U nosuRada pro optimismus aneb Mít svého Lukáška Tenkrát v májiTisíckrát pozdravujeme tebePánská volenkaPomsta
Povím-li Rómeo, musím říct Alfa XOXO a ASAPPřed válkou studovala architekturu, dnes zachraňuje psy z frontyKonzervatoř Taneční centrum Praha uvede absolventská představeníHvězdy nectím, ale podléhám onomu trenduKde jsme ještě nebyli...Medvídkovi Pú ze Stokorcového lesa je 100 letChyše Karla ČapkaGoldbergovi od 10.6. na FilmBox Comedy, tak to je návrat do osmdesátek!Valinovi VlciJantarové slzyDoktor chybně zvaný O-O
Ústřední otázka knihy zní: Proč MY odepíráme pomoc těm, kteří ji potřebují? Emigranty z Československa ne vždy „na Západě“ rádi viděli, ale domů, kde by je čekalo přinejmenším vězení, je násilím neposílali. Jak z toho ven? Nemlčet! Distancovat se (jako skoro celý život) od toho, co nám vláda a podprůměrný parlament předkládá jako oficiální verzi. Konec uprchlíkům v Čechách vydalo o.s. Pomoz jednomu člověku v distribuci nakladatelství Čas.
Čemu se divíte - všechno je jen o penězích
Asi se cítíte být dobrým demokratem a rád by jste pomohl všem potřebným. To však jde jen v dobách rozkvětu a rozmachu a při slušně nadité státní pokladně. Ale i tak je nutno rozlišovat, co je pro republiku přínos a co zátěž. Jistě namítnete, že pomoc člověku v nouzi nelze chápat jako zátěž a máte jistě pravdu, pokud se bude jednat o jedince, kterého si můžete vzít k sobě domů a poskytnout mu azil. Ale stejně co pak s ním, když na straně jeho pozitiv je například jen jeho nízký věk a dobrá fyzická zdatnost. Vzdělání 0, ale touha mít se jako třeba Vy v hodnotě 10. A kyž jich budou desítky tisíc ?? To že máme špatně nastavený sociální podpůrný systém již bezpečně prohlédli naši vlastní i nedávno "přicestovalí" snědí braši a velmi bohatě tento stav využívají(znaužívají). Až to nakonec zkazí i těm pár stovkám opravdu potřebným. Dnes těžko sežene člověk se vzděláním slušnou práci, pokud zrovna neni vášnivým sběratelem psích exkrementů v parku, na ty ještě berou lidi. Jaká budoucnost čeká lidi, kteří by dostali povolení k pobytu, ale neměli zajištěnou vůbec nějakou práci ??
A to je ono!
Ano, všechno je o penězích. Tak proč se divím? Protože tohle měřítko převálcovalo normální lidskou humánnost. Máte zcela pravdu, že nelze brát v potaz stádní pohled. Ale co takhle případ od případu? A trestat úřednická pochybení a nejen zvedat výstražně prst? A to zejména v kauzách našich snědých spoluobčanů. Když někdo zneužívá sociální systém, tak je to chyba znovu těch úředníků, co se tím systémem zaobírají a jsou za to placeni. Ale jde mi hlavně o to, že tento stát vyhání ze země lidi, které doma čeká přinejlepším šatlava. Pokud to bude trestní kauza, oprávněně. Jenže ona to je kolikrát záležitost svědomí, světonázoru. A pak musím opět připomenout úprky Čechů v krizových situacích a jejich nalezení nového domova. S tím úplně naditá státní kasa přece nesouvisí a vzdělání není rozhodující. Demokracie je fajn, ale má na ni rozumově tenhle stát? A zde je řeč především o lidskosti.
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.