 27.3.2004 - 7:47

tohle čte asi málo žen , ty takové věci neberou ...moje žena mi řekla že ten článej je "o ničem" tak ať si to nečtu , ale já si to přečetl a říkám to samé ...tohle je humor ? ...každopádně je mi líto že jsem přidal na počítadle ...autor budde vypadat jako čtenější ..........opravdu ubohé.......


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1026 s