Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


5 Gadgetů na léto: Pomocníci, osvěžení i klid od komárů

15.07.2011   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

5 Gadgetů na léto: Pomocníci, osvěžení i klid od komárůChcete si dát pořádně vychlazeného panáka, nechat děti hrát si s míčem, který jim neublíží ani při přímém zásahu, nebo se na cesty vybavit skladnými, ale praktickými pomocníky? Nechte se inspirovat novou dávkou gadgetů neboli vychytávek!

Třetí Oko - silná lupa s LED světlem velikosti kreditky
 
Představte si docela běžnou situaci, kdy se večer snažíte na zastávce zjistit, kdy že se dá očekávat další spoj nebo jdete na návštěvu a u potemnělého vchodu do domu se marně snažíte najít správnou jmenovku na zvoncích. Takových a podobných momentů je v každodenním životě dostatek. Pomohly by snad brýle a baterka – ale tuto kombinaci máme při sobě asi málokdy.
Elegantním řešením, které se vejde do každé kapsy, je Třetí Oko. Za tímto kouzelným označením se skrývá lupa se světlem o velikosti platební karty s tloušťkou pouze 2 mm. Lupa je založena na principu Fresnelovy čočky a 3 x zvětšuje. Je vybavena malou LED diodou bílé barvy, baterií a spínačem. Světlo rozsvítíte stisknutím tlačítka na spodní hraně lupy.
Třetí Oko se stane vaším neocenitelným malým pomocníkem, který pomůže vyřešit a ulehčit lecjakou zapeklitou situaci. Třetí Oko je dodáváno v praktickém plastovém pouzdře. Tak tedy udělejte radost sobě nebo případně starším členům rodiny – ať máme vždy jasno.

Velikost se shoduje s formátem kreditní karty, tloušťka jen 2 mm, baterie je pevnou součástí Třetího Oka a při běžném používání vydrží až 2 roky. (foto v ikonce)


A cena? 122 korun

 

Ledové panáky

S tímto setem můžete vyrobit až 4 panáky najednou - ano, vyrobíte si vlastní panákové skleničky z ledu! Přitom nemusí jít vždy jen o led z čisté vody, ale cokoli jiného! Co použijete jako základ a čím je naplníte už záleží jen na Vaší chuti a fantazii. Oblíbená je kombinace zmražený pomerančový juice naplněný vodkou, nebo sprite naplněný brusinkovou vodkou a také zmražená Cola a bourbon se těší oblibě. Na své si příjdou i příznivci nealkoholických vychytávek kdy variace s citronovou šťávou a jahodami je téměř pověstná. Efektní je také starý ruský zvyk po dopití roztříštit skleničku o zem - ten si jako správní pijáci s těmito netrvanlivými skleničkami můžete dopřát bez starostí, že vám kdokoli vynadá! Určeny jsou k jednorázovému použití, v závislosti rychlosti pití a na tom co do nich nalejete je ale v praxi lze použít i víckrát po sobě, než se rozpustí. Pozor - nelze dlouho usrkávat - po nějaké chvíli se totiž skutečně roztopí a protečou! S naším setem lze vyrobit 4 panáky naráz, pokud však čekáte návštěvu, můžete si jich pár navyrobit dopředu a nechat v mrazničce připravené...


A cena? 222 korun 

 
 
