Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 20. týden

16.05.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 20. týdenPolicista, který nesnáší hudbu zasahuje proti bandě hudebních teroristů ve ZVUKU HLUKU, čeští herci vystupují v rolích kovbojů s kolty proklatě nízko ve WESTERN STORY a nový návrat PIRÁTŮ Z KARIBIKU v čele s Johnny Deppem - je třeba něco z toho třeba příliš doporučovat?

Pod názvem ZVUK HLUKU (Sound of Noise) vstoupí do kin svérázná hudební komedie s prvky krimi i romantiky natočená v produkci &Svédska a Francie debutující režisérskou dvojicí Ola Simonsson a Johannes Stjärne Nilsson. Má dva protihráče - na jedné straně stojí svérázný policista Amadeus (Bengt Nilsson) a na druhé skupinka hudebních teroristů. Amadeus se od malička cítí odstčen od všech svých příbuzných a co je pro vývoj děje důležité - nemá hudební nadání. Ba co víc - trpí silným odporem k hudbě. Nyní se dostává na stopu skupinky hudebníků, která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky. Podaří se mu překazit kompozici pro šest lékařů, pacienta a operační sál, anebo se sám stane obětí války vedené pomocí hudby?

Tvůrci filmu naplno zúročují svou fascinaci městským prostředím a ke zvukům, které nás obklopují, přistupují s obdivuhodnou kreativitou. Nestraní ani jedné ze skupin. Sympatie jsou na straně policisty (hlavně u těch, kterým "kravál" moderní muziky rve uši) ale i na straně hudebníků, stojících mimo zákon, kteří vynalézavým způsobem a s punkovou vervou hrají na věci každodenního užití. Snímek bojuje proti tichu, nudnému střednímu proudu i hudebnímu snobství, ale také ukazuje, že hudební moderna může být zábavná. A také, že hudba může opravdu měnit životy lidí.
Import z chladného &Svédska od prvních sekund udivuje svou originálností a na severské poměry brilantním a vypointovaným humorem. Distributor 35mm zjevně sáhl po zajímavém a možná i divácky úspěšném titulu přestože posílá do českých kin pouhé dvě kopie snímku.
******************************************************

PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA
(Pirates of Caribbean: On Stranger Tides)
Stejně jako první tři díly pirátské série vtrhne tento čtvrtý díl do kin frontálním útokem a nenechá diváky lačné dobrodružné feérie v klidu. Po velkém úspěchu prvního dílu PROKLETÍ ČERNÉ PERLY se diváci hrnuli i na pokračování s názvy TRUHLA MRTVÉHO MUŽE a NA KONCI SVĚTA - všechn tři v režii Gore Verbinského. Nyní si režisérské žezlo překvapivě vykoledoval Rob Marshall, dosud známý romantickým dramatem GEJ&SA a dvěma úspěšnými muzikály CHICAGO a NINE.

Diváci s duší chlapce lačnící po filmovém dobrodružství bez krvavých drasťáren však změna režiséra nemusí zajímat. Pro ně bude rozhodující, že opět uvidí - tentokrát v hlavní roli - Johnnyho Deppa jako kapitána Jacka Sparrowa. A znovu se mu do cesty připlete dávná láska tajemná Angelica (Penelope Cruz). Kráska ho svádí jak se dá, ale nejde o trik, aby ho zlákala k plavbě k legendárnímu pramenu mládí? Když ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne’s Revenge, které velí slavný a obávaný pirát Černovous (Yan McShane), ocitá se Jack v neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous či Angelica.

Z dalších hereckých rolí upoutají zkušení Geoffrey Rush jako pomstychtivý kapitán Hector Barbossa, Kevin R. McNally jako Joshamee Gibbs, dlouholetý přítel kapitána Jacka, Sam Claflinem jako oddaný misionář a Astrid Berges-Frisbey jako záhadná mořská panna. Zvedněte kotvy - pardon svá pozadí z křesel domova a naloďte se ke kapitánu Deppovi v najbližším premiérovém kině. PIRÁTY Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA do kiny vypravila společnost Falcon.

**************************************************

Další česká novinka přichází v tichosti a bez velké reklamy do kin. Bontonfilm ji uvádí jako komedii a režisér Vlastimil Peška jí dal název WESTERNSTORY. A když říkáme komedie upřesněme to podle tvůrců filmu na "střelená komedie nabitá létem." K létu je sice v těchto chladných dnech daleko, ale v kině je možné vše. Zde se do českého filmu vrací oblíbený žánr westernu a romantika divokého Západu. Stejně jako v legendárním filmu LIMONÁDOVÝ JOE visí zde kolty proklatě nízko, stetsony jsou tajemně vražené do čela, kankán víří v zakouřeném saloonu a navíc se zde objeví legendární Vinnetou a Old Shatterhand. To, že půjde především o zábavu, naznačuje i jedna z hlavních postav filmu v podání Petra Vondráčka. Jeho kovboj a hlavní frajer WesternStory má téměř celý film obě ruce v gypsu.

Film je natočen ve Western parku Boskovice. Zde se zkouší představení z divokého Západu pro novou sezónu. Hlavní hvězda, švihák a frajer Presley, si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. A také, že z úsměvu místní krásky se může zamotat hlava. Vedle Petra Vondráčka zde velkou příležitost dostává Mário Kubec, Pavel Zedníček zde hraje hrobníka-záškodníka, Bohumil Klepl barmana-pyrotechnika a Pavel Landovský je tu je náruživým režisérem-včelařem, který vede partu divokých živlů k premiéře a učí je pít pravou medovou whiskey. Ženskou krásu tu ztělesňují Veronika Kubařová, Kristýna Leichtová, Petra Molnárová a Tereza Grygarová-Groszmanová.

Režisér Vlastimil PE&SKA je zároveň autorem námětu scénáře a hudby. Zatím je znám jako zkušený divadelní režisér, dramatik, herec a občasný scénograf, který dvakrát získal cenu Thálie. Je ředitelem brněnského divadla Radost a jeho hry o kovbojích a indiánech, které spojují dobrodružnou literaturu s humorem, vyprodávají sály po celé České republice. Od roku 2000 se každoročně podílí na přípravě programu WesternParku v Boskovicích. Letní komedie WesternStory je jeho filmovým debutem.

Fota: topzine.cz, westernstory.cz, dokina.tiscali.cz, ct24.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0265 s