Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Čestmír Suška vystavuje Skulptury v Lomnici nad Popelkou

07.07.2011   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Čestmír Suška vystavuje Skulptury v Lomnici nad PopelkouOd 3. července do 4. září jsou sklepení a nádvoří zámku v Lomnici nad Popelkou plné soch Čestmíra Sušky. V nově upravených prostorách i pod širým nebem spatříte skulptury z let 2000-2011. Námět? Nové konfigurace, originální artefakty ze železa, dřeva, skla, bronzu a pálené hlíny.

Fantazijní objekty, které nepostrádají preciznost. Skulptury, jež vypadají jako z jiného světa. Sochy Čestmíra Sušky vás neoslní jen kreativitou umělce, ale také přesnými liniemi, které dávají objektům určitý řád. Práce se železem, dřevem sklem, bronzem a hlínou ukáže, že s těmito materiály dá bohatě experimentovat. Jednotlivé objekty vás pak ohromí i svojí velikostí a oceníte tak titěrnou práci, kterou musel autor dílu věnovat. O to je ale výstava zajímavější.

Čestmír Suška (1952) je absolventem pražské AVU. V roce 1981 stál u zrodu Výtvarného divadla Kolotoč. V letech 1987-1991 byl členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která významně ovlivňovala výtvarnou scénu v bývalém Československu a úspěšně vystavovala i v zahraničí. Často pracuje s dřevem, volně interpretuje přírodní tvary kamene, zabývá se povrchem a vnitřním prostorem plastiky. Úžas a obdiv vzbuzují jeho rozměrné kovové artefakty, v umělecká díla proměněné rezavé cisterny. Inspirován studijním pobytem v USA založil v roce 2000 Sochařské studio Bubec v prostorech bývalé skladové haly v Praze–Řeporyjích, kde pracují umělci z České republiky i ze zahraničí. S výsledky jejich tvorby je veřejnost seznamována prostřednictvím pravidelných Art Safari. Art Safari 22 se uskuteční 17. a 18. 9. 2011. Čestmír Suška vystavuje v domácích i světových galeriích (např. pražská Thámova hala a České muzeum výtvarných umění, Birmingham Museum of Art, O. K. Harris Gallery, New York).

Výstava Čestmír Suška Skulptury je otevřená vždy ve středu až pátek od 10 do 16 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin a v neděli od 13 do 16 hodin.
Zdroj a foto: 2media.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.065 s