Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nové Album Michaela Jacksona - Michael

13.12.2010   Lena Sawyer   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nové Album Michaela Jacksona - MichaelTak a je to tady. Ve čtvrtek, kupodivu mnohem dřív, než bylo oficiální vydání alba (a sice 14.12.2010) vyšlo fanoušky dlouho očekávané a tolik diskutované posmrtné album Michaela Jacksona – Michael.

Reklamu na album možno shlédnout zde:

http://www.youtube.com/watch?v=4dCaC6RAxsA&feature=player_embedded

Po mnoha diskuzích o pravosti některých písní (spíš se jednalo o ne zrovna pěkné hádky) a konečně předčasnému úniku alba na internet se nejspíš společnost Sony rozhodla vydat album dřív, než se původně plánovalo. Pojďme se podívat na obal, a pak i na jednotlivé písničky k alb. Obal vytvořil malíř Kadir Nelson a byl vytvořený roku 2009. Měl by mapovat nejdůležitější momenty Michaelova života. Kresba asi nejvíc připomíná obálku alba Dangerous, která ale byla opravdovým uměleckým dílem, kdežto Nelsonova kresba víc než co jiného připomíná kýč a malbu dětí základní školy. Hodně zarážející je, že přední strana vyjevuje sice nejdůležitější okamžiky Michaelova života, ale jen do roku 1993, až člověka napadá, jestli se tím náhodou Sony nesnaží naznačit, do kterého roku byl pro ně Michael příslovečné zlaté prasátko. Zadní strana sice tento pocit lehce umírňuje, ale podivná pachuť stejně zůstává.

Seznam písní na albu:

1. Hold My Hand (Duet with Akon)
2. Hollywood Tonight
3. Keep Your Head Up
4. (I Like) The Way You Love Me
5. Monster (Featuring 50 Cent)
6. Best Of Joy
7. Breaking News
8. (I Can’t Make It) Another Day (Featuring Lenny Kravitz)
9. Behind The Mask
10. Much Too Soon

Proberme si písně jednu po druhé:
1. Hold My Hand (Duet with Akon)
První skladba na albu je duetem s Akonem a vznikla v roce 2007, v roce 2008 však duet unikl na internet v podobě demo nahrávky a samotné vydání se odložilo na neurčito. Tato skladba se od dema ovšem liší a je rovněž i prvním vydaným singlem. V této době je hodně slyšet v rádiích po celé ČR (často zmiňovaná i v ranní show Evropy 2)

2. Hollywood tonight
Dechberoucí skladba začínající gotickým kostelním chórem s obrovským tanečním potenciálem a výraznou basovou linkou. Skladba je velice chytlavá a určitě se dá zařadit mezi přední písničky na albu. Mluvené slovo nahrál Michaelův synovec ze skupiny 3T - Tarryl Jackon

3. Keep your head up
Příběh zasazený do doby dnešní finanční krize, píseň dodávající odvahu v dnešních, ne zrovna příjemných časech

4. (I like) The Way You Love me
Demo této písně jsme si mohly poslechnout už na albu The Ultimate colections. V konečnou podobu ji upravil Neff-U. Na začátku slyšíme Michaela telefonovat, a pak plynule přechází v Beatbox.

5. Monster
Píseň doplněná rapem 50 Centa, kytarou Orianthi (hlavní kytaristka na neuskutečněných koncertech v O2 aréně – This is it), nabízející Michaelovo oblíbené téma – novináře a paparazzi, přirovnávajíc je k příšerám. Podobně jako Hollywood tonight je píseň velice chytlavá a má nakročeno stát se hitem.

6. Best of joy
Jedna z posledních Michaelových písních. Smutná a mrazivá píseň o tom, že s námi bude navždy. Vznikla v roce 2009 a dokazuje, že Michaelovi hlasové schopnosti rozhodně nebyly špatné, jak novináři rádi šíří.

7. Breaking news
Tato skladba byla jako první představena a ihned vzbudila vlnu nevole. Hlavní vokály jsou zde tak zastřené, že se nedá s jistotou říct, kdo píseň vlastně zpívá a nemůžou se shodnout ani hudební odborníci. Víc než cokoliv jiného to vypadá na šikovný reklamní tah, protože právě díky této nejistotě se začalo o albu mluvit mezi širokou veřejností. Zda patří vokály Michaelovi nebo ne, ať posoudí každý sám.

8. (I Can’t Make It) Another Day
Před několika měsíci uniklé demo na internet ve stopáži cca jedna minuta. Píseň nahraná se zpěvákem Lenny Kravitz z roku 1999, mající šťávu, náboj a dovádějící fanoušky do extáze. Na album se ale dostala ve značně upravenějším stavu a to, že nebyla nejspíš vůbec dokončená je víc než zřejmé, protože krom toho, co se již dostalo na internet nám k poslechu nabízí stále se opakující pasáže a ke konci jsou dokonce slyšet Michaelovi vokály z písní Leave me alone a We’ve enought.

9. Behind the mask 
Funky píseň, původně napsaná pro album Thriller, napsaná v roce 1982. Třetí hitovka na albu doprovázená saxofonem. V minulosti si ji zazpíval např. Eric Clapton.

10. Much too soon 
Krásná, dojemná píseň, skvělé zakončení alba. Složená byla Michaelem v roce 1981, ale verze, kterou slyšíme na albu byla natočená až v roce 1994 při natáčení alba HIStory. Na kytaru Michaela doprovází Tommy Emmanuel.
 
Závěrem: Pro náhodného posluchače je album Michael rozhodně dobrým a poslouchatelným výběrem. Ovšem pro posluchače Michaelových písní je to spíš zmatek, směs různých tónů a žánrů, rozhodně ne perfekcionistické album, na jaké jsme byly doposud u nahrávek Michaela Jacksona zvyklí. Ale vzhledem k tomu, že Michael už sám nic nenatočí, nezbývá nám nic jiného, než se s tím buď smířit nebo album bojkotovat, jak mnoho lidí už teď činí.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Bára - 14.12.2010 - 6:15

Asi jako mnoho dalších fanoušků jsem i já očekávala vydání nového alba s určitými rozpaky a obavami, ale taky jsem se těšila, co zůstalo "v šuplíku". Na veřejnost se postupně dostávaly krátké ukázky písní, zveřejnil se obal alba. Co se týče obalu, mám podobný názor jako autorka. Zkrátka a jednoduše - mně se nelíbí - vyobrazení Michaela mi Michaela nepřipomíná, nelíbí se mi změť vyobrazených lidí, kteří životem Michaela prošli - ať už hudebním nebo osobním. Někdy to až připomíná karikatury. Osobně bych dala přednost jednoduchosti a s vyniknutím duše Michaela - protože obal se mi s obsahem rozhodně neshoduje. Nedovedu posoudit, jaká je pravost či nepravost jednotlivých písní. Pachuť možné nepravosti především písně Breaking news už ale ve mně zůstane. Bohužel. Album mi připadá neucelené, jednotlivé písně jsou úžasné jako takové, ale výsledný "produkt" je pouze produktem vydavatelské firmy, nikoli albem, na které jsme byli zvyklí. Možná zbytečné a nemožné očekávání, možná špatně odvedená práce, možná uspěchaný krok, který měl přijít později.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1625 s