Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 8. týden

21.02.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 8. týdenDivákům, kteří navštíví některou z premiér tohoto týdne můžeme přát HEZKÉ VSTÁVÁNÍ i když to nemusí být ráno, ale až třeba k večernímu představení. Přát mu můžeme LEP&SÍ SVĚT, který nemusí hledat až tam, kde leží OSTROV SVATÉ HELENY. A jestli ten LEP&SÍ SVĚT vybojuje FIGHTER nebo se o to bude muset přičinit sám - to divák pozná v kinech.

Od čtvrtka 24. února se v premiéře objevují čtyři novinky:

FIGHTER (The Fighter)
Životopisné filmy vždy poutají pozornost. Drama Fighter režiséra Davida O. Russella /FLIRTOVÁNÍ S KATASTROFOU, TŘI KRÁLOVÉ/ vypráví skutečný příběh boxera Mickyho Wara (Mark Wahlberg) a jeho neuvěřitelný vzestup ke slávě. Micky touží po uznání v tvrdém prostředí rodného města, kde je boxerský ring chápán jako jediná možnost vykoupení z těžkostí dělnického života. Mickyho starší bratr Dickie (Christian Bale) býval šampionem a chloubou rodiny. Neustál však porážku v důležitém zápase a následná závislost na drogách ho definitivně odepsala. Teď je to Micky, kdo se stává nadějí celé rodiny. Jeho matka (Melissa Leo) žene svou neústupností kariéru svého syna kupředu, bezohledný Dickie však selhává v roli trenéra a Mickyho sny se začínají hroutit. Nelehkou situaci Micky vyřeší rozhodnutím odtrhnout se od rodiny a sám pokračovat v cestě za úspěchem s pomocí odhodlané přítelkyně Charlene (Amy Adams). Mickymu se tím otevírá cesta k vytoužené slávě, čeká ho však ještě těžší boj než jaký zná z ringu – urovnání vztahů s matkou a bratrem, jejichž význam a síla jsou pro něj zásadní.

Drama o úsilí, lásce a hrdosti protkané vytříbeným humorem bylo oceněno dvěma Zlatými glóby a je právem považováno za jeden z nejvydařenějších snímků roku. Na Oscara má políčeno sedmi nominacemi. Je hvězdně obsazeno - Počínaje Amy Adams /JULIE A JULIA, KOUZELNÁ ROMANCE/, skvělou herečkou malých rolí Melissou Leo / /21 GRAMŮ, TŘI POHŘBY/ až k dvěma bratrům - "batmanovi" Christianu Balemu a "nepřemožitelnému odstřelovači" Marku Wahlbergovi. Uvádí Hollywood Classic Entertainment.
Záběr z filmu FIGHTER
 
HEZKÉ VSTÁVÁNÍ /Morning Glory/
I pohled do zákulisí televizní práce bude zřejmě pro mnoho diváků lákadlem. Ve filmu HEZKÉ VSTÁVÁNÍ je hlavní hrdinkou Becky Fullerová, mladá, krásná, ambiciózní televizní produkční. Hraje ji Rachel McAdams /NOČNÍ LET, NA ODSTŘEL/. Becky tuhle vysněnou práci sice získala teprve nedávno, ale přes tento úspěch se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie ĎÁBEL NOSÍ PRADU a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“.

Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton - ANNIE HALLOVÁ, LEP&SÍ POZDĚ NEŽLI POZDĚJI) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (slavný "INDIAN JONES" Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson).

Sexy komedie HEZKÉ VSTÁVÁNÍ se produkčně ujal J. J. Abrams (seriál Ztraceni, Star Trek). „Líbila se mi představa souboje mladé, idealistické a dobrosrdečné produkční se starým moderátorem, který je jejím naprostým protipólem. Takhle vypadá ideální materiál pro dobrou komedii,“ říká Abrams. HEZKÉ VSTÁVÁNÍ je nejen zábavné (jak by taky ne, když ho má na svědomí režisér neodolatelných komedií NOTTING HILL či VENU&SE Roger Michell), ale navíc velmi věrně zobrazuje zákulisí televizního vysílání. Film uvádí Bontonfilm.
Z filmu HEZKÉ VSTÁVÁNÍ

LEP&SÍ SVĚT ( H?vnen/ In a Better World)
Dánsko-švédské drama je dalším filmem elitní dánské režisérky Susanne Bierové (BRATŘI, PO SVATBĚ). Film již s velkým úspěchem prošel řadou filmových festivalů a nedávno získal Zlatý glóbus za nejlepší zahraniční film a je žhavým kandidátem na Oscara. Bierová v něm vypráví příběh dvou rodin, jejichž osudy se náhodně spojí skrze přátelství dvou dospívajících synů. Elias, jehož otec pracuje jako doktor v Africe a prožívá právě manželskou krizi, je šikanován ve škole, zatímco Christian, který se rozhodne ho bránit, se do města přistěhoval s otcem po nedávné smrti matky. Film řeší zdánlivě jasné etické otázky po smyslu pomsty a násilí s ní spojeným. To vše na pozadí skutečných světových konfliktů, kterým čelíme a které reprezentuje právě postava dánského lékaře v Africe.

"Film není samoúčelnou plejádou dramatických situací, tak jak je známe z mnoha evropských filmů současnosti, " říká distributor Artcam, "ale precizním pohledem do života dvou generací lidí, jimž se představa lepšího světa znenadání začíná vzdalovat." "Zkoumá limity, na něž narážíme, když se snažíme ovládat společnost a vlastní životy a klade otázku, jestli je naše „rozvinutá“ kultura skutečným modelem pro lepší svět anebo stejný chaos, který je spojený s nezákonností a chudobou, se skrývá i pod povrchem naší civilizace. Jsme vůči tomuto chaosu imunní nebo jen nedbale balancujeme na jeho pokraji?" vyplývá z prohlášení autorky.
Záběr z filmu LEP&SÍ SVĚT

OSTROV SVATÉ HELENY
Česká novinka je uváděna jako roadmovie s podtitulem "Muž bez ženy, táta bez dcery, kamarád bez parťáka." Na režii je podepsán Vlastimil &Simůnek, který za sebou sedm dílů 13. KOMNATY. Příběh zpěváka Františka, člověka sobeckého i milujícího, který se živil jako hudebník na zaoceánských výletních lodích (kdo jiný by si ho mohl zahrát nežli člověk, který podobným osudem prošel jazzový a swingový zpěvák Laďa Kerndl). František se odcizil své rodině a zůstal sám. Na radu přátel se vydává hledat dceru (Zuzana Slavíková) do tisíc kilometrů vzdálené krajanské vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu, kde se zastavil čas. Setkání s lidmi, kteří žijí v souladu s Bohem a přírodou a pátrání po dceři, která o sobě nedává vědět, nakonec smíří Františka s myšlenkou, které se s přibývajícím věkem tak bojí - že dožije život ve vyhnanství samoty. Věci však dostanou nečekaný spád...
Ve filmu dále uvidíte Bolka Polívku v roli primáře a populárního rock’n’rollového a countryového zpěváka Pavla Bobka. Zazní v něm řada původních i převzatých písní, od swingu po moderní country, v podání Ladi Kerndla, Pavla Bobka a Kateřiny García.
Použité foto: hce.cz, artcam.cz, bontonfilm.cz, ceskenoviny.cz, kerndl.cz


Bolek Polívka  a Laďa Kerndl se spolu setkávají ve filmu OSTROV SVATÉ HELENY


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0337 s