Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Unikátní kalendář se záhadnými místy ČR právě vychází!

11.11.2010   Petr Koutský   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Unikátní kalendář se záhadnými místy ČR právě vychází!Matné paprsky světla vrhají na stěnu chodby míhající se odlesky. Opuštěným jihlavským podzemím prochází s kamerou v ruce muž, jenž záhy zahýbá za nedaleký roh chodby. Zatímco se blíží ke skalnímu výklenku, který je známý pro svou neobvyklou a tajemnou luminiscenci jako Svítivka, ještě se pokouší rozptýlit vtipkováním do kamery. Jenže najednou se odehraje podivná událost, která ho doslova šokuje – před ním se objevuje podivný tmavý obrys…

„A najednou – nějaká neznámá síla mě přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok. Proboha…To přece není možné…No to je stín! Ten stín se hýbe!“ pronesl vzápětí tehdejší reportér televize Nova Stanislav Motl. Tento žurnalista v ranních hodinách 24. června 1997 nejenže zahlédl nad stěnou jihlavské chodby pohybující se stín ve tvaru lidské postavy, ale tento jev také zaznamenal na kameru.

Co tento tajemný fenomén způsobilo? Později se ho Motl s přivolanými odborníky snažil vysvětlit přirozenou cestou – jako odraz jeho postavy, jiného předmětu uvnitř chodeb, jako halucinaci, nebo "záznam" jakési staré osoby, způsobený osvitem stěny podzemí - podobným jako na obrazu na tradiční fotografii.

Avšak ani jedno z těchto racionálních řešení nedokázalo objasnit, proč se tento stín pohyboval a zachytila ho kamera! Následně se celý příběh údajného jihlavského přízraku objevil i ve slavné televizní reportáži.

Vy si jeho unikátní fotografii můžete prohlédnout v právě vycházejícím kalendáři Nejzáhadnější místa naší vlasti 2011, který vychází právě v těchto dnech. V tomto unikátním kalendáři se setkáte i s dalšími záhadnými místy ČR. Víte například, kde hledat pražského golema? Ivan Mackerle v 80. letech 20. století po této bytosti usilovně pátral a dokonce se podíval i na púdu pražské Staronové synagogy, na kterou se zřejmě jentak nedostanete. I z tohoto pátrání naleznete v kalendáři unikátní fotografii, a krátké seznámení s touto záhadou. Přesuňme se však do jižních Čech.

Zde se ve zvíkovské Hlízové věži děje něco, co by nemělo. Proč se zde filmařům záhadně vybíjejí baterie kamer a některým lidem se dělá špatně? A co chlouba Českého ráje Trosky? Legendy o zdejších věžích asi znáte, ale víte, že se pod zříceninou hradu nalézá rozsáhlé podzemí, prý včetně únikové chodby a pokladu z opatovického kláštera? S podobnou pověstí je spojen i Bezděz, kde měli zase působit tajemní Templáři.

A co zámky? Na severočeském Lemberku se za temných nocí ozývají z prázdných komnat pláč, zvuky varhan a lidské kroky. Ale opusťme bývalá šlechtická sídla – mnozí dobrodruzi se neváhali pustit za záhadami i jinam. Pod moravským Radhoštěm jsou podzemní sály, kde je prý schována i zlatá socha boha Radegasta. Jde o skutečnost, nebo legendu?


Ale to není vše – v kalendáři formátu A4 naleznete na 16 stranách  kromě jedinečných  fotografií z dalších záhadných lokalit v ČR také rejstřík 27 nejtajemnějších míst České republiky, včetně krátkého popisu zdejších mystérií. Tento originální výrobek tak přesahuje funkci pouhého plánovače, ale zároveň může sloužit i jako návod pro netradiční výlety za záhadami, o kterých se v běžných průvodcích příliš informací nedozvíte.

Jde tedy o dobrý vánoční dárek pro všechny příznivce neobvyklých výletů a záhad, ale také o jakýsi přehled českých tajemných a děsivých míst. Příští rok vyjde i publikace, kde se o nejtajemnějších místech ČR dozvíte ještě více informací (bude k objednání přes stejný kontakt)

Cena kalendáře je 139 Kč (včetně bonusů).

Objednávky na webu: www.mysteryplanet.eu  nebo na mailu: koutskyp@email.cz
 
 
Na Rozhledně pro vás již připravujeme soutěž o tři tyto unikátní kalendáře. Můžete si je nadělit pod stromeček. Kdy ji odstartujeme? Hned po vyhlášení výherců soutěže o dvojDVD skupiny Mňága i s filmem, o které můžete soutěži zde:  (klikni)
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0267 s