Nezapomeň na pětadvacátý dodatek ústavyLáska s příchutí šansonuO chválu stojím!!! Moc. A přece…Léto je, kdyžZpěv horského potokaNech se unést fantazií v Kadani nebo online
TENKRÁT V MEXIKU - TV tip – mstitel s kytarovým pouzdrem znovu na scéně85 roků by bylo spisovateli Jiřímu NavrátiloviUmění prostého života? Návod k použitíPravda o medu: Nenechte se zmást mýtyPříběh monstra 20. století – GoebbelsKdyž baron práší po MosteckuJeď, Britt-Marie, jeď!Ukrajina, děti a zvon časuDítě prachu zrozené ve válceCo mě v září zaujalo na NetflixuTvorba Adrieny Šimotové a Adély Součkové na jedné výstavěNesnězeno přichází s novou spoluprací
Kolik litrů vody by měl člověk vypít, panují-li současná letní vedra? A co všechno se nám může stát, když pitný režim podceníte? Citlivějším hrozí závratě, mdloby i srdeční zástava!
V dodržování pitného režimu platí poměrně jednoduché počty. Na den se doporučuje pít přibližně dva litry vody, ale s vedrem spotřeba prudce stoupá. Pomůže vám příklad: Svou hmotnost vynásobte 50 mililitry. Uvidíte, že vám spotřeba hned naroste alespoň o litr více.
K čemu je vlastně stálý a dostatečný pitný režim dobrý? Pokud máte nějaké to kilo navíc, voda je ideální cestou k postupnému hubnutí. Živit vás stejně jako kýta samozřejmě nebude, ale už pohár vody potlačí pocit hladu. To samé platí o únavě. Vedrem je zmožený každý, ale o pořádný kus více ti, kdo málo pijí.
Od abstraktně znějících prognóz můžeme přejít ke konkrétním případům. Dostatečný pitný režim pomáhá od bolestí kloubů, podle studie Washingtonské univerzity nasazením správného pitného režimu došlo ke zlepšení u 80 procent lidí, kteří trpí na klouby!
Vztah rakoviny prsu a pitného režimu ještě není empiricky zcela ověřen, ale zdá se, že o 30 až 40 % může pitný režim snížit pravděpodobnost, že se rakovina zakousne právě do vašeho prsu. U rakoviny střeva jde takřka o jistotu: Velmi nebezpečná forma, které většina pacientů podlehne, se dá předejít právě pitným režimem – mluví se až o polovinu nižší pravděpodobnosti, že ji dostanete!
Tekutiny bychom měli začít doplňovat dřív, než pocítíme žízeň. Nejlepší je pít neperlivé slabě mineralizované vody a neslazený čaj – ovšem ne černý a ani ovocné, které jsou fermentované. Dobrá je i voda z kohoutku. Zelený čaj dostatečně řeďte. Pijete-li kávu, zapíjejte ji vodou. Spotřebu sladkých limonád, energy drinků a podobných pití snižte v létě na minimum a do pitného režimu je ani nezapočítávejte. Džusy pijte s mírou a notně ředěné. Proti dehydrataci pomáhá hodně ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.
Ikonka: Pixabay
Copyright © 2001 -
2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.