Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 18. týden

02.05.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 18. týdenRYCHLE A ZBĚSILE (dokonce již popáté) se do kin tento týden hnát nemusíte. Pokud máte předškolní děti tak ty vás tam dotlačí hned, jak se dozvědí, že se promítá MEDVÍDEK PÚ. A když už v nějakém tom multiplexu budete, vydejte se na CESTU ZA HORIZONTEM či si střihněte FAIR GAME. Tyto čtyři verzálkami uvedené tituly najdete na plátnech premiérových kin od 5 května.

CESTA ZA HORIZONT (L’Enfance d’Icare / The Childhood of Icarus)
Drama / Sci-Fi / Thriller - všemi těmito pojmy charakterizuje tento film nový distributor na českém filmovém nebi EuCiGo. Téma zaujme především vážného diváka: život, smrt a nesmrtelnost. Lákadlem může být i herecká účast Guillauma Depardieua, syna slavného Gérarda - jde navíc o jeho poslední roli před protože jeho život skončil náhle v roce 2008. Příběh hlavního hrdiny filmu v náznaku odkazuje na osud jeho představitele.

Jonathan Vogel (Guillaume Depardieu) by rád vrátit čas a zrušil tak nehodu, která mu způsobila ochrnutí a zničila mu život. Když se dozví, že Stivlas Karr (Carlo Brandt), světoznámý profesor a genetik, vyvinul genovou terapii pro regeneraci lidského těla, domluví si s ním schůzku kvůli klinickým vyšetřením. Léčba ale nevychází podle plánu profesora Karra a vede k neočekávaným výsledkům. Jonathan, jehož život je ohrožen, přichází na to, že jediným člověkem, který mu může pomoci, je profesorova dcera Alice (Alysson Paradis). Film v produkci &Svýcarsko, Rumunsko a Francie natočil režisér Alexandre Iordaschescu.
Pacient a lékař (Guillaume Depardieu a Carlo Brandt) ve filmu CESTA ZA HORIZONT

FAIR GAME
Americké akční drama
FAIR GAME je fascinujícím pohledem do útrob politické moci. Film je natočen podle autobiografie Valerie Palme, skutečné tajné agentky CIA a představí se v něm Naomi Watts jako agentka, matka a snadná oběť politické moci a Sean Penn jako její manžel.

Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA a zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby prověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy na to je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, podnikání jejího manžela upadá. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství.
Možná stojí za to připomenout, že výraz fair game má v angličtině význam snadná oběť, nebo osoba, která je předmětem kritiky. Jindy se tato fráze používá ve smyslu není to nic překvapivého a dalo se to čekat. Režii měl Doug Liman
Naomi Watts a Sean Penn ve filmu FAIR GAME

RYCHLE A ZBĚSILE 5 (Fast & Furious 5)
Za deset let již páté pokračování série, která má svoje nadšené obdivovatele ale i zaryté odpůrce. Tvrďáci a krasavice, rychlá auta, zbraně nejsilnějších kalibrů a akce, akce, akce... tentokrát je to akce v Riu, předtím v Los Angeles, Miami, Tokiu a v Dominikánské republice.

Český distributor Bontonfilm k filmu uvádí: "Nohou zašlapávají pedál plynu do podlahy, jednou rukou řídí a v té druhé třímají zbraň nebo aspoň ukazují vztyčený prostředník. Jsou prostě rychlí a zběsilí. Už popáté. Pod vedením režiséra Justina Lina, jenž si vydobyl ostruhy na předchozích dvou dílech slavné akčně závodní série, se potkávají všichni staří známí – Paul Walker, Vin Diesel a Jordana Brewster – které tentokrát doplňuje i akční hvězda první velikosti Dwayne Johnson."
 
Silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria kam utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší.
RYCHLE A ZBĚSILE - obrázek nepotřebuje komentář

MEDVÍDEK PÚ (Winnie the Pooh)
V disneyovsky laděném filmu MEDVÍDEK PÚ se malí (hodně malí) diváci mohou vrátit do Stokorcového lesa, kde znovu ožívají nadčasové kouzlo, vtip a žertovná atmosféra původních krátkých filmů, z nichž první oslaví již padesátku. Přichází zábava ve společnosti „přihlouplého Medvěda“ a jeho přátel Tygra, Králíčka, Prasátka, Sovy, Klokanice, Klokánka...a pochopitelně také Ijáčka, který ztratil ocásek.

„Celý příběh se odehrává v rámci jediného dne,“ popisuje režisér Don Hall. „Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a nemá doma žádný med. Takže se vydává ho sehnat, ale jeho pouť posléze nabere zcela jiný směr – nejprve kvůli soutěži, ve které se mají všichni pokusit najít Ijáčkovi nový ocas.“ Není nutno jít do podrobností - stačí prozradit, že pro medvěda, který původně toužil jen po trošce medíku, vyvstal opravdu náročný den. Režie:Stephen J. Anderson, Don Hall

Před snímkem Medvídek Pú bude promítán krátký animovaný film BALADA O NESSIE. Je to legrační a barvitý příběh o přátelské Lochneské příšeře Nessie a vypráví o tom, jak ona a její nejlepší přítel plastová kačenka jménem MacQuack začali žít v bažině, kterou nyní nazývají svým domovem.
Foto: csfd.cz, fdb.cz, gonnawatchit.com, bontonfilm.cz, falcon.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0359 s