Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Pražský jarmark hostí folklor z Mexika, Gruzie i Kypru

18.08.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pražský jarmark hostí folklor z Mexika, Gruzie i KypruStovky tanečníků, zpěváků a muzikantů ze všech končin světa přijíždějí na pozvání Folklorního sdružení ČR představit lidovou kulturu svých zemí na největším mezinárodním folklorním festivalu v České republice Pražský jarmark.

Koná se již osmým rokem poslední srpnový týden, přesněji od čtvrtka do úterý 25. – 30. srpna  2011, v centru Prahy na Ovocném trhu.

Letos k nám zavítají soubory z Mexika, Brazílie, Číny, Ruska, Gruzie, Kypru, Řecka, Itálie, Srbska, Rumunska, Polska, Slovenska (z Mexika a Kypru dokonce po třech souborech). Stejně početně jsou zastoupeny i naše soubory, dětské i dospělé, které se věnují folkloru různých regionů Čech a Moravy.

V pátek večer má svůj pořad VUS Ondráš Ministerstva obrany ČR, v neděli vystoupí Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se svými sólisty a hosty, novými folklorními „superstar“, vítězi celostátní dětské soutěže Zpěváček 2011. Do programu přispěje sportovní exhibicí Česká asociace Sport pro všechny, děti z Tvůrčí taneční dílny Dnů tradiční kultury, ve stáncích budou lidoví výrobci předvádět tradiční řemesla a nebude chybět ani nabídka gastronomických specialit.

Všechny účinkující pohromadě uvidí Pražané a návštěvníci Prahy v pátek 26. 8. ve 13 hodin na Staroměstském náměstí a v následném krojovém průvodu Celenou ulicí a po Příkopech se závěrečným defilé na Václavském náměstí.

V sobotu odpoledne uvítáme na festivalu hosty nejmilejší – naše krajany. Často již několikáté pokolení Čechů, kteří kdysi odešli do ciziny za prací, udržují daleko za hranicemi své původní vlasti český jazyk a kulturu. Krajanské soubory nám přijíždějí ukázat, co se od svých předků naučily a co nezapomněly, zazpívat a zatančit české písně a tance, které někdy už sami ani neznáme. Možná nebude jejich provedení tak precizní a dokonalé, o to s větším nadšením a hlavně láskou a pýchou na svoje češství nám je touží ukázat.

Přijďte poslední dny prázdnin na Ovocný trh poznat lidovou kulturu jiných národů, taneční a hudební projevy různých folklorních oblastí naší republiky i vstřebat atmosféru dávných časů na jarmarku lidových řemesel.

Jedno z nejkrásnějších historických náměstí Prahy bude po šest dnů dějištěm velkolepé přehlídky folkloru téměř všech světadílů.

 
Program probíhá každý den od 15 do 21.45 hodin, řemeslné stánky
otevírají v 11 hod.


Zdroj: Folklorní sdružení České republiky
http://www.folklornisdruzeni.cz/


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0797 s