Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Právě dnes slaví dvacetiny... Týdeník knihy! A přichystal si on-line dárek...

02.09.2011   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Právě dnes slaví dvacetiny... Týdeník knihy! A přichystal si on-line dárek...Přesně 2. září uplyne 20 let od doby, kdy vyšlo první číslo týdeníku KNIHY. Stalo se tak u příležitosti velké výstavy německé literatury v Praze v paláci U Hybernů a v Domě odborů v Bratislavě. Časopis byl od počátku koncipován jako česko-slovenský a měl přispět k lepší informovanosti o našich národních literaturách.

Tuto svou funkci plnil až do rozpadu federace, a i dnes patří některá slovenská nakladatelství k významným partnerům redakce.

Počátkem devadesátých let vznikala nová nakladatelství, tvořila se knihkupecká síť, proto každá informace o vycházejících knihách byla nesmírně potřebná. Nový profesní časopis, který si dal do nadtitulu slogan Týdeník pro orientaci na knižním trhu, tak uvítali jak čtenáři, tak i odborná veřejnost. KNIHY se snažily všestranně pomáhat všem odvětvím knižní kultury. Knihovníkům sloužila rubrika

Klementina, pedagogům Komenia, v níž se dovídali o nových učebnicích.
Časopis začal vycházet na středoevropském novinovém formátu na osmi stranách, zanedlouho přešel na formát A4 a 16 stran. Od roku 1995 je tištěn barevně, nyní na kvalitním LWC papíru. Rozsah se mění mezi 16 až 48 stranami. Rekordní číslo bylo vydáno k 4. Mezinárodnímu knižnímu veletrhu a Festivalu spisovatelů v Praze v roce 1994. Mělo 120 tiskových stránek. Časopis za dobu své existence informoval o zhruba 200 000 titulech.

Kromě běžné činnosti redakce také připravovala speciální vydání pro veletrhy ve Frankfurtu nad Mohanem a Lipsku, připravila také několik tematických výstav, z nichž nejúspěšnější byla výstava Židovská literatura v českých zemích. Kromě putování po českých městech zavítala i do Tel Avivu, Jeruzaléma, Londýna, Paříže, Kodaně, Vídně, Berlína, Drážďan, Gerlitz, New Yorku, Dakaru, Johanesburgu a mnoha dalších zemích. Ještě dnes putuje po Německu.

Od roku 1998 se objevuje týdeník KNIHY na webu (www.tydenik-knihy.cz) v roce 2005 se přidal Portál KNIHY s adresou www.portalknihy.cz , jehož obsah je denně aktualizován a knihy se tu dají také zakoupit v e-shopu. Je zde přes 300 000 registrovaných čtenářů z 32 zemí. Od 1. září se mění v Deník KNIHY, získá podobu internetového časopisu s mnohem zajímavějším obsahem.

Zdroj: Jana Semelková / L. Svobodová


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0369 s