Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Green Lantern: Jak se stal zelený mužíček superhrdinou

22.08.2011   Petr Koutský   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Green Lantern: Jak se stal zelený mužíček superhrdinouV záplavě komiksových filmů přichází do kin nový snímek, vyprávějící o létajících zelených hrdinech z vesmíru. Jako první je mezi ně dostane člověk, který musí ubránit svou rodnou matičku Zemi. Jak dopadl jeho souboj s hlavním padouchem a filmovým plátnem?

Dalekým vesmírem prolétává ohromné chapadlovité monstrum jménem Parallax, které zabíjí hodné mimozemšťany a postupně požírá jednu planetu za druhou. Jeho chapadlovité řádění se pokoušejí neúspěšně zastavit členové elitní vesmírné jednotky Green Lantern. Poté, co hlavní zloduch zabije jednoho z jejich nejzkušenějších členů, na jeho místo je vybrán první pozemšťan - Hal Jordan v podání kanadského herce Ryana Reynoldse. Boj s temnými silami může začít…

Předchozí lehce načrtnutý děj amerického filmu Green Lantern vychází z v USA poměrně oblíbeného, ale v Evropě téměř neznámého komiksu stejného jména. Režisérem snímku, produkovaného americkou společností Warner Brothers, je zkušený “Bondovský“ režisér akčních filmů Martin Campbell. A nutno dodat, že svižný příběh většiny svých snímků v Green Lantern bohužel neudržel.

Již hlavní osa příběhu, točící se kolem souboje mimozemských strážců vesmíru s jejich odpadlíkem Parallaxem, nemá potřebnou sílu udržet diváka v napětí. Různorodí mimozemšťané v zelených oblecích, kteří díky zázračné zelené lucerně (v originále green lantern), dokážou létat bez strojů a zhmotňovat na počkání své myšlenky, vypadají poněkud podivně. Stejně tak celý vesmír v podání tohoto filmu. Nezachraňují to ani nevýrazné 3D efekty ve snímku.

Ani pozemské scény nemají přílišný spád a děj působí mnohdy nechtěně směšně. Zelená barva, vyskakující z téměř každého políčka tohoto filmu sice diváka uklidňuje, ale podivný dojem ze snímku ještě umocňuje. Snad jedině úvodní bitevní scéna se stíhačkami, si zaslouží pochvalu.

Film bohužel posílá ke dnu i nepříliš nápaditý scénář, stejně jako průměrné herecké výkony Ryana Reynoldse a jeho filmové dívky v podání americké herečky Blake Lively. Další herci nemají ve scénáři více prostoru, snad kromě zlodušsky kvalitního představení Petera Sarsgaarda. Hlavní záškodník Parallax pak vypadá jako jakási legrační chobotnice, neúmyslně vtipní jsou i někteří mimozemšťané a jejich rada.

Celkový dojem z komiksového snímku, který aspiruje na oddychové akční sci-fi, je tak spíše zklamáním. V záplavě mnoha kvalitních filmů letošního roku patří Green Lantern spíše k podprůměru, na němž investovaných 200 miliónů dolarů není vůbec vidět. Člověk se neubrání dojmu, že Warneři by v tomto případě udělali líp, kdyby tyto peníze investovali do jiného projektu. Ani pokud jste fanouškem komiksů a fantasy, asi z tohoto filmu nebudete nijak nadšeni.

Osobní hodnocení: 50%

Green Lantern 3D
USA 2011
Režie: Martin Campbell
Dabing: s českými titulky
Čas: 105 min
Dop. přístupnost: bez omezení

Foto: Warner Bros


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s