Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kinopremiéry - 30. týden (1)

25.07.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kinopremiéry - 30. týden (1)Jsou týdny, kdy máte pocit, že se distributoři zbláznili. Vedle obvyklé porce čtyř nových filmů je ve 40. týdnu tento počet doplněn ještě o tři evropské filmy z projektu Film Europe Movie Night a o tři digitálně rekonstruované "filmové návraty" pro filmové kluby - celkem tedy přichází do premiérových kin deset titulů. V první části přehledu se věnujme filmům, určeným nejširší divácké obci.

Komedie, v létě diváky žádané, zastupuje americká ZKAŽENÁ ÚČA (Bad Teacher) režiséra Jake Kasdana, kterou uvádí do kina FALCON. Možná slovo "úča" v titulku přijde někomu "in", ale mě podobné prznění češtiny irituje a stejný pocit mám po přečtení stručného obsahu filmu. Co si myslet o titulní učitelce, která je sprostá, zlá, pije, bere drogy a je zjevně vzorem pro žáky aspirující na trojku z chování. Navíc jejím jediným cílem je sehnat bohatého nápadníka a učitelování pověsit na hřebík. &Skoda podobné role pro atraktivní Cameron Diazovou, pokoušející se získat náklonnost (a tím i peníze) Justina Timberlakeho musíc přitom bojovat se soupeřkou Lucy Punchovou a bránit se snahám obhroublého učitele tělocviku Jasona Segela.

V animované akční komedii AUTA 2 (Cars 2) jsou aktéry samolibé závodní auto Blesk McQueen a jeho přítel, jedinečný odtahový vůz Burák. V druhém dílu ze série společnosti PIXAR se auta pokusí odjet za moře na světový závod Grand Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě světa. Ale cesta na šampionát je plná děr, objížděk a komických překvapení, když se Burák připlete do svého vlastního netušeného dobrodružství - mezinárodní špionáže. K legraci, která se odehrává v rychlém tempu se přidává pestrá směsice nových účinkujících aut včetně tajných agentů, hrozných darebáků a mezinárodních soupeřů. Pokus navázat na první díl úspěšného rodinného filmu podle prvních diváků příliš nevyšel a naroubování "bondovky" na auta, jimž dali tvůrci do rukou (lépe řečeno kol) pistole a přidělali jim křídla k létání, nebyl zřejmě ten nejšťastnější nápad. Na režii je opět podepsán kmenový tvůrce PIXARU John Lasseter. Jeho kolegu z prvního dílu Joeho Ranfta, který tragicky zahynul, vystřídal Brad Lewis. Do kin uvádí - stejně jako ZKAŽENOU ÚČU - společnost FALCON.

Ani britsko-americký horor INTIMNÍ PAST (The Resident), uváděný společností Bioscop, ničím novým nepřekvapí. Jde o omšelé téma o mladé ženě, doktorce Julii Dermerové (Hilary Swanková), která se po rozvodu odstěhuje do Brooklynu, kde chce v překrásném a prostorném apartmánu začít nový život. Jenže, jak už to v hororech bývá, začínají se vršit tajemné události a v Julii roste podezření, že ji někdo sleduje a ohrožuje. Brzy se její obavy stanou skutečností. S hrůzou zjistí, že zdánlivě okouzlující majitel bytu Jeffrey (Dean Morgan) je jí nebezpečně posedlý. Když se pak pokusí osvobodit od jeho hrozivých úmyslů, následuje děsivá hra na kočku a myš. Na režii je podepsán Antti Jokinen.


Skutečnou perlou v tomto týdnu se tak bez konkurence stává film JANA EYROVÁ (Jane Eyre) - adaptace slavného klasického románu Charlotte Brontëové (1816 - 1855). Před patnácti lety se o tento námět pokusil ve stejně nazvaném filmu italský tvůrce Franco Zeffirelli, nyní to zkouší Cary Fukunaga, jehož příběh mladých Mexičanů, kteří se snaží ilegálně dostat do Spojených států s názvem SIN NOMBRE byl před dvěma léty v naší distribuci.

Hrdinka filmu, který nedávno zahajoval festival v Karlových Varech, Jana Eyrová (Mia Wasikowska) vypráví o svém těžké životním údělu. Po smrti matky osiřela, dětství prožila v klášterní škole a když odtud utekla našla útočiště v rozsáhlém a odlehlém panství Thornfield Hall, kde dělá vychovatelku Ad?le Varensové, jež zde žije v opatrovnictví hloubavého majitele Edwarda Rochestera (Michael Fassbender). Jane se stane oblíbenkyní hospodyně, paní Faifaxové (Judi Denchová) i samotného pána domu, který v ní nalezne spřízněnou duši. Ani na Thornfieldu jí však štěstí nekvete, za což můžou zdánlivě nevysvětlitelné a dost strašné úkazy, k nimž tu dochází a čím dál temnější Rochesterovy nálady. Děsivá noc, po níž už nic nebude jako dřív, ji donutí k dalšímu útěku a ona přijme pomocnou ruku duchovního otce Johna Riverse (Jamie Bell) a jeho rodiny. Tuší však, že Thornfield neopustila navždy. Přitažlivost jejího majitele je magická a city, které se v Jane probudily, jsou silnější než jeho temná povaha.

"Ten příběh je v podstatě velmi strašidelný a temný. Vzniklo už přibližně 24 adaptací a málokterá z nich se téhle temné stránky příběhu dotkla. Janu Eyrovou prezentují jen jako romantický příběh. Já jsem si jjistý, že má mnohem více vrstev. A ty jsem chtěl ukázat," říká režisér Fukunaga. Film záslužně uvádí Bontonfilm.
Foto: falcon.cz, bontonfilm.cz, bioscop.cz, moviezone.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0472 s