Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Evaldem vane severský filmový vítr

25.01.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Evaldem vane severský filmový vítrV pražském kině Evald /Národní 28/ se od 27. ledna do 2. února uskuteční filmová přehlídka. Stroze. Týden severských filmů. Bude uvedeno celkem šestnáct současných titulů ze severských zemí. Jedinečnou akci pořádá distribuční společnost CinemArt. Přijď se podívat. Neber to, takhle v balíčku...

Přehlídku zahájí citlivý snímek o rodičích a dětech švédského tvůrce Lukase Moodyssona Mamut /2009/, ve kterém excelují G. G. Bernal a M. Williams. Kurz negativního myšlení /2007/ je název oceňované černé norské komedie o jednom vydařeném večírku, na kterém parta handicapovaných lidí zúčtuje s falešnou upřímností a soucitem. Islandská tragikomedie okořeněná drsným humorem Dobré srdce /2009/ se odehrává v newyorském baru a líčí podivné přátelství dvou mužů. Svěží komedie kultovního dánského režiséra Larse von Triera Kdo je tady ředitel? /2006/ pojednává o jednom podřadném herci, který je najat, aby vytvořil postavu imaginárního šéfa firmy.

Ale dost profesního života. Ten základní se odehrává především v páru. Chybět tedy nebude ani další dílo Larse von Triera - kontroverzní i oceňovaný horor Antikrist /2009/ - noční můra o vztahu muže a ženy. Vítězný snímek karlovarského festivalu Ukrutně šťastni /2008/ vypráví o svérázných lidech a jejich podivných vztazích na dánském maloměstě. Netradiční upírský horor ze zasněženého švédského sídliště o přátelství dvou dětí, přičemž jedno z nich je upír, nese název: Ať vejde ten pravý /2008/. Norská oceněná tragikomedie Na sever /2009/ pojednává o tom, že začít znovu žít, můžete kdykoliv. Půvabná norská komedie Bezva chlap /2010/ vypráví o jednom sympaťákovi v podání Stellana Skarsgärda, který si po návratu z vězení musí vyřešit svůj dosavadní život.

Ale zpět do soukromí. Bratři /2004/ je strhující dánské válečné drama o dvou bratrech a jedné ženě. Syrové a silné drama dánské režisérky Suzanne Bier o vztazích Po svatbě /2006/ bylo nominováno roku 2006 na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Křehký norský snímek o lásce Domů na Vánoce /2010/ se odehrává během jednoho netradičního &Stědrého dne. Pod komedií Když se muž vrací domů /2007/ a dramatem Submarino /2010/ je podepsán oceňovaný dánský filmař Thomas Vinterberg, spoluzakladatel manifestu Dogma 95. Kolekci filmů uzavřou půvabné temné snímky o osamělosti a ztroskotancích od režiséra Akiho Kaurismäkiho Smlouva s vrahem /1990/ a Světla v soumraku /2006/. Vidíte sami, že nabídka je hodně široká. Přejeme šťastnou ruku při výběru.

Zdroj textu Alice Aronová PR CinemArt
obrázek www.cinemart.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s