Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Válečná technika: Od oštěpu až po stíhačku

01.11.2010   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Válečná technika: Od oštěpu až po stíhačku Začalo to primitivním oštěpem a chtělo by se říct, že "skončilo" moderními neviditelnými raptory, ponorkami s 20 balistickými střelami či raketami, pro které je Zeměkoule jen malým pískovištěm. Jenže vývoj zbraní ještě zdaleka nekončí. O těch, které člověk už stihl vyrobit, se můžete dozvědět v podařené publikaci vznosné grafiky.

Fascinují vás rozjívení Vikingové, 30letá válka nebo se raději s husí kůží na zádech začtete do příběhů o druhé světové? Ať již jevíte zájem o kteroukoliv etapu dějin, boje v ní najdete bohužel vždy. Jaké věci pomáhají bojujícím stranám vítězit? Stačí prolistovat 112stranovou publikaci Válečná technika a vaše zběhlost v historii i přehledu zbraní, obranných staveb i technoogií a dopravních prostředků v šarvátkách využívaných se zvýší na úroveň génia. A navíc - nepůjde o žádné suchopárné čtení. Za grafiku plnou obrázků, přehledně poskládaných do tématického puzzle, řazeného s ohledem na chronologii i rámce, tedy druhy techniky, si autoři zaslouží jedničku. A vydavatelství Fragment jakbysmet. Tu zase za skvělou volbu vydat publikaci i u nás. 

Podtitul Od oštěpu po stíhačku přesně navádí náš zaměřovač zájmu k myšlence, že kniha bude průřezem metod a využívaných pomůcek v sebedestrukční činnosti lidstva. Válečná technika ale nabízí ještě víc. Neřekne vám pouze, že oštěp házejí ty či oné civilizace a první stíhačkou se proletí ta či ona země. V členěných kapitolách vám ukážou kompletní vývoj letectví, vojenské mořeplavby a nezapomenou ani na ponorky či vrtulníky. A to včetně technických "vychytávek", obrázku konkrétního typu a popisu. Že je to knížka jen pro kluky a jejich táty? Možná. Z čiře ženského hlediska ale musím poznamenat, že pokud se mám něco dozvědět o vojenské technice, bez protahování obličeje do otrávených grimas, sáhnu právě po téhle lahůdce. Ano, je to trochu dětinský způsob, ale v době ovládané vizuální kulturou také ten nejpříjemnější. 


Text udržuje inteligentní znění srozumitelné dospívajícímu stejně dobře, jako otřelému veteránovi. Nemá zapotřebí klesat k bulvární profanaci, přesto skvěle kulminuje na hraně přijatelné jak 12letým klukem, tak jeho otcem. Suchopárnosti se nedočkáme, autoři sice někdy volí oslovení úvodníkem vhodným skutečně pro cílovou skupinu do 15 let, přeskočíme-li toto, nabaží se snad každý, od 11 do 99 let. 


Válečná technika – Od oštěpu po stíhačku
(sepsáno kolektivem autorů)
Překladatel: Josef Orel
Rozměry v mm: 196x280
Počet stran: 112
Doporučený věk: 11 let a více
Doporučená cena 229 korun, e-shop vydavatelství Fragment 202 korun. 
Ukázka z knihy. S přibývající technikou v moderní době vzrůstá i odbornost krátkých statí. Hranice hravé stravitelnosti nadupané fakty bude pokořena téměř vždy. Smekám vojenskou přilbu.


Publikace je k mání zde (zdroj obrázků tamtéž):

http://www.fragment.cz/novinky/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/veda-a-technika/technika-a-stroje/valecna-technika-od-ostepu-po-stihacku-s68107277/?search_vyraz[0]=|n|valecna&search_vyraz[1]=|n|technika&search_zvyrazni=true

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0417 s