Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 22. týden

30.05.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 22. týdenPozor! Do kin tento týden vstoupí dlouho očekávaný film LIDICE. Scénář Zdenka Mahlera (oceněný v roce 2007 Českým lvem jako nejlepší nezrealizovaný scénář) se konečně dočkal realizace a snímek je očekáván s velkou netrělivostí jak domácím publikem tak i v zahraničí. Zbylé dva filmy jsou oddechovky, které "můžete, ale nemusíte."

LIDICE
Scénář vychází ze skutečné válečné události z června 1942, která pobouřila celý svět a při němž přišlo chladnokrevným vyvražděním celé vesnice o život 340 lidických obyvatel. Není to ale rekonstrukce tehdejších tragických událostí, ale příběhy reálných lidí. Nejprve poznáte "obyčejný" každodenní život Lidic v době Protektorátu, lidí stejných, jako jsme my - uměli milovat, být nevěrní, přetvařovat se, radovat se, lichotit, být čestní. Poměrně poklidnou vesnici jednoho dne vzruší hospodská rvačka, při níž opilý otec (Karel Roden) nešťastně zabije vlastního syna. Nešťastník &Síma hned putuje do vězení. To ho ale jako jediného z Lidic zachrání - ve vězení přežije jak svoji vesnici, tak i krutý osud ostatních mužů. "Příběh tohoto paradoxního hrdiny, který je plný rozporů, ale přitom hluboce lidský, je páteří celého filmu," říká scénárista Zdeněk Mahler. K této linii pak přistupují další dva příběhy.

Druhý zachycuje osud dopisu, údajně psaného (ale smyšleného) jistého Václava Fialy (Marek Adamczyk), který se stal záminkou pro samotný akt vypálení Lidic. Skrývá se za ním příběh lásky, lži a falešného hrdinství. Třetí přináší obraz lidického četníka Vlčka (Roman Luknár), podléhajícího přímo gestapu a plnícího bez ohledu na osobní vztahy a morální pochyby jeho rozkazy v úpěnlivé snaze sám přežít byť za cenu ztráty vlastní důstojnosti a svědomí.

Vypálení Lidic byl jediný oficiálně přiznaný akt genocidy fašistického Německa, který za války otřásl celým světem….. "Až se budou budoucí generace ptát, za co jsme v 2. světové válce bojovali, povězte jim o příběhu Lidic" Frank Knox, ministr námořnictva USA - 1941-1944.

Zajímavostí je, že se producentovi Adamovi Dvořákovi podařilo oslovit prostřednictvím sociálních sítí více než čtyři stovky žen se jménem Lidice. Jejich fotky poběží v závěrečných titulcích a jich je více, než bylo obyvatel Lidic v době jejich vyhlazení.

Film připravovala režisérka Alice Nellis. Po letech, kdy se nedařilo sehnat peníze ji však natáčení zakázali lékaři: Proto se rozhodla předat projekt režiséru Petru Nikolaevovi. Do kin uvádí film společnost Bioscop.
**************************************************************
Kung Fu Panda 2
Dvojka před třemi lety úspěšného animovaného snímku ze studia DreamWorks. Tehdy spojení žánru bojových filmů s čínskou mytologií a rodinnou pohádkou zabralo a tak se studio rozhodlo pokračovat. Původně outsider - tlustý panda jménem Po, který se naučil kung fu a jeho pomocí zbavil rodné údolí zabijáckého leoparda - ve filmu dospívá. Opět se bude bojovat, opět dojde na situační gagy a honičky tentokrát údajně v akčnějším, temnějším a vtipnějším rámci.

Legendární dračí bojovník Po si plnými doušky užívá života.společně s pěti přáteli, Tygřicí, Jeřábem, Kudlankou, Zmijí a Opičákem. Všudypřítomnou pohodu ale naruší zprávy o zlosynovi, který plánuje krádež mocné zbraně, jež by mu mohla pomoci dobýt Čínu. Po s přáteli vyráží do boje, v němž už nepůjde jen o fyzickou sílu ale o převahu mysli... Režie Jennifer Yuh, do kin uvádí Bontonfilm.
*************************************************************
X-MEN: PRVNÍ TŘÍDA (X-Men: First Class)
Americké akční sci-fi drama navazuje na čtyři X-Meny, kteří již prošli českými kiny. Po jedničce a dvojce přišel X-Men POSLEDNÍ VZDOR a před dvěma roky ORIGINS:WOLVERINE. PRVNÍ TŘÍDA se dějově se vrací ještě před posledně jmenovaný film a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná! Na postu režiséra je tentokrát podepsán Matthew Vaughn, do kin se film dostává prostřednictvím Bontonfilmu.
Fota: bontonfilm.cz, dokina.cz

Michael Fassbender ve filmu X-MEN:PRVNÍ TŘÍDA


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0207 s