Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Praktiky Ministerstva vnitra ČR

09.07.2011   Jaromír Komorous   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Praktiky Ministerstva vnitra ČRÚstřední otázka knihy zní: Proč MY odepíráme pomoc těm, kteří ji potřebují? Emigranty z Československa ne vždy „na Západě“ rádi viděli, ale domů, kde by je čekalo přinejmenším vězení, je násilím neposílali. Jak z toho ven? Nemlčet! Distancovat se (jako skoro celý život) od toho, co nám vláda a podprůměrný parlament předkládá jako oficiální verzi. Konec uprchlíkům v Čechách vydalo o.s. Pomoz jednomu člověku v distribuci nakladatelství Čas.

Na dvě stě padesáti stránkách sledujeme nejžhavější a nejviditelnější uprchlické kauzy za posledních 20 let směrem do našeho státu a jak se s problémem naše, pořád ještě volená, politická reprezentace vypořádala. Blbě, řekněme si na rovinu. Arogance viditelná v občanském přístupu i k jiným zásadním otázkám se projevuje v plné šíři. Nebojím se mluvit o xenofobii, šosáctví a maloměšťáctví, jež tu kráčí v jednom šiku v první řadě našeho tažení k základním lidským právům, alibisticky schované za růžové brýle „státotvorné“ byrokracie.

Dopisy, respektive žádosti uprchlíků do Čech o azyl, vysvětlující a doplňující dopisy jejich přátel adresované našim oficiálním institucím, jejich směšné prohlášení a nesmírně tragikomické odpovědi. Stát se oficiálním představitelem takové instituce a pak své stanovisko vidět pohromadě s jinými v knize jako je tato, přetištěné i s podpisem, je v trochu fungující demokracii dostatečný důvod k abdikaci. Ne ale u nás. Kdo se umí u nás rychleji oklepat, vítězí. V této republice na všech frontách. Specialita, kterou nám nikdo nezávidí.

Tož demokracii bychom už měli. Teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garyk Masaryk.

Příklad za všechny? Číňani musí pryč. Číňani uvedli úřad v omyl, řekl jeho ředitel Tomáš Haišman. „K vypovězení ze země to stačí.“ Fakt, že kdosi na cizinecké policii musel všechny žádosti o pobyt, obsahující falzifikáty, přijmout a schválit, nikdo neřeší. Jsme v ČR!

Kdo si chce udělat přehled o fungování české Cizinecké policie, tomu knihu vřele doporučuji. Bacha, smutné čtení. Jako dovolenkové nebrat. K utvoření obrázku o české prezentaci ve světě jedinečné a bohužel šokující. A to neznám reakce těch uprchlíků.

Pomoc jednomu člověku: Konec uprchlíkům v Čechách
Vydalo nakladatelství Čas v roce 2011
Titulka
www.nakladatelstvicas.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Otakar - 5.10.2011 - 17:42

Čemu se divíte - všechno je jen o penězích
Asi se cítíte být dobrým demokratem a rád by jste pomohl všem potřebným. To však jde jen v dobách rozkvětu a rozmachu a při slušně nadité státní pokladně. Ale i tak je nutno rozlišovat, co je pro republiku přínos a co zátěž. Jistě namítnete, že pomoc člověku v nouzi nelze chápat jako zátěž a máte jistě pravdu, pokud se bude jednat o jedince, kterého si můžete vzít k sobě domů a poskytnout mu azil. Ale stejně co pak s ním, když na straně jeho pozitiv je například jen jeho nízký věk a dobrá fyzická zdatnost. Vzdělání 0, ale touha mít se jako třeba Vy v hodnotě 10. A kyž jich budou desítky tisíc ?? To že máme špatně nastavený sociální podpůrný systém již bezpečně prohlédli naši vlastní i nedávno "přicestovalí" snědí braši a velmi bohatě tento stav využívají(znaužívají). Až to nakonec zkazí i těm pár stovkám opravdu potřebným. Dnes těžko sežene člověk se vzděláním slušnou práci, pokud zrovna neni vášnivým sběratelem psích exkrementů v parku, na ty ještě berou lidi. Jaká budoucnost čeká lidi, kteří by dostali povolení k pobytu, ale neměli zajištěnou vůbec nějakou práci ??


Od: Jaromír Komorous - 7.10.2011 - 14:58

A to je ono!
Ano, všechno je o penězích. Tak proč se divím? Protože tohle měřítko převálcovalo normální lidskou humánnost. Máte zcela pravdu, že nelze brát v potaz stádní pohled. Ale co takhle případ od případu? A trestat úřednická pochybení a nejen zvedat výstražně prst? A to zejména v kauzách našich snědých spoluobčanů. Když někdo zneužívá sociální systém, tak je to chyba znovu těch úředníků, co se tím systémem zaobírají a jsou za to placeni. Ale jde mi hlavně o to, že tento stát vyhání ze země lidi, které doma čeká přinejlepším šatlava. Pokud to bude trestní kauza, oprávněně. Jenže ona to je kolikrát záležitost svědomí, světonázoru. A pak musím opět připomenout úprky Čechů v krizových situacích a jejich nalezení nového domova. S tím úplně naditá státní kasa přece nesouvisí a vzdělání není rozhodující. Demokracie je fajn, ale má na ni rozumově tenhle stát? A zde je řeč především o lidskosti.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1133 s