Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tělová mléka: Skutečně hydratují celý den?

26.04.2011   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tělová mléka: Skutečně hydratují celý den? Časopis dTest se v novém testu zaměřil na kvalitu tělových mlék pro suchou pokožku. Většina testovaných výrobků v testu získala dobré hodnocení. Zvláštní kategorií testovaných výrobků byla tělová mléka lákající zákazníky na celodenní hydrataci.

Tělová mléka mají za úkol ošetřit a hydratovat pleť vysušenou používáním sprchových gelů a mýdel, sprchováním či koupáním. Některá slibují i celodenní hydrataci. Test se zaměřil na jedenáct pleťových mlék pro suchou pokožku, z nichž šest výrobků deklarovalo účinek až 24 hodin.

Nejdůležitějším kritériem byla schopnost hydratace, která byla po dvanácti hodinách velmi dobrá hned u pěti testovaných výrobků. Mezi nimi byl i vítěz testu, zvláčňující tělové mléko Eucerin. U výrobků s deklarovaným dlouhodobým účinkem se zkouška provedla opakovaně po 24 hodinách. Nejlepší hodnocení velmi dobře po 24 hodinách pouze tělové mléko Garnier HydraFix, ale dobře si vedly i všechny ostatní výrobky hodnocené v této kategorii.

Propadákem testu se stalo slézové pěstící mléko značky Weleda. Výrobce sice v tomto případě nelákal na celodenní schopnost hydratace, ale i ta krátkodobá zde byla prokázána pouze v dostatečné míře, a to je málo. Jako jediný z výrobků ale neobsahoval konzervační látky, a i přesto vyhověl z hlediska mikrobiologické kvality.

Kvalitní tělové mléko nemá jen hydratovat; stejně důležité jsou jeho kosmetické vlastnosti, mělo by se dobře vstřebávat a nemělo by lepit. &Séfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testu dodává: "V tomto ohledu nás všechna tělová mléka příjemně překvapila, neboť získávala pouze první dva hodnotící stupně."Zdroj: Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST
Zajištění nezávislosti a objektivity testů: výrobky se nakupují v obchodech a analýzy probíhají v nezávislých laboratořích a zkušebnách. Na stránkách spotřebitelského časopisu nesmí být publikovány žádné reklamy či inzeráty. Náklady spojené s testováním výrobků hradí spotřebitelská organizace. Finanční prostředky získává prodejem časopisu, z grantů a státní dotace.

Ikona: Flickr.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.061 s