Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nepašujte, nevražděte zbytečně. Když už máte trofej, jde to i legálně...

25.08.2011   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nepašujte, nevražděte zbytečně. Když už máte trofej, jde to i legálně...Koupili jste v dalekém zahraničí třeba kožešinu a teď bezradně bloumáte nad kufrem, zda vás na hranicích nezatknou? Je to možné. Musíte se informovat dopředu a doržovat taxidermická nařízení. Poradíme vám, jak na to...

Před časem jsme informovali o podmínkách dovozu vedlejších živočišných produktů (VŽP) z tzv. třetích zemí do EU. Informovali jsme, že od 4. 3. 2011 nabyla účinnosti nová nařízení EP a Rady (ES) č. 1069/2009 a Komise (EU) č. 142/2011, která mění podmínky dovozu VŽP (a tudíž i loveckých trofejí) ze třetích zemí do EU.

Článek 30 nařízení Komise (EU) č. 142/2011 stanovuje, že „seznam zařízení a podniků ve třetích zemích se vloží do systému TRACES v souladu s technickými specifikacemi, které Komise zveřejňuje na svých internetových stránkách“. V praxi to znamená, že podobně jako produkty určené pro lidskou spotřebu mohou být i vedlejší živočišné produkty dovážené pouze ze schválených závodů. Do konce dubna 2011 platilo přechodné období, během kterého byly pohraničními veterinárními stanicemi přijímány i zásilky ze zařízení a podniků nenahlášených a tudíž neuvedených v systému TRACES. Od 1. 5. 2011 je však možné ze třetích zemí do EU dovážet VŽP (a tudíž i lovecké trofeje) pouze ze schválených a nahlášených závodů.

Státní veterinární správa ČR chce proto upozornit na možná úskalí při dovozu komodit z některých třetích zemí. Poměrně často jsou dováženy např. lovecké trofeje z Jižní Afriky. Jižní Afrika nahlásila celou řadu schválených taxidermických zařízení, takže mají lovci na výběr. Další zemí, kam míří zájemci o exotickou trofej, je například Rusko, které doposud nahlásilo Evropské komisi pouze jedno schválené zařízení.

Aktuální seznam schválených zařízení lze nalézt na webových stránkách Státní veterinární správy ČR – www.svscr.cz. Proto upozorňujeme zájemce, aby se informovali o podmínkách dovozu předem, aby pak neměli problémy při cestě zpět, do EU, tedy i do naší republiky a neriskovali tak, že jim zásilka bude pohraniční veterinární stanicí odmítnuta.

Zdroj: Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Ikonka: http://en.wikipedia.org /wiki/Africa


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0315 s