Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kinopremiéry - 6. týden

07.02.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kinopremiéry - 6. týdenČtyři nové filmy - čtyři ve svém žánru mimořádná díla. Třetí pokračování slavného loutkového filmu FILMFÁRUM osloví snad každého diváka. V žánru thrilleru se pohybuje LONDÝNSKÝ GANGSTER. Drama s thrillerovým podtextem vás čeká ve filmu ČERNÁ LABUŤ s čerstvou držitelkou Zlatého globu Natalií Portmanovou. NORSKÉ DŘEVO je potom vynikající adaptací světoznámého japonského bestselleru.

FIMFÁRUM - DO TŘETICE V&SEHO DOBRÉHO.
Potřetí vstupuje do kin loutkové FIMFÁRUM, tentokrát i stereoskopicky ve 3-D. Znovu se setkáte s hlasem Jana Wericha ze záznamujehož doplní hlasy Oty Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota či Miroslava Vladyky. Na hudbě se podílí Karel Holas z Čechomoru, Jaroslav Uhlíř se Zdeňkem Svěrákem a Vladimír Merta.

Podívaná pro nejmenší i pro ty, jimž dětství zůstalo v duši, přináší tři příběhy, tři pohádky, které spojuje doba, kdy se odehrávají - polovina minulého století. Na filmu pracovaly skupiny tvůrců přibližně 3 roky (z toho vlastní natáčení zabralo 2 roky). Pro film muselo být vytvořeno přes 70 loutek a tisíce dekorací. Výsledkem je opravdu výpravná filmová podívaná, kombinující tradiční loutkovou animaci s počítačovou animací, extrémně náročnou obrazovou postprodukcí a se zcela novou možností vidět první český film stereoskopicky, tedy ve 3D.
 
V novém FIMFÁRU jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (Vlasta Pospíšilové a Petr Poš) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat sáůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům. Nejkratší pohádku JAK OBŘI NA &SUMAVĚ VYHYNULI natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. Druhý příběh O KLOBOUČKU S PÉRKEM SOJČÍM stvořil zkušený a osvědčený tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše. V nejdelší pohádce ROZUM A &STĚSTÍ se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz.

Stručně o nových pohádkách podle distributora společnosti Bioscop: V pohádce JAK OBŘI NA &SUMAVĚ VYHYNULI se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“. V pohádce O KLOBOUČKU S PÉRKEM SOJČÍM má Král tři syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií? Nejdelší pohádka ROZUM A &STĚSTÍ řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez &Stěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko &Stěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

Král v pohádce O KLOBOUČKU S PÉRKEM SOJČÍM
********************
ČERNÁ LABUŤ (Black Swan)
Slávu hlavní představitelky filmu Natalie Portmanové již rozhlásilo do světa udělení Zlatého globu za hlavní roli v tomto filmu. Bude z toho i Oscar? V psychologickém thrilleru ČERNÁ LABUŤ se podíváte do do prostředí newyorské baletní scény. Snímek sleduje příběh Niny (Natalie Portman), baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy (Vincent Cassel) rozhodne pro novou premiéru sezóny Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre (Winona Ryder), Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily (Mila Kunis), která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. “Labutí jezero” totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily… Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa.

Režisér Darren Aronofsky (WRESTLER, FONTÁNA, REQUIEM ZA SEN) zve diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Herecké obsazení bylo skutečně klíčové, což potvrzuje i režisér Aronofsky: „Věděl jsem, kdo bude hrát Ninu dříve, než byl dokončen scénář. Musela to být Natalie Portman. Nejen proto, že se od dětství věnuje baletu, ale hlavně proto, že dokáže ustát nesmírné fyzické i psychické nároky role, v níž současně cvičila, tančila a ztrácela kontakt s realitou.“ vysvětluje režisér.
 
Démonická Natalie Portmanová ve filmu ČERNÁ LABUŤ
****************************
LONDÝNSKÝ GANGSTER (London Boulevard)
„Ne každý kriminálník chce být gangsterem," říká reklamní slogan společnosti Film Europe. Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy.

Režiséru Williamu Monahanovi se podařilo získat pro svůj film dvě hollywoodské hvězdy první velikosti - Keiru Knightley a Colina Farrella. K výslednímu filmu říká producent - britský rodák Graham King: „Film přesně zachycuje surovost testosteronem poháněného světa britských zločineckých spolků a jde až k odstínům jejich přízvuků. Tohle nejsou šéfové mafie jako jsou v USA. Jsou na všech stupních ulice, ironičtí a vice zajímaví a vzrušující."
Z filmu LONDÝNSKÝ GANGSTER
****************************

NORSKÉ DŘEVO (Noruwei no mori / Norwegian Wood)
Japonský film NORSKÉ DŘEVO uvádí distributor Aerofilms sloganem: "100% čistý milostný příběh o životě a smrti, sexu a problémech mladých lidí."

Čtenáři při slovech NORSKÉ DŘEVO zpozorní. Před pár lety vyšel i v ČR román japonského autora Haruki Murakamiho pod stejným názvem a ihned se stal, stejně jako před 20 lety v Japonsku, bestsellerem. V České republice se prodalo neuvěřitelných 36 tisíc výtisků. Jeho zfilmování se ujal oceňovaný francouzský režisér vietnamského původu Tran Anh Hung. O něm se říká, že je to režisér s darem vystihnout náladu ospalé smyslnosti. Jeho první celovečerní film VŮNĚ ZELENÉ PAPÁJE (1993) získal Zlatou kameru na festivalu v Cannes a také Césara za filmový debut. Jeho další film CYCLO (1995) byl oceněn na festivalu v Benátkách.

NORSKÉ DŘEVO se poprvé za velké pozornosti diváků a kritiky promítalo na festivalu v Benátkách. V synopsi filmu uvádí distributor:"Toru Watanabe (Kenichi Matsuyama) zaslechne píseň skupiny Beatles a vzpomene si na svou první lásku Naoko (Rinko Kikuchi), která teď chodí s jeho nejlepším přítelem Kizukim. V tu chvíli se přenese o dvacet let zpět do svých studentských let, které trávil v Tokiu, a ocitne se ve světě rozjitřených vztahů, náhodných známostí na jednu noc, vášně, zmaru a touhy, z něhož ho vytrhne impulzivní mladá žena jménem Midori, která mu razantně vstoupí do života a dostane ho do situace, kdy si musí vybrat mezi budoucností a minulostí."
Foto: bioscop.cz, filmeurope.cz, kinoifilm.ru, bontonfilm.cz

Záběr z filmu NORSKÉ DŘEVO
**************************

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0583 s