Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Na co do kina - 50. týden

13.12.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na co do kina - 50. týdenMáte-li ve své blízkosti kino s 3D projekcí pak distributoři nabízejí hned dvě novinky, jedna dokonce z českých luhů a hájů. Pokud jste si zamilovali švédskou dvojici novináře a hackerky v MILlENIU pak určitě nevynecháte poslední díl filmového přepisu románů Stiga Larssona s názvem DÍVKA, KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA. A pro diváky hororů a scifi thrilerů jsou tu také dva filmy...

HEAT BEAT 3D
Pod názvem HEAT BEAT 3D má přijít do kin první český celovečerní hraný film natočený na formát 3D. Bližší údaje o filmu jsou těžko zjistitelné, nevím, zda je to úmysl vlastní produkční společnosti režiséra Jana Němce nebo zpožděná reklamní kampaň. V dostupných údajích najdete, že jde o "drama", z herců je uváděn jen jediný (?) Jan Budař a slogan říká "Pohled do paměti černé skříňky mezinárodního spiknutí." Scénář k filmu údajně napsal Jan Němec společně s Václavem Havlem zhruba před čtyřiceti lety, a z původního textu nezůstalo prý nic na ničem. Mělo by se jednat o surrealistickou abstrakci a navíc ve 3D. Za hudbou stojí seskupení
MIDI LIDI.

TRON: LEGACY 3D
TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství (žánr filmu je uváděn jako sci-fi/ akční/ thriller / dobrodružný) zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. V kyberprostoru se odehraje příběh otce a syna. Sam Flynn (Garrett Hedlund), sedmadvacetiletý rebel, je pronásledován tajuplným zmizením svého otce, Kevina Flynna (držitel cen Oscar a Zlatý globus Jeff Bridges), muže, který kdysi patřil mezi přední světové vizionáře a tvůrce video her. Když Sam začne pátrat po původu podivného signálu, který je vyslán z dávno zavřené počítačové herny Flynn’s Arcade – signálu, který mohl poslat pouze jeho otec – ocitne se v digitálním světě, ve kterém je jeho otec již dvacet let uvězněn. S pomocí odvážné bojovnice Quorry (Olivia Wilde) se otec a syn společně vydávají na smrtelně nebezpečnou pouť po vizuálně úchvatném digitálním světě, který stvořil sám Kevin a který se rozvinul natolik, že je plný dosud neviděných dopravních prostředků (viz foto), zbraní, míst...a žije v něm také nemilosrdný padouch, který se nezastaví před ničím, jen aby jim zabránil v útěku. Film je debutem šestatřicetiletého Josepha Kosinského, známého tvůrce reklamních snímků. Do kin uvádí FALCON.


MEDVĚDÍ OSTROVY
Dokin přichází dokument Medvědí ostrovy režiséra Martina Ryšavého. Kdo slídí po internetu už film zná - MEDVĚDÍ OSTROVY jsou po filmech Jana Němce třetím českým snímkem v uplynulých deseti letech, který byl distribuován na internetu ještě před uvedením do kin. Po světové premiéře na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava (soutěž Česká radost) byl film od pátku 5. listopadu 2010 přístupný na webovém portálu Docalliancefilms.cz, kde ho navíc prvních tisíc diváků mohlo vidět zdarma (uvedly listopadové Lidové noviny).
Skupina mužů vyráží na cestu po zamrzlé hladině východosibiřského moře a po krátkém putování přijíždí na opuštěnou meteorologickou stanici na ostrově Čtyřsloupový v soustavě Medvědích ostrovů, ležících ve Východosibiřském moři při ústí řeky Kolymy. Zůstávají několik dní, loví a mluví spolu. Vzpomínky lidí se v zasněžené krajině prolínají se vzpomínkami starých opuštěných budov, minulost se potkává se současností. Místo ve kterém se na první pohled dávno zastavil čas se náštěvou mužů a prostřednictvím filmu znovu probouzí k životu. Když muži stanici opouštějí, zůstává stejná ve své sněhové nehybnosti, divák si ale prožil její přítomnost i minulost. Film je působivým portrétem krajiny, její minulosti a člověka v ní. Režisér v něm navazuje na své předchozí projekty, zaměřené na oblast ruské dálnovýchodní Republiky Sacha (Jakutie).Hudbu k filmu složila kapela DVA. Uvádí Bionaut Films.

PARANORMAL ACTIVITY 2
Podle distributora Bontonfilmu se přiblížila "Nejočekávanější hororová událost roku. Chce to pevné nervy a připravit se na pár bezesných nocí." Pro informace musíme sáhnout rovněž na stránky Bontonfilmu. Proč - to pochopíte z poslední věty popisu filmu: "Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. 

Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku… V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní…"

Režii měl Tod Williams (Dveře v podlaze), herce jste mohli zatím poznat jen v prvním dílu PARANORMAL ACITIVIT - znovu hrají Katie Featherston, Brian Boland, Molly Ephrain, Micah Sloat a d.


DÍVKA, KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA (Luftslottet som sprängdes)
Měsíc po druhém dílu premiéry zfilmované trílogie MILLENIUM švédského spisovatele Stiga Larssona (1954-2004) přichází třetí a závěrečná část. Na scénu opět vstupuje divákům předchozích částí dobře známá dvojice - novinář Michael Blomkvist (Michael Nyqvist) a geniální potetovaná hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace - viz foto).

Je to právě Lisbeth, která plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení.

Novinář Michael Blomkvist nemůže nechat Lisbeth na pospas jejímu ničemnému otci i státní spravedlnosti. Je rozhodnut jí pomoci. Požádá o pomoc svoji sestru advokátku, která by Lisbeth, v případě, že přežije, zastupovala u soudu. Oba se pokusí prokázat, že je nevinná a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. Odhalit totožnost těchto lidí a napojení na "Sekci" má pak zvláštní připravované číslo Michaelova nakladatelství Millennium. "Sekce" však má dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista...
Režii má - stejně jako v druhém díle - Daniel Alfredson. Uvádí Bontonfilm.
Fotografie zdroj: calender.boston.com, fridae.com, kultura.idnes.cz, bontonfilm.cz, wordanfilm.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0878 s