Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Plzeňské tekuté zlato dobývá exotická místa v Asii

23.08.2011   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Plzeňské tekuté zlato dobývá exotická místa v AsiiNejen plzeňské pivo Pilsner Urquell se exportuje téměř do celého světa. Spolu s ním stoupá sláva i plzeňských restaurací. V těchto dnech se síť značkových pivnic Pilsner Urquell Original Restaurant (zkráceně PUOR) otevřela hostům v daleké Hanoji, hlavním městě Vietnamu.


Plzeňské pivo se sice do Vietnamu již nějakou dobu dováží - údajně třeba v roce 2010 sem Plzeňský Prazdroj vyvezl 1500 hl oblíbeného ležáku, ale hanojská "puorka" je první restaurací s kompletním českým zařízením. Na jejím vzhledu se podílel architekt Jiří Hanzlík, který má s restauracemi PUOR již zkušenosti z jiných koutů světa. Kompletní zařízení dodala česká společnost Lukrécius.

Jak vidíte z prvního obrázku restauraci snadno najdete podle zeleného neonu a červené pečeti, které zvou do pivního ráje. Ty květiny před restauraci přinesli před slavnostním zahájením - podle místního zvyku - pozvaní hosté, kteří zaplnili všech 200 míst. Kromě médií byli přítomni reprezentanti hlavního města Hanoje, zástupci velvyslanectví okolních zemí Japonska, Číny a dalších a také krajané, kteří v Hanoji pracují.

Hosty při stupu do příjemně klimatizované budovy přivítala nablýskaná výčepní hlava se čtyřmi kohouty a vzorně vystavené sklo se známým logem. V tradičním duchu restauraci otevřel přípitek plzeňským ležákem Pilsner Urquell a předání symbolického dárku – podkovy pro štěstí. Ta má restaurant chránit před zlými silami, a navíc se značkou Pilsner Urquell přímo souvisí. Patřila totiž pivovarskému koni, který plzeňské pivo rozvážel v začátcích jeho historie.

Jak došlo k nápadu otevřít pivnici právě v Hanoji? „Za svého pobytu v někdejším Československu jsem poznal české pivo a po návratu domů mi začalo chybět," vyznal se majitel Ngo Hong Chuyen (na fotografii uprostřed). Pan Chuyen je konzulem České republiky v Ho Či Minově městě a dosud provozoval již dva pivovary, kde nabízel i Pilsner Urquell. Otevřít velkou "českou" restauraci byl jeho velký sen a jak říká: "Je to pro mě velký den.“ Spolu s ním - jak vidíte na fotografii - se zahájení zúčastnil Steven Hegarty ze SABMilleru (vlevo), který se stará o rozvoj značky Pilsner Urquell ve Vietnamu a nemohl chybět starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka (na fotografii vpravo).

Za půllitr ležáku Pilsner Urquell zde návštěvníci zaplatí v přepočtu asi 75 korun. Pokud jde o jídla, jídelníček sestavil český šéfkuchař Václav Pach. Menu obsahuje vedle zástupců vietnamské a mezinárodní kuchyně také typická česká jídla, například vepřové výpečky s cibulkou, smažený sýr, řízek, grilovanou vepřovou krkovici, dršťkovou polévku zde zvanou „sup bao tu“, pochutiny k pivu jako utopence či bramborák. „Nejsem zde poprvé a tak vím, že česká kuchyně si sem cestu najde,“ prozradil šéfkuchař restaurace. Ukázku z jídelního lístku pak na závěr najdete na přiložené fotografii.


 
Zdroj: Public Eye a Jiří Mareček, Plzeňský Prazdroj 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0316 s