Oball - revoluční míč
 
 Oball začal po Spojených státech a Británii dobývat i střední Evropu! Bestseller! Kopejte do něj, mačkejte jej, házejte s ním, skákejte po něm... uvidíte, že i když O-ball zdeformujete, vždy se navrátí do své původní podoby. Originální design v podobě ultralehké kostry se sítí děr bez výplně zaručuje, že jej dítě takřka nemůže jinak než zachytit prsty či alespoň provléknutou ruku. Nezlomí se, skáče, uchopí ho i batole, ale pobaví i puberťáka či dospělého. Je perfektní i k hrátkám u vody, protože s ním odpadá dlouhé sušení, když se míč zakutálí k břehu. Větší velikost lze použít i jako příruční zavazadlo např. pro ručník, originální rozměr 10cm je pak ideální pro hraní uvnitř místnosti, bez větších obav, že se něco rozbije. Oball lze mýt v myčce. Vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně novorozeňat. Neobsahuje škodlivé PVC ani latex a splňuje bezpečnostní standardy Evropské unie pro hračky ASTM F963-03 a EN 71. Oball vyhrál již několik cen, například Gold Award, Practical Pre-School či  Good Toy Guide. Vyrobeno z pružného plastu v atraktivních světlých barvách, GadgetEshop.cz pro Vaše potěšení rovnou dováží jeho designově pokročilejší verzi se vzhledem atraktivního barevného gelu se zalitými třpytkami. Trvanlivá hračka. K dispozici v různých barvách, v případě nedostupnosti Vámi zvolené barvy si vyhrazujeme právo dodat jinou - krásné jsou ale všechny. Vyzkoušejte ho a uvidíte sami!  
 
Cena činí 222 korun  


 Kompas v kouli 
 
A je tu nová verze někdejšího "kompasu v kouli - přívěšku na klíče", tentokrát se objevil ve verzi na spínacím špendlíku. Milý laciný gadget, který se může hodit, pokud se ocitnete ztraceni někde mimo město.. (sám ho nosím všude s sebou) Kompas má podobu koule, plovoucí v uzavřené průhledné kouli. Obojí je z plastu, spínací špendlík pochopitelně z kovu. Kompas se nehodí k přesnému určování. Aby ukazoval správně, je třeba ho rozhýbat a ťuknout s ním o rovnou pevnou podložku. Přesto nám již v minulosti na túrách hodně pomohl a vystačil.
Průměr koule: cca 3 cm, design směrového "budíku" zelený, dodáváno v krabičce.
 
Cena: 99 korun  


Repelentní náramky
 
Komárům se nelze vyhnout, naopak se k nám šíří stále agresivnější druhy, a bohužel i nakažené nebezpečnými nemocemi. Jak je ale známo, dřívější repelenty mnohdy účinné nebyly a komáři se vůči nim přizpůsobili. Nazrál čas pro nový vynález: Repelentní náramek BugsLock je hojně používán a doporučován i v oblastech tropických, zamořených nakaženými komáry - je účinný i proti komárům Aedes aegypti, kteří přenášejí smrtící horečku dengue. Věříme proto, že bude účinný i v našich krajích. Pro nás je výrobek nový, ze všech stran ale slyšíme dobré zkušenosti. Nejvíce je jeho používání rozšířeno v Thajsku a jihovýchodní Asii, ale dnes je již k dispozici i ve všech západních zemích a stále s úspěchem. Tento celosvětově stále oblíbenější praktický repelentní prostředek je revolucí nejen ve svém praktickém designu, ale také složením a ekologickými dopady. Čtěte dále...

Vůči klasickým a navíc pro lidi jedovatým repelentům si komáři tvoří imunitu a dokonce jejich vlivem mutují do nebezpečnějších forem. Léta pokusů s nejrůznějšími odpuzujícími látkami ukázala, že je potřeba učinit v přístupu ke komárům změnu. Vědci proto vynašli velmi účinný a naprosto přírodní prostředek, jímž je prostý esenciální olej z úžasné rostliny zvané cymbopogon, u nás možná známější jako citronela nebo také citronová tráva. Olej z této rostliny se velmi často používá v nejrůznějších kosmetických přípravcích a parfémech, a výzkum prokázal, že má rovněž protiplísňové účinky a zklidňuje štěkající psy. Účinný je i proti vši dětské i vši šatní! Po opotřebení, když už je náramek po cca 10 dnech slabý, jej tedy můžete přemístit do šatní skříně, aby sloužil i nadále tam. Narozdíl od klasických repelentů není tento nijak chemicky upravován.  
 
Letní cena 55 korun
 
 
Všechny vychytávky můžete koupit na


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0471 s