Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 7. týden

14.02.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 7. týdenPočínaje 17. únorem vezmou zjevně kinomanové útokem premiérová kina. Tři novinky a každá stojí za vidění i za frontu na lístek. Další film je pak určen návštěvníkům filmových klubů.

OPRAVDOVÁ KURÁŽ (True Grit)
Bratři Joel a Ethan Coenové už překvapili mnohokrát. Jak ctitele humoru tak milovníky drsných podívaných - často překvapivě spojeno v jediném titulu. Kdo viděl třeba filmy FARGO, BIG LEBOWSKI, BRATŘÍČKU, KDE JSI? či LUPIČI PANÍ DOMÁCÍ ten si jistě nenechá ujít nejnovější film bratrské dvojice OPRAVDOVÁ KURÁŽ. Pokud jste měli pocit, že Coenové v posledních filmech mírně vyměkli, pak tady jsou znovu v plné parádě. A poprvé v žánru, o němž se rovněž poslefdní dobou říká, že je přežitý - ve westernu. Ožije Divoký západ v plné parádě, dojde k vraždě a k úprku níž psance. Za ním v patách - jak jinak - kráčí Zákon v podobě pronásledovatelů a snimi jde pomstít smrt svého otce i čtvrnáctiletá dívka.
Karty jsou rozdány hned od začátku, kulisy jaké známe z klasických westernů rovněž nechybí a o vtip či nadsázku také není nouze. Zlosyna hraje Josh Brolin, dceru oběti herecký objev Hailee Steinfeldová. Vykonavateli mají být jednooký lahev milující šerif v podání Jeffa Bridgese a upovídaný Texasan vzhledu Matta Damona. Na svůj věk nezvykle dospělá a pragmatická dívka má jasnou představu jak spravedlnosti pomoci. V pronásledovacím týmu to občas zaskřípe a je cítit napětí, ale daleko větší napětí přímo sálá z panenské krajiny, kde se nebezpečí může vynořit zcela náhle a nečekaně. Na řadu přijde i titulková OPRAVDOVÁ KURÁŽ a pro podobný film typická scéna sólového nájezdu proti přesile. Čistý, ryzí film - nutno vidět. O jeho kvalitých svědčí i deset nominací na Oscara. Uvádí Bontonfilm
Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt?
*****************************************************************
Varieté (Burlesque)
Opět čistý film - tentokrát ale v žánru muzikálu. Diváky zaujme už tím, že po osmiletém filmovém mlčení opět zazáří hvězda CHER a s ní mladá vycházející hvězda Christina Aguilera. Navrátíme se do krásných 30. let, kdy se ovšem ne každému dařilo. Na svojí kůži to cítí Tess, tanečnice v důchodu a majitelka kabaretu The Burlesque Lounge. Musí bojovat, aby udržela chátrající divadlo při životě, čelit všem druhům finančních i uměleckých výzev i složitým osobním problémům členů herecké společnosti. Už to vypadá na ručník v ringu (pardon - na jevišti) když se vynoří nabídka bohatého obchodníka, který chce koupit od Tess tohle místo. Staré dobré časy se však navždy nevytratí - to by přeci nevznikl tento optimistický film. Záchrana se jmenuje Ali. Je to děvče z malého města v Iowě. Tess ji najme do Lounge jako servírku a Ali tak unikne prázdné minulosti a rychle se zamiluje do umění varieté. Podpořena novými přáteli, které najde mezi členy divadla, si začíná plnit své sny, že bude stát sama na jevišti. Příběh o tom, jak "chudá dívka ke štěstí přišla" se naplní a , události naberou rychlý spád. Stačí, když diváci kabaretu uslyší Alin silný hlas a rázem je z ní hlavní atrakce revue. Hromada krásných žen, přiléhavých trikotů a podprsenek, stylová výprava, výborná choreografie, kvalitní show a za srdce beroucí hlasy Cher a Christiny - co byste, diváci, mohli od podobného filmu chtít víc? Režii měl Steve Antin (SKLENĚNÝ DŮM 2). Uvádí do kin společnost Falcon.

ZÁBĚR Z FILMU VARIETÉ
**************************************************************
GNOMEO & Julie (Gnomeo and Juliet )
Pozor - nikoli Romeo, jak jej znáte z nejslavnější Shakesperaovy hry, ale GNOMEO - od slova „gnóm“, což méně často používané označení pro trpaslíka. Ten je hrdinou nového animovaného komediálně-dobrodružného snímku v režii tvůrce Shreka 2 Kelly Asburyho. Scénář napsal Mark Buton, který je autorem úspěšného Madagaskaru, což je záruka zábavného příběhu, u kterého se budou bavit děti i dospělí. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod.Klasické hity se během děje střídají s novými kusy, které napsal spolu s dlouholetým spolupracovníkem Bernie Taupinem a nazpíval s několika slavnými kolegyněmi – o spolupráci s ním veřejně mluví i samotná Lady Gaga či Nelly Furtado. „Je to velmi přístupný a přímý film, zábavný a vtipný, hodně také díky zasazení děje do typického britského prostředí a používání hovorových výrazů,“ říká o filmu Elton John.
 

*******************************************************
Vše pro dobro světa a Nošovic

Pod tímto názvem přichází z Asociace českých filmových klubů celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka. Je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které - jak místní říkají - přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak stala průmyslová zóna - největší investice na zelené louce v historii ČR. Mnozí z majitelů polí, na kterých dnes automobilka uprostřed vsi stojí, však dlouho své pozemky prodat nechtěli. Donutil je až nátlak jejich sousedů a anonymní dopis, který odolávajícím sedlákům a jejich blízkým pohrozil smrtí. Filmaři se do Nošovic vrací dva roky po dramatických výkupech pozemků, v době, kdy továrna začíná chrlit levná auta a skrze sedm postav spřádají hravý i mrazivý portrét místa, které se náhle a nevratně proměnilo k nepoznání. - Ožívá tak sociální groteska o poli, na kterém rostou auta. Tolik oficiální text distributora.


foto: Bontonfilm,Falcon
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0323 s