Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Když do medicíny pronikne špičková technika...

02.04.2011   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Když do medicíny pronikne špičková technika......pak se dají čekat zázraky. Některé z nich měli možnost lékaři a novináři spatřit ve speciální ordinaci společnosti Quantum Medical Institute (QMI) v Plzni.

Nevím jak vy, ale já se v dětství a ještě dlouho po něm bál injekční jehly. Dnes sice chodím na pravidelné odběry krve, ale při zprávě o tom, že je možno provést důkladnou analýzu krve bez toho, aby byla jediná její kapka vytažena z těla, jsem nejprve zapochyboval.
 
Drobný přístroj - neinvazivní analyzátor krve AMP, který jsem měl možnost zhlédnout, je skutečně malým zázrakem - dokáže během 6 minut zjistit 117 ukazatelů analýzy krve a pochodů v těle pacienta. Žádná laboratoř a dlouhé čekání na výsledky. Navíc zcela bezbolestně jen pomocí pěti speciálních čidel umístěných na tzv. biologicky aktivní body těla - na pravou a levou krční tepnu, do pravého a levého podpaží a do oblasti pupku na břišní tepnu. Princip, jak říká doktorka Monika Menclová, která prezentaci předváděla, je "založen na metodách kvantové fyziky a termodynamiky lidského těla." Díky speciálním čidlům lze získat data, která se pak zpracují formou digitálního signálu a jdou do počítače, který vše vyhodnotí. Přístroj tak, kromě analýzy, umí i upozornit na určité nemoci, a stát se tak skvělým pomocníkem lékaře.

Zázrakům však nebyl konec. Čekal nás ještě jeden v podobě elektroimpedančního mamografu MEIK. Tady zajásají hlavně ženy, pro něž pravidelná kontrola prsů je nepříjemnou a často i bolestnou záležitostí. Vyšetření MEIKem je ohleduplné. Je zcela bezbolestné, pacientka není vystavena rentgenovému záření, takže vyšetření není omezeno věkem. Diagnostika změn probíhajících v tkáni mléčné žlázy je založena na metodě elektroimpedanční tomografie, nebo - podle slov doktorky Menclové- "na principu elektrické vodivosti biologické tkáně." Zdravá tkáň je méně vodivá a každé její porušení zvětšuje vodivost. Přístroj přenáší tuto vodivost do tomografických řezů a z toho pak zpětně tvoří 3D obraz.

Společnost QMI, sídlící na Slovenské třídě 149, má také k dispozici EKG kardiovizor, který dokáže v trojrozměrném zobrazení diagnostikovat změny na srdci a to již v raném stádiu, čímž umožní včasnou léčbu.

Jak se novináři na plzeňské prezentaci dozvěděli, tato "diagnostika třetího tisíciletí" byla nejprve s úspěchem využita při kosmických letech. Když se tehdejší přístroje podařilo zminiaturizovat a propojit s nejmodernější výpočetní technikou, vzniklo to, čemu jsem v úvodu řekl "zázrak".

Jenže nic nového se do praxe nedostává lehce. O tyto vyšetřovací metody mají pacienti velký zájem. Jak říká ředitel plzeňské pobočky QMI Bc. Eduard Wipplinger: "Ještě jsme tady v Plzni ani pořádně neotevřeli a už nám volají klienti, že by se chtěli objednat. Těší je, že se u nás nemusejí obávat jehel, nepříjemných odběrů krve nebo moči a že se navíc dozví výsledky okamžitě." Menším problémem této novinky je zatím cena - jedno celkové vyšetření přijde na 5 500 Kč. Naštěstí, jak nám bylo sděleno, lékaři jsou přístroji nadšeni a budou podporovat jednání s pojišťovnami o úhradě.
Foto: qmi.cz
Vyšetření mamografem MEIK


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: helena krejčíková - 3.2.2012 - 12:55

elektroimped. mamograf MEIK
Dobrý den, prosím o info,zda je vyšetření na přístroji MEIK stejně věrohodné jako na běžných mamografech a kolik vyšetření stojí.Děkuju za odpověď a přeju dobré dny. H.K.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s