Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Neposlušná kůzlátka aneb pohádka o zlobení

20.07.2011   Veronika Švarcová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Neposlušná kůzlátka aneb pohádka o zlobení

Ach ta neposlušná kůzlátka! Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované... Vlk s žaludkem nacpaným připálenými zelníky končí klasicky ve studni. Mééé, mééé, přijďte se podívat!Tak by se dalo krátce představit loutkové představení divadelního spolku Buchty a loutky, které zavítalo 14.7. do Rakovníka na tradiční Léto s knihovnou.
Režie i hudby se tentokrát ujal Vít Brukner, výpravy Bára Čechová. O loutky se poctivě starali Zuzana Bruknerová, Kristina Maděričová, Marek Bečka, Radek Beran, Vít Brukner a Tomáš Procházka.

Klasická pohádka
, kterou provázelo netradiční zpracování, byla dětmi i rodiči netrpělivě očekávána pod širým nebem. Příjemně zpracovaný děj s lehkým morálním nádechem dokázal diváky mile rozesmát, ty starší a tradičními pohádkami odkojené, překvapilo nejedno vylepšní této klasiky. Ať to, že vlk se neutopil vlastně s plným břichem kamení, ale nacpán zelňáky, či tím, kolik vylomenin se dá vymyslet ve třech malých kozích hlavičkách. Kůzlátka hrají fotbal, zlobí maminku nebo rozbíjí její milované rádio. Až na věčně ubrečeného Karlíka připomínají klubko notorických neposedů. Zato jejich máma koza, vybavená dobráckým výrazem, roztomilýma, obrovskýma ušima a sukní ze zelných listů je ztělesněním dobrácké milující pohádkové maminky. Obrovský zubatý a huňatý vlk sice zosobňuje zlo, ale zároveň je tu za kašpárka a otloukánka. Dřevěnou narkózu (ránu paličkou do hlavy) tu obdrží hned několikrát.

Buchta a loutky, divadlo, které je stálým hostem &Svandova divadla hraje nejen pro malé, jako tomu je právě u hry o zlobivých kůzlátkách, a nebo velmi kladně hodnocené pohádky Andělíček Toníček, ale i pro dospělé obecenstvo. Mezi nově nastudované hry lze zmínit Rocky IX, Artuš neboli Artuš, představení o pravdivé a úplné historii krále Artuše a rytířů kulatého stolu, Tibet - tajemství červené krabičky, Pes Baskervillesský dle Sira Arthura Conana Doyla či Automat na filmy ispirovaný filmy Ptáci, Babička, Terminátor, Údolí včel, Sám doma 2, Tmavomodrý svět, Titanic.
 
Pražský host přivezl do Rakovníka milou inscenaci, která intelekt nezatížila, neunavila, ale rozesmála.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0302 s