Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TV tip - BÍLÉ VÁNOCE - velký revuální film s hudbou Irvinga Berlina

23.12.2010   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV tip - BÍLÉ VÁNOCE - velký revuální film s hudbou Irvinga BerlinaVánoce a pohádky patří v televizi neodmyslitelně k sobě. Děti i dojatí rodičové mají nabídku skutečně bohatou a jistě si vyberou i bez tipu Rozhledny. Využiju proto této příležitosti a pozvu vás diváky k jiné pohádce - tentokrát hudební. Věřím, že stejně jako mě dokáže dojmout i ty z vás, jejichž srdce nezatvrdlo hiphopy a technem.

Kdo by neznal populární píseň Irvinga Berlina BÍLÉ VÁNOCE (White Christmas) - snad nejúspěšnější vánoční píseň všech dob. Poprvé zazněla v podání zpěváka Binga Crosbyho ve filmovém muzikálu HOLIDAY INN v roce 1942 a získala Oscara. O dvanáct let později se objevuje znovu a dává název celému filmu.

Ve filmu BÍLÉ VÁNOCE, který vás nyní potěší prostřednictvím televizní obrazovky, se píseň vrací - zazpívá ji opět Bing Crosby společně s Rosemary Clooneyovou. Ale to není zdaleka všechno, čím film rozezní srdce swingařů. BÍLÉ VÁNOCE jsou doslova pokladnicí klasických skladeb Irvinga Berlina. Snad stačí jmenovat třeba Sisters (Sestřičky), Count Your Blessings Instead of Sheep (Namísto veček počítej svá požehnání) či Blue Skies (Modrá oblaka).

Jako u podobných děl založených na hudební a taneční složce není děj tak podstatný. Dva vojáci právě propuštění po skončení války z armády Bob Wallace (Bing Crosby) a Phil Davis (Danny Kaye) získávají úspěch svými tanečními a pěveckými výstupy. Mladší z dvojice Phil je obletován ženami a snaží se svého parťáka s některou seznámit. Bobovi však mládenecké pohodlí vyhovuje. To se však má změnit. Jednoho dne Phil přijme pozvání na koncert krásných sester Betty a Judy Haynesových (Rosemary Clooneyová a Vera Ellenová). Betty hned padne Bobovi do oka. Oba kolegové se rozhodnou vzít sestry na vystoupení do Vermontu, kde má jejich bývalý velitel generál Waverly upadající hudební klub. Jak to dopadne je snad všem romantikům jasné...

BÍLÉ VÁNOCE ukáží zpěváckou a taneční legendu dvacátých a třicátých let Binga Crosbyho v tom nejlepším světle. Z jeho skorem 80 filmů jsme dlouho neměli možnost nějaký vidět a tak BÍLÉ VÁNOCE mohou být pro milovníky klasiky malým vánočním dárkem. Jeho partnerem měl být původně Fred Astaire. Ten však zvažoval konec kariéry a tak společnost Paramount uvažovala o Donaldu O´Connorovi, známého ze ZPÍVÁNÍ V DE&STI. Toho však neuvolnilo studio Universal a tak roli dostal zpěvák a tanečník Danny Kaye. V rolích zpívajících sester vystupují známá zpěvačka Rosemary Clooneyová (je tetou herecké hvězdy George Clooneyeho) a vynikající tanečnice Vera Ellenová (filmová parrterka jiných hollywoodských legend Freda Astaira a Genea Kellyho).

Na postu režie je podepsán zasloužilý Michael Curtiz (1888-1962), původem z Maďarska, který měl za sebou již řadu němých filmů v Madarsku a po roce 1919 v Rakousku (v jednom z nich hrál i Karel Lamač). Po krátké epiozodě v Německu odjel v roce 1926 do Spojených států, kde se trvale usadil a dostal příležitost k natočení téměř stovky filmů. Z těch známějších jmenuji alespoň romantické kostýmní drama PÁN SEDMI MOŘÍ s Errolem Flynnem či slavné dojemné špionážně romantické drama vyznamenané Oscarem CASABLANCA s Humprey Bogartem a Ingrid Bergmanovou.

Věřím, že BÍLÉ VÁNOCE přispějí k poklidu letošních Svátků, přinesou příjemnou pohodu do duše a že melodie filmu vám budou dlouho znít v uších. Hezké a ničím nerušené Vánoční svátky přejeme z redakce Rozhledny Webmagazínu.
Foto: filmweb.pl, ceskatelevize.cz
****************************************
BÍLÉ VÁNOCE (White Christmas), USA 1954,
režie Michael Curtis),
 uvádí program ČT 2 v pondělí 27.12 od 16,55 hodin.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0275 s