Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Slavný válečný fotograf Tim Hetherington byl zabit v Libyi

23.04.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Slavný válečný fotograf Tim Hetherington byl zabit v Libyi„Toto je válka, ne příměří. Zbytek je na Vás.“ Tim Hetherington (*1970 – †20.4. 2011) o snímku Restrepo.

Je nám smutnou povinností oznámit, že dne 20. dubna 2011 v ranních hodinách zemřel světoznámý britský fotograf, novinář, filmař a dlouholetý spolupracovník společnosti National Geographic Tim Hetherington. Byl zabit při ozbrojených nepokojích v libyjském městě Misrata ležícím asi 200 km východně od Tripolisu. Podle agentury Reuters podlehli zraněním při výbuchu minometných granátů na jedné z hlavních ulic města rovněž americký fotograf Chris Hondros, ukrajinský lékař a sedm libyjských civilistů.

“National Geographic je zdrcen zprávou o smrti Tima Hetheringtona v Libyi. Je to smutný a tragický den. Připojujeme se k celosvětovému společenství obětavých fotožurnalistů a dokumentaristů, kteří truchlí nad jeho ztrátou.
Tim Kelly, prezident National Geographic Society

“S velkým zármutkem jsme přijali zprávu, že náš syn a bratr, fotograf a filmař Tim Hetherington byl dnes zabit při útoku minometnými granáty v libyjském městě Misrata. Jeho úchvatné fotografie a dokument “Restrepo”, na jehož výrobě spolupracoval se svým dobrým přítelem Sebastianem Jungerem a jenž byl nominován na Cenu americké filmové akademie, nebudou nikdy zapomenuty. Tim se vydal do Libye, aby pokračoval ve svém multimediálním projektu, jehož snahou bylo upozornit na humanitární problémy, k nimž dochází během válek a konfliktů. Bude nám navždy scházet.”
Rodina Tima Hetheringtona

Tim Hetherington, narozen roku 1970 v Liverpoolu, se nejdříve věnoval studiu literatury v Oxfordu a následně ukončil studium fotožurnalistiky v britském Cardiffu. Více než deset let vytvářel reportáže o válečných konfliktech a sociálních otázkách. Byl jediným fotografem, který v roce 2003 během občanské války v Libérii žil za nepřátelskými liniemi. Tento pobyt vyústil ve snímek „Liberia: an Uncivil War“ („Libérie: nelidská válka“, pozn. překl.) a knize „Long Story Bit by Bit: Liberia Retold“ („Dlouhý příběh kousek po kousku: vyprávění z Libérie“, pozn. překl.; Umbrage 2009). Mimo spolupráce s National Geographic byl Tim Hetherington rovněž stálým přispěvovatelem Vanity Fair.

Během své úspěšné kariéry fotografa a dokumentaristy získal mnoho ocenění včetně čtyř cen World Press Photo. V roce 2007 byl jeho snímek vyhlášen nejlepší fotografií roku. Byl vyznamenán rovněž cenou Alfreda I. duPonta za svou práci pro ABC News společně se Sebastianem Jungerem (2009). S tímto americkým novinářem a filmařem strávil v letech 2007 - 2008 více jak 15 měsíců v jedné z nejnebezpečnějších lokalit na světě. V afghánském údolí Korengal zdokumentovali působení druhé čety amerických vojenských sil v jejím bojovém nasazení.
O snímku Restrepo si můžete přečíst zde:
Poslední rozhovor s Timem si můžete přečíst i zde, na Rozhledně:

Zdroj: Jana Dobášová, National Geographic


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0997 s