Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Bojíte se rakoviny prsu? Pomůže vám DVDéčko. A zdarma...

17.03.2011   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bojíte se rakoviny prsu? Pomůže vám DVDéčko. A zdarma... Prohmatáváte si pravidelně ňadra v obavě, zda se na nich neobjeví malá bulka? A co teprve, pokud vaše prsty již nějakou našly? Unikátní DVD poradí všem, i těm, které to štěstí neměly a rakovina prsu u nich propukla naplno. Dozvíte se o možné léčbě, rizicích i často planém poplachu.

Unikátní DVD Průvodce onemocněním karcinomem prsu, které přináší výjimečně ucelený pohled na problematiku spojenou s karcinomem prsu, si mohou všichni zájemci zdarma vyzvednout v Mamma help centrech v Praze, Brně, Hradci Králové, Přerově, Zlíně a Plzni (kontaktní adresy na www.mammahelp.cz) .DVD jsou distribuována také na všechna screeningová pracoviště v republice.

V Průvodci onemocněním karcinomem prsu o nejčastějším ženském onkologickém onemocnění (každý rok postihne více než 6 tisíc žen) jednoduše a srozumitelně hovoří nejen renomovaní odborníci ze všech onkologických center napříč republikou, ale také pacientky, jejich osobní výpovědi jsou velmi cenné a dodávají filmu na autenticitě. Odborníci i diváci „laici“ oceňují především přehledné uspořádání, názornost a maximální srozumitelnost sdělovaných informací. „Interaktivní DVD Průvodce onemocněním karcinomem prsu, které vydala o.p.s. Dialog Jessenius v rámci spolupráce širokého spektra odborníků, odpovídá na většinu otázek pacientek s čerstvou diagnózou této nemoci,“ potvrzuje přednosta Radiodiagnostické kliniky VFN v Praze a 1 LF UK, respektovaný radiolog, docent Jan Daneš.

Tematicky se DVD člení do tří základních kapitol: Mám karcinom prsu, Mám podezření na nádor prsu. Moje manželka, přítelkyně, dcera nebo příbuzná má rakovinu. Nejobsáhlejší první kapitola je rozdělena do tří navazujících okruhů: Rozpoznání nemoci (jak se karcinom prsu zjistí, jak je nemoc závažná, jaké má podoby, zjištění rozsahu nemoci, genetické vyšetření, speciální histologické vyšetření). Léčba (hormonální léčba, chirurgická léčba, rekonstrukce prsu, chemoterapie, biologická léčba, radioterapie, klinická studie, alternativní léčba, ukončení léčby, rekonvalescence, výživa, pomoc psychologa). Období po ukončení léčby (pracovní neschopnost a invalidita, rehabilitace, lymfodrenáž a životní styl pacientky, nemoc není vyléčitelná, prsní náhrady, šátky a paruky, pacientské organizace).

„DVD jsme vydali v prosinci, jako dárek ženám pod stromeček. A už první reakce jsou pro nás velkou radostí a potvrzením, že přesně naplňuje účel, s jakým vzniklo. Podařilo se nám vytvořit skutečného „průvodce“ onemocněním, který ženám či jejich blízkým, kdykoliv potřebují, nabídne potřebné informace, na které mnohdy v ordinaci nezbývá čas,“ dodává ředitelka společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová.

DVD Průvodce onemocněním karcinomem prsu bylo na konci ledna úspěšně prezentováno také na 2. pražském mezioborovém onkologické kolokvium PragueONCO 2011, které se konalo s podtitulem „Lékaři a sestry různých oborů společně proti zhoubným nádorům“.


Zdroj a více informací www.dialog-jessenius.cz
 
Via: 2media.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0254 s