Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 10. týden

07.03.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 10. týdenSvět je zase ve smrtelném nebezpečí. A to nás ještě pár měsíců dělí od jeho údajného konce, jak předpověděli Mayové, vypočteného na 21. prosinec příštího roku. Teď je tu SVĚTOVÁ INVAZE podle hollywoodského scénáře. Radši si tedy do kina pospěšte, abyste ještě stačili dva mimořádně zajímavé dokumenty, jeden animák a pak dlouho očekávaný historický film se čtyřmi Oscary na kontě - KRÁLOVA ŘEČ.

Světová invaze (Battle: Los Angeles)
Bát se podobných katastrofických filmů, rojících se jako mouchy, to mohou snad jen naivkové. Hollywood opět (po kolikáté již) apeluje na strašpytle a využívá k tomu fenomén UFO (neidentifikovatelné létající předměty). Producent filmu Ori Marmurk tomu poznamenal: „V případě filmu jsme se rozhodli pro verzi, že všechna předchozí pozorování UFO včetně tohoto byly ve skutečnosti výzvědné mise...které hromadily informace k nadcházející invazi.“ A tak se dočkáme, jak s UFy pronikají na Zem neznámé síly a jsou dobývána největší města. Leč naštěstí je tu jeden statečný - je snad jasné, že to musí být Američan - a ten v poslední baště naší civilizace v Los Angeles zavelí své četě, aby zastavila další postup. Hrdinného námořního seržanta Nantze hraje Aaron Eckhart, který už odchází z armády, když je povolán k poslednímu úkolu zachránit vlast i lidstvo. Jak sám herec říká, jeho hrdina „Vede partu mladých mariňáků do bitvy s mimozemšťany.... Nedělá to zrovna s nadšením, ale právě takové hrdiny rád ve filmech vidím.“ Jeho pomocnicí je Michelle Rodriguezová. Představuje Elenu Santos, která se stane klíčovým pomocníkem Nantze a jeho čety. „Na radarech vidí, jak všechno mizí,“ popisuje herečka. Když je četa nucena bojovat s neznámými útočníky, „je na místě mezi prvními a snaží se je vystopovat a zjistit, co jsou zač a oč tu přesně jde.“ Režii měl Jonathan Liebesman, film do kin uvádí Falcon.
Záběr z filmu SVĚTOVÁ INVAZE

RANGO (Rango)
Pokud jste ještě nedorostli obraně Země pak vás může potěšit animovaný celovečerní snímek RANGO. Taky se v něm bojuje, ale jinak a lze to brát s humorem a nadhledem. Hrdinou není americký marinák, ale - světe div se - chameleon v havajské košili. Na scénu ho uvede chór hrajících a zpívajících mexických sov. Cesta za dobrodružstvím ho z nudného terária zavede do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si vymyslí jméno Rango a přidá pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy... „Na začátku byl nápad natočit animovaný western. Od něj byl jen krok k myšlence zaplnit ho hrdiny, kteří do prostředí Divokého západu patří,“ říká režisér Gore Verbinski. „S tímhle úkolem jsem oslovil animátory, a zatímco jsme s Johnem Loganem vyvíjeli scénář, oni paralelně modelovali hady, ještěry, želvy a další havěť,“ dodává. A tahle sbírka potvůrek všeho druhu se nyní dík pozornosti Bontonfilmu prokousala až do našich kin a chce zaujmout diváky bez rozdílu věku.
Podivný hrdina v podivných situacích - to je RANGO

KDYŽ KÁMEN PROMLUVÍ
Zajímavý dokumentární film o herci (a hlavně člověku) Jaroslavu Duškovi uvádí ve čtvrtek 10. března do kin společnost Aerofilms. Není typickým portrétem známé osobnosti – jde spíše o zachycení jeho vnitřního života, jeho názorů a postojů k věcem, které se dotýkají každé bytosti. Film se natáčel více než jeden rok a uvidíme v něm nejen ukázky z divadelních her, ale i setkání s mentálně postiženými, s delfíny, komunikaci s kameny, stavbu ekologického hliněného domu, chození po žhavých uhlících a mnohé další. Jaroslav Dušek zde velmi sugestivně a přesvědčivě vypráví o základních momentech života jako moudrá a inspirující osobnost, jejímž životním postojem je radost. Na scénáři, kameře a režii je podepsán Viliam Poltikovič (Dotek z druhého břehu, Dalajlámovo poselství).

TANTRA
je druhým dokumentem týdne - rovněž od Aerofilmsu. Kdo ví, co je tantra, si jej zcela jistě nenechá ujít. Kdo ještě pojem nezná, tomu napoví otázky, které by si měl divák položit. Chcete lépe poznat sami sebe? Toužíte prohloubit vztah se svým partnerem? Máte sexuální zábrany? Provozujete v době sexuálního uvolnění a všudypřítomného porna sex potmě a cítíte při něm stud?

Stovky českých žen a mužů se rozhodly posunout hranice vnímání svého těla prostřednictvím tantry. Oproti jiným východním duchovním cestám, jako je jóga nebo nejrůznější meditace, využívá tantra k sebeuvědomění smyslnost a sexualitu. Odmítá stereotypy a rozbíjí naučené vzorce chování. Cestu duchovního růstu nabízí skrz potěšení, nikoli utrpení. Tantra přináší jiný pohled na život a sex - nesoustředí se na výkon, ale na prožitek. Z vlastní zkušenosti víme, že mezi láskou a sexem bývá rozpor – můžeme si užít sex s někým, koho nemilujeme a milovat někoho, s kým nám sex nepůsobí potěšení. Tantra učí, jak rozpor odstranit, lásku a sex svést dohromady a udržet.

Ve filmu nahlédneme do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. Film, uváděný v kinech v necenzurované verzi, přináší intimní výpovědi lidí, kterým tantra změnila život. A ukazuje sex tak, jak nejsme běžně zvyklí.
Typický výjev z filmu TANTRA

KRÁLOVA ŘEČ (The King´s Speech)
O tomhle filmu slyšel v poslední době snad každý. Před kiny se na "koktavého krále" čekají davy dychtivců, které se tento příběh anglického krále bude jistě líbit stejně jako se líbil americkáým Aklademikům, kteří ho vyhlásili nejlepším filmem loňského roku a z 12 nominací na Oscara mu udělili čtyři - z toho dvě v nejcennějších kategoriích - za nejlepší film, za režii (Tom Hopper), za původní scénář (David Seidler) a za nejlepšího herce v hlavní roli (Colin Firth).

Ač historický film, není ta historie zase tak daleká. Mihne se v něm osobnost 2. světové války Churchill, který byl mozkem válečného úsilí, ale pozornost poutá Jiří VI., o němž kdosi napsal, že byl "srdcem a morální integritou" Británie. Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunován za krále Jiřího VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě.
Film diváky odzbroji svojí lehkostí, neuvěřitelnou lidskostí a v neposlední řadě skvělými hereckými výkony. Záslužně film nedlouho po udělení Oscarů uvádí do českých kin Bontonfilm.
Použitá fota: falcon.cz,bontonfilm.cz, aerofilms.cz

Toho se král bál jako čert kříže - mikrofonu...


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0388 s