Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Miloučký i hrůzu nahánějící Everest

24.03.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Miloučký i hrůzu nahánějící EverestDistribuční společnost OUTDOOR FILMS s.r.o. uvádí do kin další filmové pásmo, tentokrát o životě a smrti na nejvyšší hoře světa – Everest. Že mají ty mezní úvratě člověka k sobě hodně blízko, se můžete přesvědčit sami. Že je ke všemu na trůnu bohů blíž, než na chodníku?

Outdoor films také organizuje Mezinárodní festival outdoorových filmů, soutěžní přehlídku, která se stala ve své podstatě a charakteru největším filmovým putovním soutěžním festivalem na světě a největším filmovým festivalem v České republice. Každoročně do tohoto festivalu hlásí autoři kolem 130 filmů, pocházející z více než 20 zemí světa. V letošním roce proběhne celkem ve 27 městech České republiky, Slovenska a Polska v termínu 14.10. – 3.12.2011. Více na www.outdoorfilms.cz . Tak, namasté, babů.

V distribuci je momentálně další filmové pásmo s názvem Everest. Premiérová projekce je stanovena na 7.dubna 2011 ve 20.30 hodin v kině Atlas v Praze. Toto 105 minutové filmové pásmo se věnuje dokumentárním filmům o životě a smrti na nejvyšší hoře světa Mount Everestu. Je složeno ze tří dokumentárních filmů. Kopec je v hledáčku kamer často.

Ve stínu Bohyně matky Země

56 minut. Česká republika, r.2003, režie: Jindřich Procházka, produkce: Česká televize Ostrava, kamera: Karel Kajfosz.
Dokument o českých a slovenských horolezcích, kterým se podařilo vystoupit na vrchol Mt. Everest a historii čs. Horolezeckých expedic na Mt. Everest.

Okno do nebe

23 minut. Česká republika, r.2007, režie, produkce: Pavel Bém, kamera: Pavel Bém, Vlado Zboja, Adolf Eliáš, zvláštní cena pořadatele festivalu za film natočený v extrémních podmínkách na 5.ročníku MFOF 2007.
Československá expedice na nejvyšší vrchol světa – Mount Everest. Dokument nejenom o úspěšném výstupu na nejvyšší vrchol planety, ale také o náboženských obřadech a duchovním životě místních obyvatel.

Everest – Juzek Psotka
26 minut, Slovensko, r.2007, režie: Pavol Barabáš, scénář: Diana Kacarová, produkce: Ivica Barabášová – K2 Studio, s.r.o., kamera: Vlado Biskupič, Pavol Barabáš, střih: Robert Karovič, hidba: &Stúdio Fontána Slovensko.
Zvláštní cena za historický dokument na 6.ročníku MFOF 2008. Jeho jméno vzbuzovalo respekt. Lidský i potencionální. Doma, ale i v zahraničí. Josef Psotka, přezdívaný Jusek, nebo pracovník hor. Jedna z nejvýraznějších osobností slovenského horolezectví. Člověk, který stál na vrcholu Mount Everestu. Patřil do staré školy horolezců, která nehleděla v horách na naplnění ambicí, aůe mystického spojení s přírodou. Jeho pozoruhodný život byl velkým příběhem dosahování nejvyšších vrcholů světa. Jusek Psotka se z Everestu nevrátil.

OUTDOOR FILMS se hodlá zaměřit v brzké době i na jiné extrémy. První má být filmové pásmo Mrazivý dech pólů. Jo, dobývání Severní i Jižní nulté kóty planety. Pro milovníky silných vichrů a mimořádně chladného podnebí další zážitek, který si nemohou nechat ujít.

Zdroj Eva Bílková, Outdoorfilms s.r.o.
Obrázky
www.outdoorfilms.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0442 s