Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kinopremiéry - 2. týden

10.01.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kinopremiéry - 2. týdenVedle filmů PROJEKTU 100, které jsou od tohoto týdne uváděny ve vybraných kinech a o nichž píšeme samostatně vstupují do premiéry tři snímky - český dokument DOBA MĚDĚNÁ, americká dobrodružná fantasy HON NA ČARODĚJNICE a akční krimi thriller ZELENÝ SR&SEŇ rovněž ze Spojených států.

Dokument DOBA MĚDĚNÁ zavede diváky do Zambie, země s významnými zásobami mědi. Kdysi si měď stát těžil a prodával sám. Pak její cena klesla a dolydoly se prodaly nadnárodním společnostem Zatímco dříve se z výnosů financovaly školy, zdravotnictví a infrastruktura, dnes jdou všechny peníze pryč ze země a to včetně velkorysých dotací Evropské investiční banky.

Český dokumentarista Ivo Bystřičan a kameraman Jiří Málek se rozhlédnou jak situace dnes reálně vypadá. Distributor Artcam říká: "Jsme zvyklí dívat se na tzv. třetí svět očima zapálených aktivních bojovníků proti chudobě a všech možných humanitárních organizací. DOBA MĚDĚNÁ proti tomu střízlivě ukazuje, že zajímat bychom se měli spíše o to, jak tato „nezištná“ pomoc vypadá v praxi."

Podle režiséra Ivo Bystřičana "film analyzuje důsledky oslabené pozice chudé africké země vůči globálním korporacím a bankám. Uvidíte, jaké projekty pomáháme podporovat skrze své daně, které platíme v rámci EU."

Takhle to u nás v Zambii vypadá...
*****************************************************************
Středověká fantasy s názvem HON NA ČARODĚJNICE (Season of the Witch) zaujme už hereckým obsazením - s nadaným Nicolasem Cagem (ASTRO BOY, &SPATNEJ POLDA, OBCHODNÍK SE SMRTÍ) a Ronem Perlmanem, hvězdou filmu HELLBOY, který propůjčil svoji podivnou tvář i dalším snímkům jako OSTROV DR.MOREAUA, STROJ ČASU či JMÉNO RŮŽE. Výpravný film vypráví příběh hrdinného křižáka Behmana (Nicolas Cage) a jeho nejbližšího přítele Felsona (Ron Perlman). Po desetiletích boje se vracejí do vlasti, kterou nacházejí zdevastovanou morem. Církevní hodnostáři jsou přesvědčeni, že za katastrofu je odpovědná dívka obviněná z čarodějnictví, a proto dvojici hrdinů rozkáží, aby ji dopravili do vzdáleného kláštera. Zde se má údajná čarodějnice podrobit prastarému rituálu vymítání ďábla. Vydávají se tedy na strastiplnou cestu, která je zkouškou jejich sil a kuráže. Děsivé události a nevysvětlitelné tajemné síly, kterým budou muset čelit, je postaví na samou hranici smrti a ohrozí i rytířský slib zajistit dívce spravedlivý soud. Navíc během cesty odhalí dívčino temné tajemství...
 
Režie má Dominic Sena známý podobně žánrově laděným filmem 60 SEKUND. Film uvádí do českých kin společnost Hollywood Classic Entertainment.

Středověk se vším všudy - ve filmu HON NA ČARODĚJNICE
*************************************************

O akci - tentokrát v krimi balení - není nouze ani v dalším americkém filmu ZELENÝ SR&SEŇ (The Green Hornet). Tady zarazí jméno režiséra Michela Gondryho, scénáristy a režiséra zcela netuctových filmů, které často dělaly svými zápletkami a podivnostmi divákům potíže. Vzpomenu třeba na SLEZ ZE STROMU či VĚČNÝ SVIT NEPOSKVRNĚNÉ MYSLI. To, co z jeho svérázného myšlení a stylu se promítne do jeho nejnovějšího snímku ZELENÝ SR&SEŇ poznáme v kinech už od 13. ledna.
 
Distributor Falcon k filmu uvádí stručný popis: Britt Reid (Seth Rogen) je synem jednoho z nejvíce prominentních a uznávaných mediálních magnátů v Los Angeles a je dokonale šťastný, že vede bezstarostný život bez cíle plný večírků – dokud jeho otec (Tom Wilkinson) záhadně nezemře a nezanechá Brittovi své obrovské mediální impérium. Uzavře podivné přátelství s jedním z otcových nejpodnikavějších a nejvíce vynalézavých zaměstnanců jménem Kato (Jay Chou). Poprvé v životě vidí svou šanci udělat něco smysluplného: bojovat proti zločinu. Ale aby to mohli udělat, rozhodnou se, že se stanou jedněmi z nich - kriminálníky.

Britt (spolu s Katoem) se vydá do ulic chránit zákon tím, že ho porušuje a stává se  obávaným bojovníkem proti zločinu – Zeleným sršněm. Kató s využitím veškerých svých nápadů a dovedností postaví nejdokonalejší retro zbraň na světě, Černou krásku, nezničitelné auto, které disponuje působivou silou motoru i tou palebnou. ZELENÝ SR&SEŇ a Kató si díky své pojízdné pevnosti na kolech a svými zásahy proti zločinu s využitím mnoha technických hraček, které Kató staví, rychle budují mezi zločinci jméno a s pomocí Brittovy nové sekretářky Lenore Case (Cameron Diaz) se vydávají po stopě muže, který ovládá temné podsvětí Los Angeles: Benjamina Chudnofskyho (Christoph Waltz). Ale Chudnofsky má vlastní plán: zbavit se Zeleného sršně jednou provždy.
Foto: artcam.cz, hce.cz, filmofilia.com, falcon.cz
ZELENÝ SR&SEŇ v jedné z akcí...


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0391 s