Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TV tip - BÍLÁ MASAJKA - sen o veliké lásce

15.04.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV tip - BÍLÁ MASAJKA - sen o veliké lásce Když se mladá žena bílé pleti ze &Svýcarska bláznivě na první pohled zamiluje do černého masajského bojovníka, opustí civilizaci a odjede za ním do Afriky žít v buši - jak to může fungovat a jak dlouho to může vydržet? Odpověď dává film BÍLÁ MASAJKA.

Na konci své dovolené v Keni se Carola Lehmannová setká s válečníkem z kmene Samburu Lemalianem, který se svými zbraněmi a v tradičním kmenovém obleku působí strhujícím dojmem. Fascinovaná Carola se do něj bláznivě zamiluje, což ústí ve fatální důsledky: impulzivně zruší zpáteční let a svého přítele pošle domů samotného. V Keni se pak pustí do hledání Lemaliana. Po zničující cestě africkou divočinou a dlouhém hledání "svého" Lemeliana najde a následuje ho do jeho vesnice Barsaloi. Rozhodne se zapomenout na svůj předešlý život ve &Svýcarsku a s obrovskou energií se snaží překonat všechny překážky a začít nový život v Africe. To, co považovala za největší lásku ve svém životě, se však změní v utrpení - v dobrodružství mezi nebem a peklem, v jehož průběhu si sáhne až na dno svých sil. Po čtyřech letech se nakonec i s dcerkou vrátí do Evropy. Nedokázala zvládnout těžký život v buši a "muž jejího života," příliš zakotvený v přísných tradicích svého kmene se nedokázal smířit s její emancipovaností.

Příběh odvážné a rozhodné ženy popsala spisovatelka Corinne Hofmannová v knize stejného názvu jako film (vyšla česky v nakladatelství Ikar, stejně jako její pozdější pokračování pod názvem Zpátky z Afriky). Měla mezinárodní úspěch, byla přeložena do 16 jazyků a prodalo se jí více než 4 miliony výtisků (v ČR 20 tisíc). Pro film byla změněna jména protagonistů a Corinnin příběh zjednodušen. Režie se ujala Hermine Huntgeburthová. Říká, že Afrikou byla spolu s hlavní představitelkou, německou herečkou Ninou Hossovou fascinována, že byly velice dobře přijati,ale šokovala je obrovska nouze, které tam musí lidé čelit. Říká: "Vezměte si třeba tu stravu: lidé z kmene Samburu se živí mlékem smíchaným s krví, kozím masem a oslazeným čajem. Taková strava je pro nás, obyčejné Evropany, poměrně nepředstavitelná. Obrovské jsou také kulturní rozdíly - například sexualita je tam vnímána natolik odlišně, že musí dříve nebo později dojít k nějakému konfliktu. Koncepty jako „láska v manželství“ zde jednoduše neexistují."

Tvůrci usilovali o autenticitu, natáčeli v přirozených podmínkách (štáb dokonce bydlel ve stanech) a snažili se o citlivé pochopení odlišných situací, které nedokáže překonat ani velká láska. Lemeliana si zahrál herec Jacky Ido, pocházející z Burkina Fasa a žijící v Paříži.
Foto:csfd.cz, cineclub.de
********************************************************
BÍLÁ MASAJKA (Die Weisse Massai / White Massai)
Německo 2005, režie Hermine Huntgeburthová, 
v  televizi na programu ČT 1 v úterý 19. dubna od 22,50 hodinKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0426 s