Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Děkujeme, nemáme zájem!

27.11.2010   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Děkujeme, nemáme zájem!Kutnohorská pop-punková kapela Rybičky 48 se opětovně objevila v nominaci v kategorii Hudební skupina v tradiční české hudební anketě Český slavík Mattoni. Ale zatímco ostatní kapely prosí své fanoušky, aby pro ně hlasovali, Rybičky mají k anketě naprosto opačný postoj.

Kluci se dali dohromady koncem roku 2002, od té doby vydali celkem tři studiová alba, Adios Embryos! (2006), Amores Perros, Voe! (2008) a poslední Viva la Revolución (2009), které pokřtili loni na podzim v rámci festivalu Viva la Fest v pražském Abatonu.

Český slavík má delší tradici. Vzešel ze Zlatého slavíka, ankety, jejíž zrod sahá do počátků 60. let minulého století. Samotný Český slavík si pak odbyl premiéru v roce 1996 a fakt, že je prezentován jako vyhlášená česká hudební soutěž, pokládají Rybičky 48 za smutné.
„Spousta kolegů žadoní o hlasy do Slavíka,“ oznámila skupina na svém oficiálním webu. „Tahle anketa nemá žádnou váhu a vypovídající hodnotu, jde jen o to, prodat reklamní čas a provařit nějaký prachy od sponzorů. Peníze, který byste za nás cpali do sms, si pošetřete, dorazte na koncert a radši nás za ně pozvěte na panáka anebo na pivko. Tím nám uděláte větší radost. Díky R48.“ Tento postoj kapela zaujímá už několik let. „Nemůžeme nikomu zabránit, aby pro nás hlasoval, a jsou ankety, které smysl mají. Český slavík mezi ně rozhodně nepatří,“ říká frontman Kuba Ryba a dodává: „Proto každoročně, když se objeví snaha fanoušků o hlasování do Slavíka, říkáme pouze: Český slavík? Děkujeme za vaši podporu, ale nemáme zájem se podobné frašky účastnit!“ Se svým názorem není sám.

Manager skupiny Martin Řehoř k tématu říká: „Sám jsem svého času s jistou recesistickou skupinou skončil na 22. místě v Českém slavíkovi a o titul Skokan roku nás připravila až dodatečná změna pravidel této ankety. Umístění v popředí této pseudosoutěže není ničím složitým, ale nemyslím si, že by kapela Rybičky 48 něco podobného potřebovala. Pro nás jsou důležité především koncerty, tam získáváme dostatečnou zpětnou vazbu o tom, zda to, co děláme, má nějaký smysl.“ Za pravdu mu dává několik beznadějně vyprodaných koncertů z podzimní NEBEPEKLO TOUR. Rybičky 48 ji zrovna absolvují s plzeňskými Mandrage.

„V našich začátcích se skokanem roku stala jedna kapela, která byla tehdy na podobné úrovni jako my. Rodiče chlapcům zakoupili spoustu telefonních karet a prohlasovali své synáčky na post Skokana roku. Jelikož tuto anketu bere vážně jen málokdo, kapele samotné to nepomohlo a ani nevím, zda ještě vůbec vystupují,“ zakončuje kytarista Petr Lebeda.

Více na www.rybicky48.cz
Zdroj foto tamtéž
Text Katarína Straková, Mandree promotion
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0336 s