Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TV tip - DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ (Dobrý den, Gino Lollobrigido)

05.11.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV tip - DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ (Dobrý den, Gino Lollobrigido)Komedií je hodně. Těch dobrých mnohem méně. A ty špičkové si pamatujete po celý život. Pamětníci při vyslovení jména paní Campbellové si vzpomenou zcela určitě a vy, kteří jste v roce 1969 ještě nesměli na mládeži nepřístupné filmy si budete humorné situace kolem Giny Lollobrigidy v tomto filmu určitě dlouho pamatovat.

Film DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ (Buona Sera, Mme Campbell/Good Evening, Ms Campbell) se začne odvíjet v malém italském městečku San Forino, kde se obyvatelé chystají přivítat své osvoboditele - americké letce z 293. eskadry. Mezi jinými mají přijet také desátník Phil Newman (Phil Silvers), seržant Braddock (Telly Savalas) a poručík Young (Peter Lawford). Všichni tři se do městečka, kde za války prožili krátkou a intenzivní lásku ke krásné dívce Carle, upřímně těší. Již proto, že se každý z nich se cítí být otcem dcery Gii (Janet Margolinová), kterou nikdy neviděli. Méně už se na setkání těší Carla.
 
Ta, aby tehdy jako svobodná matka unikla ostudě, přijala smyšlené jméno kapitána Campbella, který měl padnout při obraně městečka. Díky pravidelným peněžním podporám, které dostávala od svých tří amerických milenců, z nichž každý věřil, že je otcem dítěte, založila své bohatství, stala se bohatou majitelkou vinice a při starostlivé péči o dceru Giu ji mohla poslat do prestižní školy. Nyní ji hrozí, že vše vyjde najevo... Nejprve chce z městečka prchnout, ale pak v neblahé předtuše věcí příštích zůstane. A ty nastanou v míře neslíchané, ale nadmíru komické. Carla se dokáže seznámit s manželkami svých tří "přátel" i s jejich dotěrnými dětmi, čelí otázkám Gii, co se vlastně stalo s jejím otcem a ...(zbytek v televizi). Tam se také dozvíte i co na situaci řeknou ti tři nešťastníci, kteří si spočítají, že za dvacet let zaplatili dohromady Carle víc dolarů, než Němci za válečné škody...
Gina Lollobrigida a Janet Margolinová

Film je postaven na hereckém výkonu hvězdy tehdejších let Gině Lollobrigidě. Tato studentka střední výtvarné školy v Římě, plným jménem Luigina Lollobrigida, vyhrála několik soutěží krásy a od začátku padesátých let šla z filmu do filmu. Její sláva začala filmy FANFÁN TULIPÁN, KRÁSKY NOCI, upevnila se v sérii CHLÉB, LÁSKA A FANTAZIE a CHLÉB, LÁSKA A ŽÁRLIVOST aby vrcholila v ŘÍMANCE či ZVONÍKU U MATKY BOŽÍ. Gina Lollobrigida se stala světovou hvězdou, kterou milovali diváci všech kontinentů a představovala mýtus senzuální italské ženy. Ona sama se ale nechtěla stát jen symbolem ženství a tak se od konce 60. let začala věnovat také fotografii, především reportážní. I na tomto poli si získala světové renomé. Dalším jejím koníčkem je malířství a zejména sochařství. Její plastika vítala v 80. letech návštěvníky Světové výstavy v Seville. Jako jedna z velvyslankyň UNICEF věnuje Gina Lollobrigida mnoho svého času i energie práci pro trpící a opuštěné děti v Asii a Africe.

Nesmrtelné bláznivé komedii Melvina Franka z roku 1968, v níž v roli Carly Campbellové září stále okouzlující Gina Lollobrigida, čas neubral na půvabu a hravosti, jak se o tom nyní můžete přesvědčit na televizní obrazovce. Pikantní bude možná i to, že zápletka filmu DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ ožila zcela nedávno znovu v upravené podobě scénáře k muzikálovému megahitu MAMMA MIA!.
Fotografie: ceskatelevize.cz, serwisy.gazeta.pl
*********************************************************************
DOBRÝ DEN, PANÍ CAMPBELLOVÁ
(Buona Sera, Mme Campbell / Good Evening, Ms Campbell))
USA 1969, režie Melvin Frank
na obrazovce České televize
v úterý 9. listopadu ve 20,00 hodin na stanici ČT2
                                 

         
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Masák - 23.11.2011 - 9:43

Dotaz
Zná někdo místa natáčení tohoto filmu v Itálii.Města San Fiorentino a San Anselmo jsem na Googlu nenašel, respektive baly nepravděpodobně vzdálené od Florencie


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0211 s