Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


8x Nejpříšernější CD obaly: Zavřít oči a ruce pryč!

04.01.2011   Michaela Wilhelmová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

8x Nejpříšernější CD obaly: Zavřít oči a ruce pryč! Koupili byste si CD s hudbou, když na vás bude z obalu pokukovat nahý úchylák, dáma na toaletě nebo přestárlý Superman? Pravda, muzika na nosiči občas příjemně překvapí. Některá hudební vydavatelství jsou ale beztak přesvědčená, že čím strašlivější obal, tím lépe...

Libo trochu tvrší domácí muziky dělané místo na koleni na pořádném pupku? Tak to bude tohle album přesně pro vás. Jediné, co vás zachrání je fakt, že již není ve volném prodeji.


Druhý favorit pokulhává sice co do váhy, ale co do podivnosti rozhodně ne. Nutno však dodat, že Xiu Xiu není onen sympatický mladík alias "cover boy", nýbrž celá skupina založená v roce 2002. Dokonce ani nejde o japonskou formaci, ale bandu potrhlých, za avantgardu se schovávajících hudebníků z Kalifornie. Na rozdíl od prvního vystaveného CD, o kterém lze bez urážky hovořit coby o prasárně, si Xiu Xiu své fandy najde. Za sebou mají již koncerty takřka po celých Státech a občas si zaletí i do Evropy. Velkou návštěvnost měl například koncert v Norsku. Nutno podotknout, že nové obaly na CD již mají o poznání méně avantgardní a více přijatelný obal. Klipy si můžete pustit na youtube a na stránky se podívejte zde: http://xiuxiu.org


 

Ani anglický zpěvák a písničkář, bývalý frontman popové kapely Dexy Midnight Runners Kevin Rowland, který nedávno oslavil 57. narozeniny, není osobou úplně neznámou. Jeho hitovky jsou v 80. letech v ostrovním království celkem na odbyt. Album Má krása vydává 21.září 1999. "Nikdy jsem neměl pocit, že jsem hvězda," říkává novinářům, hlavně po vydání jeho CD v negližé, navíc dámském. "Udělal jsem spoustu hloupých věcí," přiznává a když se všichni těší na zmínku o jeho necudném výtvoru, dodá: "Jako je třeba dohadovat se o podmínkách s EMI Records". Zkrátka suverén.


Metal Tit, třetí album formace Dethkorpz, pochází z roku 1991. Najdete na něm pořádně ostré písničky, ve kterých nechybí smrt, sex, rock, metal a ani bradavky. Další prezentace skupiny už naštěstí toliko výtvor perverzního prvňáka nepřipomíná... Tedy, ne co do perverzity, ale do uměleckého stylu. 

 

Mildred "Millie" Jacksonová (*1944) je americká R & B a soulová zpěvačka a skladatelka. Její alba, ač se to možná nezdá, se prodávají více nežli dobře. Publikum ji miluje pro skvělé vokály a mluvené vsuvky, kterými si zajistí pozornost po celou dobu koncertů. Krom toho se dřívě věnovala i disco hitům. Již drahná léta má show v Texaském rádiu. Není také stranou, že její dcerkou je uznávaná R & B zpěvačka Keisha Jackson. Jablko nepadlo daleko od stromu.

 

Vyloženě optimisticky znějící album Freddieho Gagea nemusí mít v realitě daleko od pravdy. Hudebník, kterému se neřekne jinak než Kazatel (on sám sobě říká undergroundový kazatel), má totiž za sebou roky na tvrdých drogách i odvykacích kůrách. Zdá se, že se zadařilo. Tedy, alespoň jemu. Přátelům zřejmě ne.

 

Louvin Brothers bylo americké country duo z Alabamy složené z bratrů Iry Lonnieho Loudermilka (1924-1965) a Charlieho Elzera Loudermilka (*1927). To co vidíte není žádná montáž ani grafika. Bratři skutečně vyrobí Satana z papundeklu a kolem zapálí petrolej. Výsledek ohodnoťte sami. Nutno říci, že pro fanoušky alba i dua nejde o žádné "béčko", hudební obsah mnohonásobně převyšuje kvalitu obalu. A mimochodem. CD si můžete koupit i dnes. Na Amazonu je k mání za necelých 12 dolarů. 


 

Alla Pugatjova bývala kočka, na kterou se stály fronty. A možná i ten Superman za ní býval štramákem. Alla přišla na svět 15.dubna 1949 v Moskvě a za 16 let z ní byla ruská zpěvačka, herečka, ale i modelka či velvyslankyně pro UNICEF. To už o chlup později. Prodala přes 250 milionů desek. Schválně si ji pusťte na youtube.


 

Obaly CD převzaty z: fotomage.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 1.0281 s